Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meglát egy macskát, és rohan,...

Meglát egy macskát, és rohan, nem tudom megnevelni?

Figyelt kérdés
másfél éves német juhászomat egyszerűen nem tudom megnevelni, hogy ne rohanjon a macskák után. Ha séta közben meglát egy macskát, elszáll az agya, nem hallgat ránk. Sokszor alig tudjuk visszafogni. Már nem merem póráz nélkül vinni sehova, mert félünk, hogy macska kerül az utunkba. Mit lehetne csinálni?

2016. febr. 8. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elvinni kutyakiképzőhöz, aki megmutatja, milyen módszerekkel lehet olyan kontrollt elérni a kutya fölött, hogy ne akarjon macskázni, vagy legalábbis le tudd állítani. De előre szólok, nem a jutalomfalat lesz a fő fegyvernem, és nem fog két nap alatt megoldódni.
2016. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

3 módon lehet ezt kezelni:


1. Megtanítani rá a kutyát, hogy komolyan vegye a tiltást.

2. Hosszú pórázzal sétáltatni (10 méteres zsinór vagy hevederpóráz), így meg tudod akadályozni, hogy elrohanjon a francba.

3. Előbb észrevenni a macskát, mint a kutya és a kutyát behívni, megkötni.


Az enyém a mókusokat akarta legyilkolni. Terrier.

Először pórázon gyakoroltam vele, hogy vörös harci ködös állapotból ki tudjam zökkenteni. Aztán póráz nélkül, amint mókust láttam a környéken behívtam, megkötöttem, magamra vontam a mókusról a figyelmét. Aztán már nem hívtam be, csak kiadtam a "hagyd" vezényszót. Na elsőre süketet játszott és utána szaladt, amint beértem nagyon leszidtam. Második alkalommal már nem elrongyolt, csak elindult a mókus felé, na akkor izomból mellé csaptam a földre a pórázt és rádörrentem, úgy néztem rá közben, hogy szinte összement a kutya. Na azóta nem játszik süketet, inkább farokcsóválva bejön mellém.


De ennek tényleg az a kulcsa, hogy tudj hatni a kutyára! Ha abszolút nem tudod sehogy se kizökkenteni ebből az elborult elmeállapotból, akkor érdemes lenne kiképző (és esetleg egy csali macska) segítségét kérni, vaktában ugyanis biztos nagyon okos lesz a kiképző, de ezt csak úgy lehet igazán jól begyakorolni, ha adottak a körülmények.

2016. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!