Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál az oltásokat nem...

Kutyáknál az oltásokat nem lehet felgyorsítani?

Figyelt kérdés

A kutyám 2 hete kapta meg a 3. oltását (4 hónapos) és a doki szerint még kell egy emlékeztető és csak azután kaphatja meg a veszettség ellenit.


Lakásba van és itt is lesz, de örülnék neki ha minél hamarabb vihetném le sétálni, főleg hogy itt a jó idő, szegényke már 2 hete csak lakásba van.



Nem lehet egyszerre beadatni a két oltást?

Így elvileg még egy hónapot várnom kéne, mert megkpaná az emlékeztetőt, akkor az is 2 hét mire hat és akkor után a veszettség ellenit az még 10 nap...


2010. márc. 30. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal 3. oltás után lelehet vinni csak nem szabad olyan helyre menni ahol sok kutyapisi-kaki lenne meg kutyákkal nem szabad még szaglásznia. Javitsatok ki ha nem igy van.
2010. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem lehet felgyorsítani az oltások sorozatát. De nyugodtan leviheted egy kicsikét. De ne vidd még a biztonság kedvéért kutyák közelébe. Illetve nagyon figyelj oda rá, hogy kakival ne érintkezzen. Még ne engedd el csak sétáljatok egy kis kört a levegőn. Ráérsz utána elengedni meg tanítani :) Inkább várd ki!
2010. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szia! a harmadik oltás után mi is levittük, persze nagyon kell vigyázni, hogy ne szedjen fel semmit, és lehetőleg felnőtt kutyusokkal, akiket nem ismerük ne érintkezzen! ismerős kutyussal, aki kombinálttal van beoltva, nyugodtan, plusz a hasonló korú oltott kölykökkel bandázhat:) legalábbis a mi dokink így mondta... az oltásokat nem lehet összevonni, meggyorsítani... oltás után egy hét, mire válaszol a szervezetük az oltásra, és 2 hetet kell várni két oltás közt...
2010. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Lakótelepen lakok, itt bárhová viszem kutya pisi van. Én nem látom, csak azt hogy sok kutyát visznek le sétálni a parkokba, szóval biztos van pár "üzenet" hagyva itt-ott...


Akkor ezek szerint (az én esetembe) nem célszerű még levinni.. :(



Kár hogy nem lehet felgyorsítani, mert látom kis szegényen hogy mozogna, de akkor még egy ideig be kell érni a lakásban labdázással..

2010. márc. 30. 16:21
 5/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Én is lakótelepen laktam, 2 oltással, ahogy hazavittem, levittem a kutyákat. Mindenhol lehet olyan helyet találni, ami nem hemzseg a kutyáktól. Az oltásokat nem véletlenül adják 2 hetente. Annyi idő kell a teljes védettség kialakulásához. Ha korábban beadják a következőt, csak ártanak vele.
2010. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én is lakótelepen lakok Pesten, vidd le nyugodtan, csak figyelj jobban, hogy ne egyen fel kutyakakit, ne engedd nagyon szagolgatni, és figyelj a többi kutyára:)
2010. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Közben voltam az itteni állatorvosnál aki beoltotta, ő is ezt mondta amit Ti, hogy le lehet vinni, csak figyelni kell rá...


Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2010. márc. 30. 17:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 4 hónapos kutyát inkább vigyed le. Le fog maradni a szocializációban és Neked is és a kutyának is nehezebb lesz a későbbiekben. Nem lesz már semmi baja. Túl van ez az oltás dolog lihegve. Bár más dologgal tennék ugyanezt az emberek. A kakit érdekes senki nem szedi ilyen buzgón és a kutyanevelésben sem jeleskednek az emberek, akik bőszen betartják az oltási programot...
2010. márc. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó: Azért ez nem mindenkire igaz :) Én mindig felszedem a kutyám után a kakiját. Szerintem ez hozzá tartozik a kutya tartásához. És igen is jól nevelt kutyám van. Okos és nagyon sok mindent tud. Ráadásul kiképzőnek készülök szóval elég kínos lenne, ha pont a saját kutyámat nem tudnám megnevelni :)


Második voltam.


(Szocializáció tényleg fontos DE csak olyan kutyához vidd akit ismersz, tudod hogy nem beteg stb.)

2010. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: akinek nem inge...

De azért azt belátod h még mindig több neveletlen kutyát lehet látni mint normálisan megneveltet. Illetve én még mindig nyakig járok a sz@rban miközben felszedem a sajátjaimét.

2010. márc. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!