Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kössem le agyilag a 8...

Hogyan kössem le agyilag a 8 hetes kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes fekete németjuhász magyar vizsla keverékem. Nagyon okos, alig egy hete van nálunk már tud ülni ès szoba tiszta. Van valami jo feladat amivel el tudom foglalni vagy vlmijen fejlesztő játék?

2016. febr. 13. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg van. Ha nagyon tevékeny a kutya, akkor brutál sok mindent meg lehet tanítani neki. Én első körben mindenképpen megszoktatnám a helyével, de gondolom ez már oké. Ül, fekszik, marad, lábhoz, jobbra, balra, futás, stb. Behívást is lehet gyakorolni, az is sok idő, és hidd el, lesz majd, mikor nem akar szót fogadni. Szocializálást ne felejtsd el, vidd el kutyák közé (persze normálisok közé, ne ahhoz amelyik őrjöng:D), szoktasd a tömegközlekedéshez, hiszen az sosem árt. Mind mind új kihívás, és lehet fokozni, neten tömérdeknyi ilyen feladat van, csak válogatni kell :)
2016. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8 hetesen a kutyád még csak egy "kisbaba". Ilyenkor még ne várj túl sokat tőle, de az alapvető parancsokat már nyugodtan elkezdheted megtanítani neki, sőt kell is. Arra ne számíts, hogy ezekkel túl sokáig le tudod kötni a figyelmét, de ahogyan idősödik és komolyodik egyre jobb eredményeket tudsz elérni vele.
2016. febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, mar szobatiszta és tud ülni feküdni és a marad parancsszót ma tanitottam meg neki. Meg nem vihetem a tobbi kutyahoz mivel nincs meg minden oltasa. Meg nagyon kicsi, es nem is szeret lent lenni az utcan, itthon annál inkabb mozgékony. Es meg otletek arra h hogyan szoktassam le a kézrágcsálásrol?
2016. febr. 13. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:

több hónapig szokj hozzá, leszoktatni teljesen nem lehet, de kordában lehet tartani. Amíg ki nem jön az összes tejfoga, majd váltja le őket rendes fogra, úgy is minden rághatót rágni fog. Vegyél neki rengeteg érdekes rágható dolgot, ha valamit rágni kezd, amit nem kéne, akkor tiltsd, majd add oda azt, amit szerinted rághat.

Esetleg kend be a kezed vajjal vagy olyan dologgal, ami nem mérgező számára, de az ízét finomnak találja, és akkor nyalogatni fogja. De ebben a témában is találsz sok mindent a neten, sőt itt is. Előre szólok, hogy mikor kamasz lesz, nem fog majd szót fogadni úgy mint előtte. (csak mert gondolom úgy sem tudod, ha ilyen alapvető dolgokat kérdezned kell)

2016. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 skerc válasza:
0%
Szerintem a legegyszerübb módja ha adsz neki egy matekfeladatot!:)
2016. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Volt mar kutyam, szoval nem kell rosszindulatunak lenni. Csak az a kölyökkutya nem ragott semmit ezert nem vagyok jartas ebben
2016. febr. 13. 18:09
 7/7 A kérdező kommentje:
De koszonom szepen
2016. febr. 13. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!