Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan írthatja ki a bolhákat?...

Hogyan írthatja ki a bolhákat? Barátnőm kapott egy kiscicát, amelyik bolhás volt. Jelenleg már az egész ház tele van bolhával, a kutyája is. Hogyan tudná kiírtani? Eddig csak fésülgette, de nem ért semmit.

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Bolha ellen fésű? :-))


Vigye el állatorvoshoz, az felír neki kifejezetten kiscicáknak való bolhairtó port. A felnőtteknek való nem jó a kicsiknek.


A macskabolha nem megy bele kutyába, és nem él meg a szőnyegben sem.

2010. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

az állatoknak mindenképp vegyen bolhanyakörvet, azt akkor is megéri hordani, ha éppen nincsen bolhájuk, megelőzés céljából.

Nagyobb áruházakban, kisállatpatikákban lehet kapni. Vannak bolhairtó sray-k is, szerintem azt is vegyen!

2010. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
54%
Vegyen bolhairtó tusfürdőt vagy mi a fene az,és fürdesse meg abban az állatokat. Bolhanyakörv stb.. Nem lehetetlen hogy már barátnőd is bolhás,nézze meg magát nincsenek-e rajta csípések,mindenképp kéne a lakást is végigpásztázni valamilyen irtó sprayvel.
2010. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos épp ezen okok miatt én már nem járok hozzá, mert tele van a lakás is, a szobák is. Bolhairtó nyakörv a kutyán van, vett a cicának is, de állítólag azt csak 1 éves korától lehet használni. Állatorvoshoz tudom, hogy viszi, mert oltatni szokta rendesen, de a lakásban hogy lehetne kiírtani? Azt mondja, már a lábára is ugrálnak. Egyedül él az állataival.
2010. júl. 21. 20:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú harc lesz.

Nem nyakörv, hanem spot-on minden állatra. Vegyen akár Bio Killt,Insecticidet, Neostomosant és befújni vele minden bútort kívül-belül alaposan. A padlót a szeres vízzel felmosni minden nap. A bútorokat is kezelje naponta. A fal mellett beszórhatja Piretrin pottal. Minimum 3 hét a hatás.

Sajnos nekem a cicám hozott bolhát, mert kicsi volt a súlyához a csepp, amit haszáltam rá. Én így szabadultam meg tőlük.

2010. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Először Zárja el az állatokat pl. a WC-be (ahol nincs sok szőnyeg, A wc teteje legyen lezárva)és porszívóval takarítsa ki alaposan a többi szobát majd rakja be a kádba a cicát és bolhafésűvel(<--van ilyen) fésülje ki alaposan( a kádban lehet egy kis víz hogy ne tudjanak kiugrálni a bolhák)Ne ilyedjen meg ha lesz egy kis vér a kádban pöttyökben mert azt a bolhák csinálják. Mossa ki a kádat és csinálja meg ugyan ezt a kutyával is (de a macskát vigye ki a Wc-ből)


Amikor a mi macskáink kicsik voltak ezt csináltuk :)

És be is vált (de ehhez alaposan de óvatosan ki kell fésülni.

2010. júl. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Neostomosan!

Azonnal kinyírja a bolhákat az állatból, bár egy macskát nem könnyű 10 percig áztatni a vízben. 1 ampullát másfél liter vízben kell feloldani. (300-400 ft egy ampulla) Vegyen legalább 4-5 ampullát. Fürdesse meg a macskát vele (10 percig locsolgatni kell, és utána ne öblítse le) azonnal elkezdnek kipotyogni a bolhák. Utána zárja el a macskát amíg megszárad, és közben az EGÉSZ LAKÁST ugyanilyen Neostomosanos vízzel felmosni. + lehet ilyen vízpermetezőbe is tenni, és végig fújni a bútorokat. Aztán egy hét múlva újra fürdesse meg, mert kb. ennyi idő múlva kelnek ki a peték. Akkor is át lehet az egész lakást pucolni.

Ja, most látom, hogy a kutya is bolhás. Akkor azt is fürdetni, mert mással nem fogjátok tudni kiírtani őket.

2010. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megmondom neki, hogy csinálja meg.
2010. júl. 22. 11:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én cicám is bolhás volt, és bebolházta az egész szobát.

Majd' megőrültem tőlük, és kb. 100 módszert végigpróbáltam, mire megtaláltam az egyetlen hatásosat.


Először kivittem a macskát, lemosdattam neostomosan-nal, majd rányomtam egy frontline combo-t, hogy a későbbiekről is lelegyen a gondom.

A szobából az összes bútort kihordtam, lemostam mindent neostomosan-os vízzel, majd az üres szobát felmostam szalmiákszeszes vízzel. (Csak nyitott ablaknál, mert egy bivalyt is kiütne.) Egy egész szalmiákszeszt adtam egy vödör vízhez. (Iszonyú maró szaga van.) Mikor felszáradt az egész, minden padlórepedést és kárpitos bútort befújtam BioKill-el, és ezt megismételtem a biztonság kedvéért még néhányszor. (Lehet, egy is elég lett volna, de addigra már totál fóbiás lettem.) Aztán visszahordtam a bútorokat, és végül a szőnyeget áttöröltem neostomosan-os vízzel.

2010. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nagy francokat nem!

Mikor a mi macskáink bolhásak voltak, akkor nálunk is tele volt a garázs bolhával.


Aztán bolhairtózás, cicákat átvittük a lakásba, valami porral próbáltuk a garázst mentesíteni, de még egy jó félévig ott voltak.


És átmegy a kutyába a bolha, csak közlöm.

2010. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!