Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma délután elvittem sétálni a...

Ma délután elvittem sétálni a kutyámat, nekitámadt 1 staffordshire terrier! Mit tegyek? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szóval ma délután elvittem sétálni az 1éves labrador keverék kutyámat. Az egyik udvarból kiszökött 1 staffordshire terrier, Igaz hogy csak kölyök volt, de eléggé megtépte a kutyámat. Tudniillik az én kutyám kb 15kg, a staffordshire max 7kg volt. A labradorom csak vonyított, hagyta magát, abszolút nem is védekezett. Mit tudnék "tenni vele" hogy valamilyen szinten védje meg magát? Furcsa volt hogy fele akkora kutya volt de nem is próbált védekezni, kiszolgáltatta magát. Nem szeretném ha legközelebb nagyobb baja lenne, szerencsére most közbe tudtam avatkozni, de ha nem érek oda időben simán megölte volna a labradoromat. Esetleg csibészelés? Segítsetek! :( Egyébként otthon ha lát valamit távolról megugatja de szinte mindentől fél. Házőrzőnek szeretném tartani felnőtt korában. (tudom hogy a labrador nem kifejezetten Házőrzőnek tenyésztett fajta, de olyan kutyát szerettem volna ami könnyen tanítható, de nagy termetű is, és elég visszatartó ereje van egy idegennel szemben ha ugat rá vagy vicsorog.)

2016. febr. 7. 22:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
22:28as válaszolo! Úgy értem hogy mindentől fél, hogy pl ha otthon meglátja az 5éves uncsimat akit egyébként ritkán lát, sőt 2havonta 1x, akkor megugatja kb 30méterről de amint közelebb megy, elszalad a kutyám.
2016. febr. 8. 09:14
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem menhelyi kutyus, ajándékba kaptuk a nagyszülőktől. A kutyám felmenői is házőrzőnek voltak tartva, otthon mindent megtanítottak nekik még kölyök korában. Azok a kutyák védték is a házat labrador létukre. Az utcában 1ember volt ki be mert menni hozzájuk. Sokszor még én is "megijedtem " néha tőlük, de egyébként az emberekkel végtelenségig kedvesek voltak, csak az idegeneket ugatták, morogták. Gyerekekkel voltak együtt tartva, "ismerősöket" akiket ismerték a kutyák sosem harapnak vagy ugattak meg.
2016. febr. 8. 09:26
 13/22 A kérdező kommentje:
22:56-os! Kiskorában ha séta közben találkoztunk más kutyákkal, akár naggyal akár kicsivel, természetesen nem húztam el, hagytam őket összeismerkedni. Kivétel volt amikor 3pitbullt sétálhatok, gondoltam nem lenne jó buli ha szétszednék a kutyámat. A kutya egyébként (szerintem) jól nevelt, póráz nélkül is bárhova elvihetem, nyugodt természetű, hívásra azonnal visszajön még a föld alól is. Alap parancsokat tudja, ül fekszik marad helyedre pacsit is ad ha kér valaki :D
2016. febr. 8. 09:37
 14/22 A kérdező kommentje:
Kedves 6:07es. Úgy értettem hogy nem érek oda időben, hogy olyan környéken sétáltattam a kutyám ahol Alig vannak házak, eléggé kihalt az utca, talán 6-7olyan udvar van ahol kutyát is tartanak. Itt néha póráz nélkül sétáltatom, mert eddig úgy gondoltam hogy elég biztonságos ez a hely. A kutyám tegnap kb 20méterrel volt előttem amikor nekirontott a staffi. Nem gondoltam hogy ki tud mászni egy kb 1 méteres drótkerítésen egy kölyök kutya. Ilyen agresszív kölyköt én még nem igazán láttam. Harapta, Marta ahol érte a kutyámat. Azért megtudom különböztetni a játékot és az igazi "bunyót". Amint odaértem első reakcióra persze megfogtam és visszatettem a kerítés mögé ahonnan kijött. Kb 15másodperces jelenet volt de a kutyám utánna még 15perc múlva is "sírt". Orvoshoz akartam vinni, de amint láttam szerencsére csak a bundáját tépte meg a staffi, legalább 8centis szőre van a kutyámnak,lehet h ennek köszönhetem hogy nem lett nyílt sebe.
2016. febr. 8. 09:49
 15/22 anonim ***** válasza:

ma 09:26

Hiába voltak a szülők jó házőrzők, egy alomban sosem a szülők klónjai születnek. Annyira szerteágazó az öröklés, hogy belefér egy kevésbé erős idegrendszerű kölyök is.

2016. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Szerintetek mit tudnék tenni hogy legalább az idegeneket egy kicsit ugassa meg? Próbáltam már azt is hogy a komondoromat meg a vizslámat elengedtem a kicsivel együtt az udvaron, és gondoltam ha látja a kicsi hogy a 2 nagy agresszívan lép fel az idegenekkel szemben talán ő is csatlakozik és ugat ő is :) de nem jött össze...
2016. febr. 8. 11:39
 17/22 anonim ***** válasza:
Mi a fészkes fenének neked egy labrador házat őrizni, amikor van egy komondorod????
2016. febr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
11:56os! Jogos kérdés! :) De hidd el nekem hogy egy 7holdas területen elfér 3 kutya. :) Ha én választhattam volna nem labradort kérek hanem egy staffordshire terriert vagy kaukázusit. De ajándékba kaptam, nem én választottam.
2016. febr. 8. 13:07
 19/22 anonim ***** válasza:

A staffhoz annyit szólnék, hogy sajnálom, ha már 7 hónaposan ilyen, nyilván a kedves "gazdi" nem viszi szocializálni...és most oké, hogy nem lett komolyabb baj, de ha egy szocializálatlan amstaff nekimegy valamelyik kutyának, akkor nem fogja abbahagyni se akkor, ha te zavargatod, se akkor ha fél a kutyád, és se akkor, ha visszatámad a kutyád...láttam már csúnya "baleseteket", és egyik gazdája sem volt normális. Persze emellett rengeteg ismerősöm odaengedheti póráz nélkül a kutyákhoz, nem csinál semmit. Nevelés kérdése..


Esetleg azt lehet, hogy elviszed suliba, engedelmest kijárjátok, aztán őrző-védőztök, sok-sok dícsérettel a félős kutyából is ki lehet hozni enyhe őrző-védőt, persze más lesz egy "betanított" kutya és egy olyan, akinek a vérében van,de ha amiatt szeretnéd, hogy ugasson/jelezzen, akkor arra pont jó, és még meg is tud védeni:) Jelzőkutyának amúgy a pulit ajánlanám még, mert nagyon éberek, és - bár nem fognak tudni elbánni egy betörővel - de igen erős bennük a védőösztön:) Régen is komondor-puli variációban védtek házat:)

2016. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Mai nap folyamán sajnos megbetegedett a 11éves vizslámat... Nem tudom mi lesz szegénnyel az állatorvos nem mondott túl sok bíztatót mivel már öreg szolgálója a házamnak. Kaptam egy igen érdekes ajánlatot.. Egyik ismerősöm nekem akar adni egy németjuhàsz-kaukázusi keverék kölyköt. Hát ahogy elnéztem a két szülőt még én is megijedtem olyan szinten agresszívak. Pedig kutyasulit jártak végtelenségig "szelídek" de idegennel szemben eléggé agresszívan lépnek fel. :) Fontolóra vettem a dolgot.
2016. febr. 8. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!