Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak olyan aranyos fajták,...

Vannak olyan aranyos fajták, melyekkel nem kell állandóan foglalkozni? Hiába szép egy shelti, egy farkasspicc, ha ők minden nap pár óra foglalkozást igényelnek. Vannak olyanok, melyek elvannak minden másnapi foglalkozással?

Figyelt kérdés

2016. febr. 2. 19:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%
Hát de nem kell kutyát tartani. Ha nem akarsz vele foglalkozni mindennap, akkor nem társat keresel benne, hanem... Mit is?
2016. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem, ilyen kutya nincs.

Mindegyikkel kell napi szinten foglalkozni, minimum egy órás sétát tenni vele naponta.

2016. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
97%
Menj el menhelyre sétáltatni. Akkor mész, amikor akarsz, rengeteg kutyával foglalkozhatsz, és nem teszed tönkre egynek az életét sem :)
2016. febr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%

Egy kutyának te jelented a családot, mint ezt már korábban is említették.

Egy kutyának nem elég napi 1 óra séta (mint azt, már valaki írta).

Egy panellakásban élő kutyát minimum 2 órát kell sétáltatni, mondjuk egy mopsznak elég 1,5 óra.

Egy kertes házban mint "séta", valóban 1 óra elég lehet.

DE ezen kívül is igényelnek foglalkozást. A gyereked leviszed a parkba sétálni, játszani a többi gyerekkel, aztán otthon kizárod a kertbe, vagy nem foglalkozol vele a házban?

Egy kutya másik minimum 1 óra foglalkozást igényel még otthon is, kertes házban 1 óra sétával inkább 1,5-et.

És itt még szó nincs a szőr ápolásáról, fürdetésről (fajtafüggően), orvosról, fajtafüggően kutyakozmetikusról és hasonlók.

Egy kutyának egyébként sem jó sokat egyedül lennie.

Én 6:45-kor indulok és általában 4-kor érek haza, otthon még van dolgom és egyéb elfoglaltságom. 4-5 között rövid séta, aztán van időm itthon lenne 1 órát, 6-8 között hosszú séta. Kiszedetem a szőrében ragadt dolgokat, ez után van időm.

A reggeli séta ilyen mini séta, 10-30 perc. Van, amikor hosszabb lesz a hosszú séta. Hétvégenként egy 2 és egy 2,5 órás sétát csinálunk.

És így sem fárad ki, pedig kis termetű kutya.

Sajnos nekem is előfordul, hogy nem érek haza időben. :(

Ma például 7-re értem haza és fél 10-ig sétáltunk, sajnos a két séta nem fért bele. Ilyen velem is előfordul.

A séta engem is kikapcsol és ő is jól érzi magát. Beszélgetünk a többi kutyással, szellőztem a fejem, nézem, ahogy játszik, játszom vele:)

2016. febr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ilyen kutya, amivel nem kell foglalkozni napi szinten. Nem időmilliomos az az ember sem akinek kutyája van. Csak sokkal fittebbek és az állóképességük is jobb. A kutya miatt. Nekik is van olyan napjuk amikor mennek haza, hogy a kutyát is le kell vinni, de nincs kedvük. Aztán otthon ott várja egy boldog kutyus. Leviszik és mikor haza érnek, lehet este 10kor a sétából, az még nekik is jót tett. Ahogy írták mennyél menhelyre. Vagy legyen macskád, vele kevesebb a gond, persze szeretnek ők is napi szinten játszani. De egy kutya más :) gondold át mert ez egy nagy döntés. És pár év után nem mondhatod azt, hogy abba hagyod. Akik itt választ addnak, azok nagy része kutyás és mikor ilyet olvasnak, azért adnak nEha durva választ mert a saját kutyájukat látják és elképzelhetetlen, hogy a kutyájuk bármiben is hiányt szenvedjen. Vagy is én így látom :)
2016. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Hát figyelj, manapság az emberek többsége éppen azért tart kutyát, hogy játszhassanak, foglalkozhassanak velük. Nem értem, hogy neked minek kell kutya, ha nem akarsz vele semmit se csinálni.

2016. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
78%
Ne mutatóba vegyél kutyát, aranyos fajta érdekel csak hogy táskába tehesd vagy mi?
2016. febr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!