Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédban van a szuka...

A szomszédban van a szuka kutyám fia (ők vették meg). Sajnos megtörtént a sex közöttük. Mennyi esély van rá, hogy sérült kiskutyák fognak születni? Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Sajnos hallani sem akarnak az ivartalanításról, s a megszakító injekcióról sem. Fajtiszta shar-pei-ről van szó.
2010. márc. 29. 10:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Csak gratulálni tudok.. Már ne is haragudj de eleve hiba volt anno pároztatnod a kutyád, mivel gondolom nem vagy tenyésztő.. Gondolom a kutyának nincsenek szűrései, tenyész szemléje stb. Tudom nem ez volt a kérdés de nagyon fel tud húzni ez a dolog.. Muszáj lesz ivartalanítani, kerül amibe kerül mert ilyen közeli kapcsolatnál elég nagy az esély beteg kutyákra.. És a te kutyád is IVARTALANÍTTASD!!!
2010. márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A szukát kéne ivartalanítani!A kölykök lehet hogy egészségesek lesznek de az ők utódai már nem biztos!:( Szerintem a kölyköket csak ivartalanítva add el vagy ivartalanítási kötelezettséggel!
2010. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Halmozottan terhelt kiskutyákat szeretnének? Csak a műtét, amitől végre kitudják nyitni a szemeiket, horribilis összegbe kerülne. Inkább ivartalanítás! Legalább mostlegyél felelős gazdi- gondolj a kicsikre!
2010. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól értem a kérdést, nálad van a szuka, a te kutyád vemhesült. Akkor miért a szomszéd kant akarod, hogy ivartalanítva legyen???

Mihamarabb vidd el a kutyádat legalább egy megszakító injekcióra, de inkább ivartalaníttatni!

A szuka gazdinak kell jobban odafigyelnie!

A leendő betegségek és fogyatékosságok listája függ a két kutya genetikai állományától, teljesen pontosan előre nem lehet tudni. Lehet, hogy az össze kiskutya már 3-8 hetes korára meg fog halni, vagy felnőttként viselkedési, idegrendszeri problémákkal fog küzdeni. Lehetnek fizikailag defektesek is (pl. gyenge csontozat, rossz emésztőrendszer), illetve minden apró betegségre hajlamosak.

2010. márc. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam-a férjem,s családja nem akar hallani az ivartalanításról,hiszen egy értékes kutyáról van szó.S "kedves" első válaszoló,nem a kérdésre válaszoltál,a második dolog pedig,a tenyésztő kérésére,akitől a kutyám származik(egyébként belga győztes kutya lánya) lett fedeztetve a kutya.Természetesen törzskönyves,semmilyen pénzhajhászási lehetőség nem volt benne.

Másodszor pedig mi vigyáztunk a szukára,s egyúttal szóltunk is,higy tüzel,ezért ők is figyeljenek a kanra,mert szoktak össze járni a kutyák-játszani.Amíg mi nem voltunk itthon,akkor jöhetett át a kan.

2010. márc. 29. 11:02
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Első vagyok! Akkor a férjed és a családja is idióták, már bocs! Szerinted mit szólna hozzá a tenyésztő h az általa eladott kutya a saját kölyke utódait várja és a "kedves" gazdi nem akarja ivartalanítani?! NEVETSÉGES ÉS SZÁNALMAS! Ennyire tudatlan emberek minek vállalnak kutyát?
2010. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Én nem merném megtartani a kicsiket. Nagyon szoros a kapcsolat, szinte biztos, hogy nem lesznek egészségesek. Ráadásul ha véletlen kölyökként egészségesnek is tűnnének, esetleges továbbszaporításuk után, szinte biztos hogy kiütközne valahol a dolog. Ha semmiképp nem akartok ivartalanítani, az állatorvos beoltja és elmennek a kicsik. Bár ez a megoldás kb. ugyanannyiba kerül mit az ivartalanítás... Ráadásul, ha szeretitek és nem akartok tőle további utódokat, nektek és neki is az ivartalanítás lenne a legjobb!

Felelősségteljes döntést kívánok!

2010. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Én csak azt nem értem, hogy miért hiszik azt az emberek, hogy egy győztes szülőktől származó kutya az feltétlenül jó is? Sok tenyésztőt is almot ismerek, győztes párosításokból. Egyazon alomból előfordult kiváló kutyus is, de ugyanabból az alomból gyengébb minőségű is, akit csak hobbi kutyának adtak el. Pedig a szülők győztesek voltak! Az, hogy a kutyádnak győztes felmenői vannak, nem jelenti azt, hogy attól a te kutyád is győztes lenne, ha ne adj Isten elvinnéd egy kiállításra!

Én egyetértek az elsővel, de hogy a kérdésedre válaszoljak, vidd el a kutyát dokihoz, és még vagy most ivartalanítsd, ha vemhes, akkor vemhesen, vagy adass be neki egy megszakító injekciót és aztán ivartalanítsd. Bár én az elsőt választanám. Nagyon nagy valószínűséggel születnének beteg kiskutyák, a másik meg, hogy nem tudhatod, hogy mindet jó gazdihoz tudnád adni... Lehet jónak tűnik, de az emberek sajnos olyanok, hogy amíg pici a kölyök addig aranyos, de ha felcseperedik, inkább nyűg és vannak emberek, akik aztán lepasszolják. A másik meg, hogy nem tudhatod, ha teszem azt sikerülne mindnek gazdit találni és teszem azt egészségesek lennének, hogy az kölykök gazdijai nem akarják-e pároztatni, na abból viszont már biztos beteg kölykök lennének. Bár szerintem már ezek betegek lesznek, biztos ami biztos, ivartalaníttasd még most a kutyádat.

2010. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%

Felelőtlen vagy NAGYON! Amikor tüzel a fajtatiszta amstaffunk (tenyészszemlés), bent van a garázsba, addig amig haza nem megyünk, és akkor is csak akkor lehet kint amikor valamelyikünk kint van vele. (Ez nem állatkinzás, mert amúgy is egésznap fekszik, és olyankor semmihez sincs kedve).


Azt nemtudtad, hogy a kutyák bármilyen keritésen áttudnak menni?


Remélem tisztában vagy vele, és felvilágosíthatod a kis családod, hogy ezzel a kutyával való tenyésztést elfelejthetik, mert örökre benne marad a mostani kis akciótok a vérvonalába. Olvass utána!!!

2010. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Kedves utolsó! A távolbanemzés vagy telegónia amiről beszélsz, csak legenda! PÉLDA: Azért mert egy alomnak esetleg a szomszéd korcsa az apja, a következő fedeztetésnél már nyugodt lehet a gazdi, nem lesznek keverék kölykök, ha fajtatiszta a következő apa, akkor csak az ő vérvonalát öröklik a kicsik illetve az anyjukét, de semmiképpen nem jelentkezik az előző alom apjának a vérvonala. LEGENDÁKAT NE ÍRJ! MARHASÁG!
2010. márc. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!