Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Papillont hoznátok haza, vagy...

Papillont hoznátok haza, vagy még egy bordert? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy borderem, akivel egy sérülés miatt abba kellett hagynom az agilityt (hobbiszerűen néha elmegyünk edzeni). Felfedeztük a terelést, amiben természetesen a kutya kiteljesedett és én is beleestem ebbe a sportba. Jelenleg terelő munkavizsgára készülünk.


A border számomra egy csodálatos kutyafajta, imádom. A kutyám még fiatal, így a terelésben remélem még szép eredményeket fogunk elérni. Viszont nagyon hiányzik az agility, mivel az előző kutyámmal 10 évig futottunk. Szeretnék egy új kutyát, kifejezetten agilityre. A papillon nagy csodálat lett az elmúlt egy évben, de mindig is féltem a kicsi kutyáktól. Viszont mivel imádom a bordereket, és vele is űzhetném az agit, valamint lehetne ő is terelőkutya. Nem tudom, hogy új fajta, vagy maradjak a beváltnál. Bizonytalan vagyok.


Persze nem az itteni válaszok alapján fogok dönteni, csak kíváncsi vagyok, ha vki a helyemben lenne, hogy cselekedne. :)



2016. jan. 31. 20:40
 1/6 anonim válasza:
0%
Attól függ, hogy kutyát akarsz, vagy padlócirkálót :)
2016. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát én ahogy a papillonokat megismertem, nem kifejezetten a tipikus padlócirkálók.:)
2016. jan. 31. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En a bordert választanám, mivel okosabb es szerintem meretileg sokkal jobban kijonne a mostanival. A kedvencem a border úgyhogy elfogult vagyok. :)
2016. jan. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is bordert, tudod hogyan kell kezelni és a mostani kutyáddal is jól kitud majd jönni esetleg.
2016. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

semmi akadálya, hogy új fajtához nyúlj, ha tényleg tetszik. jól szocializált kutyánál tök mindegy, milyen fajta, úgyis jól fognak kijönni egymással. csak az a lényeg, hogy mindkettővel egyenlően tudj foglalkozni, még akkor is, ha máshogy (ismerek több ilyet is, akinek az első kutyával közbejött valami - nem olyan lett, mint várta, beteg lett stb. és azóta el van hanyagolva, mert jött helyette "új, szuper csúcskutya aki maga a tökély"). szerintem eleve csak akkor vállalj be még egyet, ha tényleg szeretnél kétkutyás lenni, ne csak azért, mert hiányzik a sport. persze rossz érzés, de ne ez legyen az egyetlen indok!

én biztos még egy bordert hoznék, mert nekem ők a szerelem, de ki tudja, lehet, hogy megszereted az agilityt egy mini kutyával, tök más érzés. esetleg nincs ismerősödnek ilyen kutyája, akivel kipróbálhatod?

2016. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Oliwonder's válasza:
100%

Sziasztok! En bar papillont tenyesztek igy joggal mondhatjatok hogy elfogult vagyok....

A border a vilag legokosabb kutyaja, de ne felejtsuk el hogy a papillon a hetedik legokosabb fajta, amit valljunk be a tobb szaz fajta kozul elegge elol all!

Hirtelen harom embert is tudok aki borderek mellett egy vagy tobb papillont is tart es tokeletesen kijonnek!

A papillon kifejezetten sportos kutya, egyaltalan nem az a tipikus oleb mint a meretben hozza hasonlo kiskutyak! En hobbi szinten agilityztem regen papillonnal sot 20-30 km-es turakra is jartunk es sokszor jobban birta mint en magam!

2016. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!