Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie. Igen! De biztos?

Szofi777 kérdése:

Border Collie. Igen! De biztos?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal, hogy NAGYON mozgásigényes. Nagy udvarunk van :3

13 éves vagyok..apukám, anyukám és én is délután vagyunk itthon. Apa egyik héten délelőtt. Sokat foglalkoznék vele!Rengeteg helyen utána néztem. De a kérdésem az lenne, hogy ennyi távollét gond lenne?



2016. jan. 31. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Rengetegen tartanak kutyát, így. Border collie-t is.

Amire figyelj, hogy csak egy dolog, hogy nagy kertetek van! A kutyát annak ellenére sétáltatni kell! Másképp mindegy milyen fajta ásni és szökni fog, egy séta egyébként sem pár száz, vagy pár ezer négyzetmétert takar, hanem több hektárnyi területet, akár városban, akár falun.

Amire figyelj még: a kutya akkor is igényelni fogja a sétát, ha továbbtanulsz (tehát nem mehetsz koliba), ha épp barátokkal, haverokkal vagy, ha épp fáradt vagy, nincs kedved másnap vizsga/tz.

2016. jan. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom! Mondom mindennek utánanéztem...

Tisztában vagyok ezekkel a tényekkel, de csak annyit nem tudok:

Az a nagy baj, ha délelőtt egyedül van?

2016. jan. 31. 23:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy otthon legyen valaki, hanem hogy vele foglalkozzon és lemozgassa, egy bordernek 2-3 óra naponta minimum kell (és nagyon aktív mozgás!). Ők inkább sportkutyák vagy juhászkutyák, nem az a békés családi kedvenc kategória mint mondjuk egy berni pásztor, aki azzal elvan ha egy szobába lehet a gazdikkal és figyeli őket.. Ha nincs lemozgatva az meg bajos, akkor jönnek a viselkedés problémák, az ugrálás, a szétrágás, szökés stb. Szerintem másik fajtát válassz, menhelyen nézz szét vagy egy öregebb bordert fogadj be fajtamentéstől ha van. A nagy udvar pedig önmagában nem elég, főleg ha egyedüli kutya, mert 2 még csak-csak elszórakoztatja egymást, de egyedül... Séta akkor is muszáj mindennap, bámilyen fajtáról van szó! Bordernél meg még több is..
2016. jan. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen ne akarjál bordert, főleg első kutyának. Ha nem vagy elég magabiztos vele szemben akkor ő fog Téged irányítani. Én is bordert szerettem volna, de rájöttem, hogy első kutyának nem jó, és letudtam volna mozgatni rendesen, még is úgy éreztem, hogy nem tudnék vele eleget foglalkozni. Nagyon sokat kell tanítani és lefoglalni, nem az a kutya akivel elég labdázni. Szerintem keressél egy másik fajtát vagy menhelyyes kutyát, ott vannak border colliera hasonlító kutyák, vagy fajta jellegűek. Sok sikert
2016. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm hasonló korú lányának is border collieja van. Törzskönyves szuka. Nem meri elengedni, mert akkor a kutya elfut, nem megy vissza és simán elcikázik az autók között is. Frizbit lóbálva néha sikerül összehalászni. Általában jön egy másik kutyás - vagy hívnak engem - és segítek megfogni. A border collie nem való első kutyának.
2016. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ, és átgondoljuk :))

Ez nem is a végleges döntés

Én nem szeretnék rosszat egy kutyának sem . . .

(Már elmondtam a kérdésben, hogy utánanéztem, és sokat figlalkoznék vele! A nagy udvart csak plusszként írtam bele.. :/ )


Majd megírom, ha lesz kutyám! ;)

2016. febr. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!