Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyus lenne az...

Milyen fajta kutyus lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 4 éves barátságos kan westie gazdája vagyok. Még a mamámékkal élünk és jövő (2011 nyár) -re kész lesz a kertes házunk. Szeretnék oda egy társat a kutyusomnak. A megfelelő kaját (hús,risz, táp... ) tudnám biztosítani neki.

Néha kiállításokra is elvinném benevezni vagy csak nézelődni. Egy tényésztőhöz is elhordanám akinek rengeteg kutyája van és azokkal játszana. Tujaldonságai ami jó volna:

- mozgékony, de nembaj ha nyugodt

- ne legyen kissebb egy border collienál

- rövid szőrü legyen vagy középhosszúszőrü

- 40-45 kg-nél több ne legyen

- ha lehet akkor ne legyen agár mert azokat nem szeretem.

köszi a válaszokat


2010. márc. 30. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
magyar vizsla, dobbermann, labrador,
2010. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Labrador retriever. Szerintem ideális választás!
2010. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szerintem is vagy labrador vagy golden retriever :)
2010. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy fajtatiszta legyen?


Itt nézelődhetsz: [link]

2010. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Golden retriever!!!
2010. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Akiteki ***** válasza:

40-45 kilós kutya már nem középtermetű, hanem egy marhanagy kutya! :)))

Menj el kiállításra és nézelődj, melyik viselkedése, jelleme és kinézete tetszik. (Főleg, ha tervezed, hogy Te magad is szeretnél járni vele)

Itt minden 2. ember goldent vagy labradort fog ajánlani, mert most az a divat. Attól még nem biztos, hogy Hozzád is illik.

2010. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó hozzászóló. Nem tudom, hogy mennyire tapasztalt ilyen téren, de "szerencsére" épp az, hogy most megy ki a "divatból" -ahogyan maga nevezte- a két fajta... Ami reméljük a javulását fogja okozni a labradornak és a goldennek...
2010. márc. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi.. tudjátok nagyon megtetszett az amerikai staffordshier terrier. Mozgékony, nem olyan nehézsúlyú, középtermetü. De nemtom h a kan westie mellé illik e ez a fajta.
2010. márc. 31. 14:16
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés, hogy egy kan westie mellé illik-e. Két fő szempont van: hogy a westie-d kijön-e tartósan, hosszú távon másik kan kutyával (gondolj itt az ivarérésre is!), a másik, hogy elbírsz-e egy staffival.

Kemény kutya, tapasztalat és erő kell hozzá (nem fizikai, hanem mentális, szellemi fölény), no meg persze komoly, mély hozzáértés. És bár minden fajtánál, de itt különösen fontos a fajta alapos ismerete és a nevelési igényei.

2010. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:
Ha eddig egy westihez szoktál, egy amstaff komoly kihívás lesz. Nem egy ölebecske, komoly foglalkozást, hozzáértést kíván.
2010. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!