Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek el merjem engedni...

Szerintetek el merjem engedni a négy hónapos kiskutyát a parkban?

Figyelt kérdés

Nem mondhatnám, hogy 100%-osan behívható, főleg, ha valami megzavarja, vagy érdekesebb, mint én. Aggaszt, hogy esetleg szem elől téveszthetjük egymást, vagy kifut a parkból. Viszont a kutyafuttató gyér növényzete nem érdekli, ott nem szaglászik, nem futkos, és sajnálom, hogy mindig csak pórázon van.


Ti mikortól mertétek elengedni a kutyáitokat?


2016. febr. 10. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Már rég szabadon kellene sétáltatnod! Az első naptól szabadon sétáltattam mindkét kölyökkutyámat és az összes kutyás ismerősöm így tett (nyílván nem a forgalmas városi utcákon, hanem forgalommentes nagy, nyílt terepen). Minél később kezded, annál nehezebb. Bébikutyaként még ösztönösen melletted marad, ahogy kamaszodik, úgy önállósodik is és egyre nehezebb a dolgod vele.
2016. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akkor engedd el, amikor vannak ott más kutyák.

Akik lekötik. Mi 5 hónaposan kezdtük a póráz nélküli sétát.

2016. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Veszel egy 10-20 m-es pórázt,rákötöd. Így ha hirtelen nem hallgat rád,elég rá lépned a pórázra és gyorsan meghúzni. Nekem rengeteg ismerősöm és én is így tettem. 3 hónaposan mi már szabadon sétáltunk a parkba. Tény,hogy volt nálunk virsli,labda,csipogós játék és a másik kutyánk :D Nálunk a park azon területe eléggé kihalt,de jól körbe van kerítve. Jó nyílt terep. Mivel 10 perc sétára van. Így minden nap kilátogattunk gyakoroltuk a behívást. Nagyon jó volt az,hogy nem figyelt és mi elbújtunk. Majd hívtuk egy fa mögül ő meg keresett. Pár nap pár alkalom után mindig hátra nézett és figyelt. Azt mikor szimatolt volt,hogy elkezdtünk ellenkező irányba futni és hívni,másik kutyánkkal együtt. Ezzel is azt tanulva meg,hogy ha hívjuk első jöjjön és futva!! ne úgy mint egy lajhár.
2016. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a közelben nincs bekerített park, a többi kutyától meg pont, hogy fél, meglát egyet, és elkezd rohanni. (Kivéve kutyaovi, de ott be van kerítve a terület.)
2016. febr. 11. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Most lehet le fogtok hurrogni, de én nem engedném még el. Főleg, ha más kutyáktól megijed és elszalad....netán ki a parkból egy kocsi elé....Ez baromi veszélyes! Abba is bele kéne gondolni, hogy nem minden kutya egyforma.


Először 20 méteres zsinórpórázzal gyakoroljatok. És sürgősen kezdj el arra gyúrni, hogy számára ijesztő szituációkban HOZZÁD menjen! Behívod, ha odajön rádicsérsz és MEGVÉDED a másik kutyától, ha szükséges. Nyilván mérlegelni kell, mikor kell beavatkozni.


Ha egy normálisan viselkedő kutya megszaglássza, azt hagyni kell, mert meg kell tanulnia, hogy kutyamód viselkedjen! De ha mondjuk csivavád van és egy hiperaktív német vizsla ráugrál meg letapossa, fellöki, ott viszont azonnal intézkedj!


Nekem sintértelepről van a kutyám, 1 évesen hoztam el, szóval alapból nehezebb volt bármihez is hozzászoktatni, most 3 éves és egy jó fél éve kezdtem el pórázról elengedni parkokban (nagyobb futtatókon már kezdetektől), mert akkor éreztem úgy, hogy beérett a kutya és messziről is tudok hatni rá meg tiltani. Tudni kell róla, hogy kóbor kutyaként fogták be annak idején és nagyon erős benne a vadászösztön, szóval mire eljutottunk odáig, hogy szóval tiltható pl. mókusokról, nagyon sokat kellett dolgoznunk.


És az agyamra mentek az olyan gazdák, akik okoskodtak a parkokban, amiért hosszú pórázon gyakoroltunk, hogy hát miért nem engedem el. Azért, mert. Első a biztonság.


A másik dolog meg az, hogy eleve ha félsz attól, hogy elfut, megijed, akkor a kutyára is át fogod ragasztani az idegességet. :)

2016. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
mi mikor először elengedtük meglátott az utcán egy macskát és utána futott.én pedig utána csak mikor a közeli réten szemelöl tévesztette akkor ált meg és jött hozzám.golden retriever
2016. febr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 5-ös válaszadó!


A kutya kistestű, de nem csivava. A kutyaoviban is ő a legkisebb, mindenki rögtön maga alá gyűri. Érdekli a többi kutya, de az első reakciója mindig a rohanás... Egyébként meg szépen megadja magát, de egy hangosabb ugatástól, agresszívebben közeledő kutyától megugrik.


Majd megnézem a Fressnapfban, hogy lehet-e ilyen hosszú pórázt venni.

2016. febr. 11. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Hirtelen csak ilyet találtam, ez 10 méteres:

[link]


Elvileg a Fressnapfban is van: [link]

2016. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a legelső sétánkon elengedtem, mert egy másik kutyás azt mondta, hogy egészen biztosan nem fut el... Bár igaza lett, és az elmúlt 9 év alatt sosem próbált meglógni (szinte mindig póráz nélkül sétál) így utólag azért érzek némi kockázatot :D

De talán pont ezért nem volt sosem gond, mert mindig megbíztam a kutyámban, és ő is bízik bennem. Ha valamitől megijed, vagy csak egy kicsit is fél, azonnal hozzám jön vissza.

2016. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!