Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma délután elvittem sétálni a...

Ma délután elvittem sétálni a kutyámat, nekitámadt 1 staffordshire terrier! Mit tegyek? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szóval ma délután elvittem sétálni az 1éves labrador keverék kutyámat. Az egyik udvarból kiszökött 1 staffordshire terrier, Igaz hogy csak kölyök volt, de eléggé megtépte a kutyámat. Tudniillik az én kutyám kb 15kg, a staffordshire max 7kg volt. A labradorom csak vonyított, hagyta magát, abszolút nem is védekezett. Mit tudnék "tenni vele" hogy valamilyen szinten védje meg magát? Furcsa volt hogy fele akkora kutya volt de nem is próbált védekezni, kiszolgáltatta magát. Nem szeretném ha legközelebb nagyobb baja lenne, szerencsére most közbe tudtam avatkozni, de ha nem érek oda időben simán megölte volna a labradoromat. Esetleg csibészelés? Segítsetek! :( Egyébként otthon ha lát valamit távolról megugatja de szinte mindentől fél. Házőrzőnek szeretném tartani felnőtt korában. (tudom hogy a labrador nem kifejezetten Házőrzőnek tenyésztett fajta, de olyan kutyát szerettem volna ami könnyen tanítható, de nagy termetű is, és elég visszatartó ereje van egy idegennel szemben ha ugat rá vagy vicsorog.)

2016. febr. 7. 22:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
A kölyök nem a szülő klónja!
2016. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Erre csak azt tudom mondani, hogy ha te elhanyagolod, és nem foglalkozol vele, nem szocializálod, akkor lehet, hogy agresszív lesz, csak benne van a pakliban, hogy veletek szemben is agresszív lesz, mert a fejetekre nő.


Úgy látom, hogy nem sokat értesz a kutyákhoz, minden kutya más és más, egy alomban is van többféle természetesen, van amelyik domináns lesz, és kell egy határozott gazda mellé, van amelyik kiegyensúlyozott lesz, és álomkutyát csinálnak belőle, és van amelyik visszahúzódóbb lesz, és soha nem fog támadólag fellépni magától senkivel szemben...ez nem olyan, amit meg lehet jósolni.

Ha normálisan van vele foglalkozva, suliba hordva, és ott kicsit rásegíteni a tudatos(!), és minden esetben behívható támadásra, akkor nyert ügyed van. De ehhez nem egy utcai mix keverék jó, hanem egy munkára kitenyésztett fajta... de te tudod.

2016. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!