Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (bőv. Lent) Első kutyának...

(bőv. Lent) Első kutyának milyen fajtát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Kölyköt szeretnék, hogy az alapoktól én taníthassam. Anno volt egy Beagle-spániel keverékünk, őt nagyon szerettük már sajnos elpusztult. Ez a 2 fajta nagyon szimpatikus nekem, viszont nem tudom, hogy első kutyának ez a 2 fajta közül alkalmas lenne-e valamelyik.

VISZONT!!! saját kutyám sosem volt, a nevelésük nem az én dolgom volt.

Kertes ház, reggel 6tól 3ig dolgozom, onnantól szabad vagyok.

Ki-be járós kutya lenne. Míg munkában vagyok szigetelt udvaron lenne,(kutyaóllal stb) ha hazaérek szabadon járna ki-be a házba.

Kicsi vagy közepes méretű kutyát szeretnék.

Mindenképp normális helyről, tenyésztőtől hoznám, (nem szaporítótól).



2016. febr. 14. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Cavalier King Charles?
2016. febr. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Mennyit sétálnál vele?
2016. febr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha naponta vinnéd sétálni és külön foglalkoznál vele (játék, tanítás), akkor simán lehet spániel vagy beagle is. Mindkettő vadászkutya, szóval azért kell őket fárasztani, hogy nyugton legyenek, de remek, jó természetű fajták :)
2016. febr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Napi egy sétát minimum tudnék neki biztosítani az otthoni foglalkozások mellett. (nyilván nem 5 perces rövid sétát)
2016. febr. 15. 00:14
 5/8 A kérdező kommentje:

és az esős napokon hogy tudnám lefárasztani? Mert szakadó esőben nyilván nem sétálunk :)

Ilyenkor elég neki az otthoni foglalkozás is?

2016. febr. 15. 00:15
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Puli.

Nagyon okos, könnyen tanítható, télen sem fázna kint, amíg dolgozol. Ha bemehet, amikor a otthon vagy, azért nagyon hálás lesz.

2016. febr. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Én is pulira szavazok vagy mudira. Imádom a mudikat, a cifrák pedig gyönyörűek szerintem.:) Szerintem egyébként neten nézz utána, mely fajták makacsak és melyek kevésbé, mert első kutyának szerintem egy kevésbé makacs kellene. Persze, a kutya személyiségétől is függ, nem csak a fajtától, de mi mentettünk anno tudatlanul egy tacskó-pincsi keveréket, és vért izzadtunk vele, mára viszont egy tündér. :)
2016. febr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2016. febr. 15. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!