Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámmal ha megyek sétálni...

Chelan kérdése:

A kutyámmal ha megyek sétálni akkor 5 méterenként meg áll. Nem mozdul. Mit tegyek hogy szeressen sétálni?

Figyelt kérdés
SOS..van egy Yorki mix 3,5 kg-sos kutyám. A kutyámmal ha megyek sétálni akkor 5 méterenként meg áll. Nem mozdul ;s noszogtatni kell. És nézeget. Minden érdekli. Ha füvet nyírnak vagy autót takarítanak vagy csak kukás autó vagy busz...ember sétál..kutya...stb. Egyszerűen nem tudom a normális sétára rávenni. Mindent kipróbáltam juti falatot, játékot. Ez működött párszor. Akkor meg rájött, ha nem mozdul, akkor juti falatot kap vagy a játékát így még többször megáll. Ha nem arra megyünk, amerre ő akar, akkor hanyatt vágja magát, mint egy 3 éves hisztis ember gyerek. Még az a szerencse picike, és ha nagy a dráma, akkor felveszem, és 10m múlva leteszem és kezdődik minden elölről. Felveszem, leteszem... 7 hetes kora óta van velem. Elejétől kezdve így volt a sétákkor. Kutya iskolába is voltunk ott mindent csinál remekűl. De az utcán drámázik. Semmi trauma nem érte, hogy féljen sétálni.... Most múlt 1 éves és már én is szenvedek.. Stresszes vagyok és kimerült.. Imádom ezt a kis önfejű hercegnőt... De már teljesen tanácstalan vagyok hogyan tudnánk élvezni a közös sétákat.Segítsetek.
2016. jan. 28. 00:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Sok mindent kipróbáltál, nincs új ötletem, de nagyon cuki :) Még jó, hogy nem 30+ kilós :D
2016. jan. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Esetleg, mégis valami, vágd be az ebzetet az autóba, és vidd olyan helyre, ahol nincsenek mások, akik elvonhatják a figyelmét. Kíváncsi lennék, ott mit csinál. Persze egy fűcsomót is lehet bámulni :)
2016. jan. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tothp ***** válasza:
100%
Hát kérem. Nálatok ő lett a falkavezér. Nem könnyű egy ekkora izével szemben következetes, határozott gazdinak lenni. Ezt simán kihasználta és most szivat, mert hagytad...
2016. jan. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

" ha nem mozdul, akkor juti falatot kap"


Remélem azért érzed, hogy következetesen, lépésről lépésre profin félre nevelted! :)

Akkor adtál neki jutalomfalatot, mikor nem mozdult????

Gratulálok!

Innentől kutyaiskola.

Teljesen az alapoknál kéne újrakezdeni.

Neki olyan 2-szer fél - 1 óra helyes pórázkezelést jósolok, amíg megtanul sétálni.

Neked 2-3 hét, mire minden elfelejtesz, amit tudni vélsz, és megtanulod, amit tudni kell.

2016. jan. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Kutya iskolába is voltunk ott mindent csinál remekűl."


Akkor kérj meg egy ottani hozzáértő embert, hogy menjetek el párszor sétálni, és tanítson meg rá, hogyan kell.


Ezt nem lehet leírni. Vagyis lehet, hogy valaki néhány oldalban le tudja írni, de ha gyakorlatban senki nem mutatja meg, nehéz lesz elsajátítani.

2016. jan. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ő a főnök. Kutyasulit javaslok, olyat, ahol a viszonyrendezésre összpontosítanak, nem csak a vezényszavak megtanulására.
2016. jan. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jutalom falatot akkor kapott amiután elindult. De megtanulta ha megáll akkor kap valamit ha elindul... Igy mindig megáll..
2016. jan. 28. 07:35
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

Szia!


A kutya 3,5 kiló és valószínűleg gyenge az idegrendszere, ami vagy abból következik, hogy szaporítótól vetted, aki nem küszöbölte ki a szülőknél az idegrendszeri problémákat vagy abból, hogy mielőtt elhoztad, történt vele valami ilyen szituációban, ami nem probléma akkor, ha neked nem az és következetesen bele tudod vinni olyan szituációkba, amik kellemetlenek neki.

Ha látja rajtad, hogy amikor ő remeg, "hisztizik", hanyatt dobja magát, akkor te nyugodt vagy és nem figyelsz rá, akkor valószínűleg rájön majd arra, hogy nem érdemes csinálni a fesztivált, mert anya nem foglalkozik velem, ez rossz.. és megpróbálja majd kitalálni, hogy mivel nyerheti el újra a figyelmedet, így ha elkezd sétálni (ne azonnal!!) dicsérd meg a figyelmeddel! Simogasd meg, beszélj hozzá kedvesen..

Természetesen az elején marha nehéz lesz, nem fog elsőre rájönni, hogy mit akarsz, de ne add fel és sose állj meg akkor ha ő megáll, sőt ha kell húzd magad után és sose lágyuljon meg a szíved a hiszti miatt!


Üdv. egy kutyakiképző

2016. jan. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves előző kutyakiképző!

A problémának az ég világon SEMMI köze nincs a kutya származásához.

A megoldásként javasolt módszerben több hiba is van.

A figyelmen kívül hagyás túl közvetett módszer, jogos, hogy nem esik le neki elsőre, lehet, hogy 10-edik alkalomra se, nem azért, mert hülye a kutya, hanem mert túl közvetett a kommunikáció, nem a kutyák viselkedésére épül, hanem az emberek gondolkozására.

Ezen kívül jutalmazni nem a sétát kell, hanem annak a minőségét. Pont ez a kérdező egyik legnagyobb problémája, hogy magát a mozgást jutalmazta, de nem akkor, mikor követő "üzemmódban" volt a kutya, ezért az utána már csak a jutalomért tette ami tett.

A séta nem egy "ülj" parancs, nem cirkuszi trükk, amit klikker módszerrel (végső soron a jutalomfalat is az) meg lehet tanítani.

2016. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekemt két dolog jutott eszembe.

1. Nincs kutyahaver akivel együtt mehet, bár akkor húzni fog, de legalább megindul. Visszafogni szerintem már könnyebb lesz, ha rájön, hogy a séta jó.

2. Nem tudom mennyire kötődik hozzád a kutyád, de ha olyan helyen vagytok ahol el tudod engedni indulj el, hivd, előbb-utóbb elkezd utánad menni. Vagy megfogod a porázt és megsétáltatod. Nincs cukorból, húzd meg a porázt ha kell. Az iskolába is ugyanúgy megrántják a kutya pórázát ha pórázfegyelem van. Neked azért kell megrántani, hogy induljon. Na, ez hosszú lett, de remélem valamennyit tudtam segíteni. Ne feledd ő egy kutya, egy terrier, nem egy cukimuki állatka, amit öltöztetni lehet csak.

2016. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!