Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap fürdetem először a...

Holnap fürdetem először a kutyumat. Kádban.7 hónapos macika, sarplaninai. Hogyan csináljam, hogy ne féljen később a víztől?

Figyelt kérdés
Most sem fél nagyon, a folyóba magától is belemegy, igaz csak inni. De ma a séta alatt egy sáros árokba szó szerint belehempergett mint egy disznó! :DD Aranyos volt, de most olyan koszos és büdös, hogy muszáj lecsutakolnom....eddig még nem volt fürdetve, mert féltem, hogy megfázik.
2014. ápr. 21. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon édes sztori :)

Nyugodtan fürdetheted 2-3 havonta, de alaposan szárítsd meg, ne félj, nem fog megfázni!

A langyos vizet lassan engedd rá, vigyázz rá, hogy a szemébe, és a fülébe ne folyjon bele. Kutyasamponból egy keveset tegyél a tenyeredbe, és kend szét a kutyán. Lehet, hogy élvezni fogja.

Szárítsd át törülközővel, majd hajszárítóval, a legkisebb fokozaton kezdetben, hogy ne féljen tőle.

2014. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Amùgy èn azt olvastam hogy kutyasamponnal max. 2x fürdessük meg a kutyàt èvente mert baja lehet.
2014. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok fajtát (westie, bichon, yorkie, border collie, spániel) 2-3 havonta nyírják. A kozmetikusok mindig megfürdetik őket samponnal. Nincs semmi bajuk ;)
2014. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

21.56

Csakhogy a sharp nem weszti, meg yorki. A sűrű fürdetéssel elveszti a szőre eredeti állapotát.

2014. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kint udvaron kádban, vagy bent a lakásban kádban?

Ha bent, tegyél a kád aljára csúszásgátlót. Előre oldj fel sampont vízben. Azt tedd félre. A kutya be a kádba. Langyos , nem erős zuhany megnyit és kutya levizez alaposan. Utána rálocsolod a samponos vizet. Két kézzel felhabosítod rajta. majd nagyon tiszta vízig leöblíted a sampont róla. Aztán gyorsan dobj rá egy nagy törölközőt, mert várhatólag meg fogja magát rázni :))

Persze, mindezt tiszta vízzel is megteheted.

Érdemes a megfürdetett kutyát legalább 2 óra hosszra bent tartani.

2014. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

lakásban kádban :DDD kint még hideg van egy kinti fürcsihez.

a meleget nagyon rosszul viseli. múlt héten egy napon volt kb. 20 - 22 fok, játszottunk, annyira felhevült, kimelegedett, hogy a konyhakövön látszott a tappancsnyoma...ezért arra gondoltam, hogy nyáron, mikor árnyékban sem ritka a 37 fok, minden nap leviszem a folyóhoz egy laza fürcsire, csak múgy vizzel, sampon nélkül. attól ugye nem lesz baja a bundájának? az udvarra meg beásatok egy kádat, a földdel egy szintre, tele vizzel, hátha azt is szeretné, és olykor csobbanna kicsit. szerintetek?

2014. ápr. 21. 23:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a tappancsnyoma látszik, nem kell megijedni. A kutya a tappancsain és a nyelvén keresztül "izzad".

Élővízben fürdés, úszás a legegészségesebb dolog egy kutyának.

Az udvari vizezés lehetősége pedig hasznos a kutya számára melegben.

Az embereknek is melegük van nagy melegben. A kutyáknak is. Ha lehetősége van vízzel hűteni magát, árnyékos helyen pihenni, baja biztos nem lesz a melegtől.

2014. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!