Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baja lesz a pulimnak, ha...

Baja lesz a pulimnak, ha mindig fürdetem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A pulim 8 hónapos és lakásban van tartva. Viszont nagy a mozgásigénye, természetesen, így ki szoktam engedni az udvarra, vagy elviszem sétálni. Ilyenkor, mikor ramaty idő van mindig sárosak lesznek a kis lábai és a pocakja, azért séta, vagy kinti szaladgálás után mindig beteszem a kádba és lezuhanyoztatom a lábait, meg vizes törölközővel megtörlöm a hasát. Kutyasampont meg ilyesmit csak akkor használok, ha valóban fürdetem (1-2 havonta). Szerintetek ettől lehet valami baja?

2016. febr. 10. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem is hosszú szőrű kutyám van. Ilyen sáros időben zuhanyzás van langyos, tiszta vízzel az alvázán.

Ez nem igazán okoz semmi gondot, hiszen a bőre alig nedvesedik át. Samponnal kevesebbet kellene fürdetni. A megfelelő keféléssel is tisztán lehet tartani a szőrét.

2016. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :)
2016. febr. 10. 13:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól csinálod sima víztől nem lesz baja. Amikor felsózzák az utat vagy nagy a sár én is beteszem a kádba és lemosom a lábait. A samponos fürdetést kell csak ritkábban.
2016. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A tiszta víz nem árt, viszont samponnal lehetőség szerint minél ritkábban fürdesd csak!
2016. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Samponnal bőven ráérnél akár 4-5 havonta is fürdetni, nem kell olyan gyakran!
2016. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nem árt lemosni a lábát és a hasát séta után, viszont a pulikat évente 1-2 alkalommalelég fürdetni és azt is nyáron ajánlatos mivel nagyon nehezen szárad meg az aljszőrzete.
2016. febr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :) Neki még nincs annyira nagy szőre, még csak 8 hónapos, és mindig megszárítom hajszárítóval. :D Az ember nem is gondolná egyébként, hogy milyen kis vékony a kutya a nagy bunda alatt. Én mindig nevetem, mikor például megmosom a tappancsait, hogy milyen picik a lábai, ha vizes a szőre. :D
2016. febr. 11. 00:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen fiatal, még inkább nem kéne fürdetned...
2016. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki lakásban tart kutyát, az általában megmossa séta után. Nekem kistestű kutyám van, napi 4 séta, és minden séta után megy a kádba. Épp csak a talppárnáit öblítem le, mert feljebb nem lesz koszos.

9 év alatt még nem volt gond, nem szárítja ki a víz, meg ilyenek :)

2016. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!