Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog rám a barátnőm...

Miért morog rám a barátnőm kutyája?

Figyelt kérdés

Már kb fél éve vagyunk együtt, sokszor járok hozzájuk, majdnem minden nap, de úgy érzem h nem szeret, ugat amikor megjövök, néha morog, amikor elmegyek rám se hederít. Volt egy kb 2 hetes időszak amikor a "Kutyapszichológia" c. könyv alapján nem vettem róla tudomást, ki akartam próbálni, hogy ez az alfa dolog tényleg így van e. Azóta van ez. De érdekes, mert amúgy hagyja magát megsimogatni, de volt már h odakapott a kezemhez, kicsit tartok tőle. Tegnap például egy óráig játszottam vele dobáltam neki a labdát meg simogattam, bár akkor barátnőm is ott volt. Nagyonrossz, mert tök jó lenne, ha szeretne a kutyusuk.

Nem vagyok terhes, szal az ilyen válaszokat hanyagoljuk :D


2010. márc. 30. 12:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki kaját, akkor megszeret:)
2010. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
11%
Akkor meleg vagy valószinüleg.
2010. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

jaja a melegséget nem zártam ki, majd elgondolkodom!

Valaki aki esetleg jobban ért a kutyákhoz?:P

2010. márc. 30. 12:34
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

mert Te lejjebb vagy számára a rangsorban.

próbáld ki azt h Te is egyél először a kajájából mielőtt odaadnád neki.

Ha jót csinál a kutyus, akkor jutalmazd, h tiszteljen, ne csak pl. nem szabad! mondatokat intézz hozzá mert valami rosszat csinál.

tény, h falkavezér, amin 1 dologgal (nem veszel róla tudomást mikor jössz-mész) nem lehet orvosolni a problémát.

adj ki éles hangot mikor Rád ugrik, a póráz két végén c. műsorban a nő á-á-t mond, éles legyen és rövid abban a pillanatban mikor rosszat csinál, és ha abbahagyja azonnal dicséret!

a barátnőd is vegye át a falkavezér szerepet, mert így őt akarja védelmezni valószínűleg.

sok sikert!

2010. márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

ezeket töltsd le, sokat tanulhatsz belőle, azokat is amiket leírtam. mutasd meg a bnődnek is!!!

[link]

2010. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2010. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Talán féltékeny. Nekem ugyan macskám van, de ő sem bírja a páromat.
2010. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

nem akarom megnevelni, lehetőségem sincs, rá, és enni se én adok neki, mivel a barátnőméké:)

MIndenesetre köszönöm a választ.

Keverék kutyus, állítólag elég agresszív, de szerintem inkább csak hiperaktív :P

2010. márc. 30. 13:03
 9/21 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom is gyűlöli a nővérem barátját, nagyon jámbor állat, alig hallani, kicsit félénk is. A vízóra leolvasótól kezdve, az ablakszerelőn át, az informatikusig mindenkit úgy üdvözöl, mintha egy családtag térne haza, de ha nővérem barátja jön, azt már előre tudja, megismeri a lépteit, és morog, meg megugatja.


Hogy mi lehet az oka? Hát mi tudjuk. Mikor elhoztuk a menhelyről egyszer a tudtom nélkül elvitték sétálni, nővérem és a barátja. A barátja próbált gügyögni neki, meg játszani vele, de kiadott valami vonyító hangot, ahogy ő elmesélte, amitől a kutyus úgy megijedt, hogy majdnem elszökött.

Azóta próbáltam mindent, kaját adattam neki stb. Én vagyok a falkavezér, de ettől a sráctól annyira fél azóta, hogy ha megjön fütyül rám, mert nagyon fenyegetve érzi magát. Tudodm, tudom, ha én lennék a falkavezér nem csinálhatna ilyet, de mégis. ... Mindent meg tudok neki tanítani, tiltani, mindig engedelmeskedik, de ebben a dologban nem...

Ezzel csak arra akartam utalni, hogy lehet, hogy az első benyomása rólad valami nagyon rossz élményhez kötődik, lehet akár, hogy tőled független dolog miatt, és ő ezt nagyon megjegyezte.

Hordj neki finomságokat, az idő és a finomság begyógyítja a sebeket. :)

2010. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát első benyomásnál az volt h elég magabiztosan mentem be egyből odamentem megsimogattam, meg én is így beszéltem hozzá ahogy a kutyákhoz szoktak. Tudjátok: "Háááát mivaaan, sziiiaaa" kb:D

Mondták a barátnőm szülei, hogy nagyon kevesen mernek bejönni, mer h félnek tőle, mert ugat meg ilyenek. És a kutya is eléggé meg volt lepődve h nem féltem tőle. De akkor számomra fura volt, szóval nem csóválta a farkát, meg mintha kicsit remegett volna (október körül volt, nem hiszem h fázott volna). Barátnőm azt mondta akkor h szerinte még mindig fél egy kicsit tőlem.

Ez lehetett a baj? :(

2010. márc. 30. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!