Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne megnevelni ezt...

Hogyan lehetne megnevelni ezt a bolond macskát?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy "vadon" nevelkedett, elhanyagolt macsekot.

Lány, olyan 5 év körüli lehet.

Valami borzasztó szokásai vannak. Akármit eszünk az ölünkbe, az asztalra mászik - még ha egyébként utálja akkor is -, nem hagy egy falatot sem nyugodtan enni.

Egyszerűen nem lehet leszoktatni az étkezőasztalról. Mindent szétkaparászik.

Simogatás közben is a ruhánkban feni a körmeit, csak mellettem alszik, az ágyneműt is szétcincálta már. A kaparófára rá sem néz.

Nevelni egyszerűen nem tudom, ha az orrára koppintok (persze csak jelképesen) vagy rászólok, egyből lehúzza a bőrt a kezemről. Ha valami nem tetszik neki, azonnal karmol és harap.

Kis diktátor.

Lenne valami jó tippetek? Ha ez így megy tovább kénytelen leszek új gazdit keresni neki, pedig nagyon megszerettem.


2012. szept. 27. 21:12
 1/10 Bola79 ***** válasza:
64%

ne hagyd hogy mindent megtegyen amit meg akar. amugy a macskak ilyenek :) verj egy picit a seggere amikor rendetlenkedik.

nevezd Vadmancs-nak :)

2012. szept. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Ne ütögesd, ha picit ütsz azt hiszi részt veszel a játékban, nagyot meg remélhetőleg nem ütsz.

Mikor rosszat csinál fújj rá mint egy másik macska, abból ért.

2012. szept. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Most komolyan...

A lakásodba fogadtál egy dögöt, aki megkarmol téged, kárt okoz, és mindent összemászik.

Ha meg akarod tartani, csukd ki a kertbe, ha van kerted.

Ha sajnálod, de nem bírod elviselni, akkor vidd el a menhelyre, vagy add oda valakinek, akinek kertje van.

Ha lakásban akarod tartani, akkor bizony rá kell verned erősebben is a fejére, ne ijedj meg, kemény feje van. Normális macska 4-5 nagy pofon után megtanulja, utána általában csak rugaszkodik, de nem nagyon mer felugrani. Ha látod hogy ugrani készül pl. az asztalra, akkor összecsapsz a két tenyereddel, és a mutatóujjadat fenyegetően mutatod rá. Ezt megismétled néhányszor, és tudni fogja, hogy: taps-mutogatás=tilos , ha ezek után felugrik, kap még egy nagy pofont. Hidd el, hogy nem kell agyonverni, amire megtanulja, de előbb utóbb megtanulja, hogy ami tilos, az tilos. El kell fogadnia, hogy te vagy a falkavezér, nem ő. A körmeit a cicakozmetikában levágják. De ha finoman megnyomod a tappancsát, előbújnak a körmei, és le tudod vágni te is. Bár nem hinném, hogy engedné, a leírtakat átgondolván.

Ha nem tudod megnevelni, akkor nem szobacicának való.

Ha meg nem vagy hajlandó megnevelni, akkor viseld el így, de ne csodálkozz, ha egyszer a nagy fene "nem merem megütni a cicááát" felfogásban a szemedet is kikaparja ha olyan kedve támad.

2012. szept. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

A cica nem falkaállat, így nem "fogja soha megtanulni" ki a falkavezér. Próbáld pl vizipisztollyal vagy hasonlóval távol tartani a nem kívánatos helyekről. Annak, ha megvernéd, nem lenne értelme, max tőled fog félni, nem attól a helytől, amitől távol akarod tartani.

Egyébként bírom az olyan embereket, akik az első kisebb probléma miatt a menhelyre dobnák az állatukat. Ezért vannak azok tele...

2012. szept. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
51%

Ha rosszat csinál zárd be egy ketrecbe de csak akkor ha rosszat csinálsz,mi macskánk nem ilyen rossz de milyénknek van annyi esze hogy mikor ott vagyunk az asztalnál csak néz de amint elmegyünk felmászik :D

De ez eléggé ritka eset,mi makcsánk 9 éves kb :)

Adj neki hülye nevet mi is olyanokat adtunk,az öreg macska azt úgy hívjuk hogy Nani :D 8 éves macskát meg kucinak mert régen mindig félt és így ijeszgettük azt rajtamaradt ez a név de meg is érti mind a kettő

2012. szept. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi sprickálóval szoktattuk le a kaparászásról. Az asztalra mászásról nem lehet, csak akkor nem másznak fel a mieink, ha mi is ott vagyunk, sosem hagyunk elől semmi kaját, mert mindent megesznek (száraz kenyértől a borsón keresztül a süteményekig mndent).

3. válaszoló: látszik, hogy nem volt macskád. Egy kutya tudja, ki a falkavezér, egy macska nem, mivel magányos állat.

2012. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
De volt macskám. És nagyon jól nevelt lett.
2012. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi cicánk is imádott az asztalra járni..

Lapos, nem törékeny tálcába vizet tettem az asztalra. Teritővel együtt zuhant a viz a nyakába..Nem ment többet.

Kevés viz, nem fém tálca ..:)

Cicek nem szeretik a vizet (főleg igy váratlanul). a citrusfélék szagát, és a spriccelő hangot..(Dezodor pl.)..

Sok sikert..! A macska öntörvényű állat, nem könnyű velük.

De én sem adnám oda senkinek..:))

2012. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos csak most jutottam géphez.

A macska valóban nem falkaállat, ezért vagyok tanácstalan, egy kutyával nem lenne gondom.

Szegény kis állat kiválasztott gazdának, rajtam kívül csak a páromban bízik meg, azt is sokáig tartott elérni.

Ezeken a zizijein kívül egy tündéri cica, eszemben nincs bántani. Nevelni szeretném, nem terrorizálni.

A többi választ köszönöm, kipróbálom a tippeket. Sajnos a citrus nálam nem válik be, eddig egy macska sem zavartatta magát tõle :)

2012. szept. 29. 18:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves cica tulajdonos!

Sok sikert kivánok a cica neveléséhez...

Ne keseredj el, ha nem sikerül..A DÖG most is fetreng mellettem..Ilyenkor elfelejtem,hogy már megint karmolta a szőnyeget..:)

..hogy válogat a kajába..

és mindent...:)))

2012. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!