Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten hol lehet venni...

Budapesten hol lehet venni kölyök német juhász kutyát?

Figyelt kérdés

2016. febr. 1. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

[link]

Pl itt. Egyébként meg beírod google-ba hogy németjuhász kennel Budapest.

2016. febr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
igen, vagy német juhász tenyésztők Magyarország, de ne jófogáson és egyéb helyen keressél ha lehet ilyet kérni. ott szaporítók vannak, olcsóbb a kutyus ,de vagy valamilyen baja van vagy csak fajta jellegű vagy kitudja. Sok sikert a kutyushoz
2016. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha törzskönyvest akarsz, MNJK oldalán keressél. Ott fel van sorolva a tenyésztő gárda. Per pillanat, ők törzskönyveznek. Bár múlt hónapban egy ideig a MEOESZ is adott ki törzskönyveket. Aztán előtte megint az MNJK.
2016. febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
OFF: Utolsó, jessszus, ez a huzavona még mindig tart? 2000-ben léptem ki az MNJK-ból és hagytam abba a kutyázást, álmomban sem gondoltam volna, hogy ez még mindig nem lefutott ügy.
2016. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Sosem lesz vége. Nébih elveszi az ETSZ-t, bíróság visszaadja. Aztán ismételünk. Most a Kuria adta vissza SZ.F.-nek a törzskönyvezést. Az ügyvédek igen jól megélnek lassan már 20 éve a német juhászosokból.

Versenyek alig. Vizsgák itt-ott . Tenyésztők megcsappantak. Van, aki megoldja külföldi törzskönyvekkel. Van, aki regisztrált az MNJK-ba. Van, aki kivárja , hogy végre valóban csak a kedves fajtánkkal lehessen foglalkozni . Elszomorító.....

2016. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen, ez tényleg elszomorító. Az is, hogy ilyen is csak nálunk történhet meg.

Mi mindig megmutatjuk a világnak, hogy miként lehet egy jó dolgot totálisan tönkretenni. Én is emiatt hagytam ott a kutyázást 20 év után.

Németeknél is voltak viták a fajta vérfrissítését illetően, Dr. Helmut Raiser ötlete is elggé megosztotta a kutyásokat, de ilyen mélységű káoszt, amibe az állam is beszáll, ilyet Sehol nem tapasztaltam.

2016. febr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Most várják a kívülállók a megváltást. Az a hír járja, ki akarják vetetni a haszonállatból a kutyát. Ha megtörténik, nincs ETSZ. A törzskönyvezés meg megy az FCI alapján.

Vagy a fene tudja, hogy fogják megoldani.

2016. febr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, nem tudok ebben a dolgban állást foglalni. 2001 körül merült fel először a kutya haszonállattá nyilvánításának ötlete, én nem értettem egyet vele. Mai fejjel Fogalmam sincs, melyik a jobb. Mióta nem vagyok benne, a törvényi változásokat sem kísértem figyelemmel.
2016. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sok fajtánál működik az ETSZ kiválóan. Csak ott van harc, ahol a MEOE-ból kilépettek másik egyesületet csináltak. Aztán megy a harc, ki legyen a kakas a szemétdombon.
2016. febr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze, mert pénzről szól a dolog. A MEOE meg szeret harácsolni. Csak épp a feladatát nem látja el szívvel-lélekkel. Én nagyon haragszom rájuk.

Nagy szerepük van abban, hogy ilyen káosz alakult ki.

Emlékszem, hogy micsoda különbségek voltak egy IPO, vagy egy Sch vizsga közt, vagy épp mekkora eltérések voltak/vannak a MEOE tk-s púpos német juhászok és az SV-s munka vonalú kutyák közt.

2016. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!