Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem kéne egy kutya ami, a...

Nekem kéne egy kutya ami, a bichon havanese (fekete, fehér mimdegy)! Letudnátok írni, hogy hol kéne megnéznem, érdeklődnöm?

Figyelt kérdés
30000 Ft-ot szeretnék adni a kutyáért!

2016. febr. 15. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2016. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

30000 ft-ért nem fogsz fajtatiszta kutyát kapni. Ezek a kutyák 100ezer ft-nál kezdődnek.

Ha nincs rá pénzed, válassz menhelyről kutyát. Az sem lesz ingyen, de nem is százezres összegek lesznek.

2016. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyeken, fajtamentőknél keress, lásd a linket, amit az első válaszoló adott.


Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor pedig tenyésztőket, de ott minimum 100 ezer Ft egy ilyen kutya, de inkább több.

2016. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gyűjts hozzá még vagy 70-80 ezer ft-ot.

Ha valóban Havanese-t szeretnél, akkor mindenképpen tenyésztőtől vegyél. Ha elég egy Havanese szerű kutyó akkor bichon fajtamentés,menhely. Ingyen vagy jelképes összegért.


De ennyiért egészséges,fajtatiszta Havanese-t nem kapsz!


Sajnos 30ért egy bichon keveréket kapsz,amiknek a szülei nem voltak leszűrve a fajta betegségeire.

Jó részt 6 hetesen nulla oltással vagy talán jobb esetben 1 oltással adják el.


Törvény írja elő,hogy 8 hetesen 2 oltással,chippel cserélhet gazdát egy kölyök kutya.


Sajnos,mint kutyakozmetikus láttam csodákat.

- "mini" Havanese-nek (mini nem létezik) vett egy csaj egy kutyust.Így jelentette be. JÓ én egy KIStestű kutyára számítottam. Erre meg vmi golden retriever keveréket hoz. Mondtam,hogy téged jól átasztak. 20 -ért vették. Gratuláltam hozzá-.-

-másik szintén Havanese- álló fülek és göndör szőr mókásan nézett ki,de Havanese-hez semmi köze nem volt. Szintén 20-30 ezres kategória.


Na és nem is azzal van baj,hogy keverék hanem azzal,hogy a szaporítók munkáját támogatnád vele,ha tőlük veszel. Az,hogy keverék lesz belőle kisebb gond. Mikor az egészségügyi és idegrendszeri problémák előjönnek és 20-30 ezres kutya rögtön 150-200 ezerben van és még az egy éves kort sem élte meg.Akkor szerintem nem kell tovább mesélnem.


Neten rengeteg cikk van tenyésztők vs szaporítók között olvasd el kérlek ezeket a cikkeket.


Persze onnan veszel kutyát ahonnan szeretnél,de ha majd felnőve 4-5 kg -os kutya mondjuk 15 lesz. Illetve a fajtához nem lesz köze. Ráadásként beteg is lesz,akkor ne gyere sírni. Mi mondtuk,szóltunk.


Innentől rajtad áll.

2016. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!