Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes egy ilyen...

Szerintetek érdemes egy ilyen lánynak kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Van egy tesóm, ő még a szüleinknél lakik. 23 éves, és mindig is voltak kutyái, de soha nem saját, hanem a menhelyen önkénteskedik, és ha van olyan kutya, amelyik kezelésre szorul egy műtét után, vagy nincs hely, akkor hozzá megy 1-2. De tesóm viselkedése kiskorától nem normális, mármint nagyon nagyon anti-szociális, társaságba nem jár, gyűlöl bárhova elmenni, ha boltba kell menni, inkább elbuszozik félórát egy nagyobb bevásárlóközpontig, mintsem lemenjen a kis boltba, mert ott annyira zavarban van, hogy ha oda kell bemennie, meg sem nézi körülbelül, hogy mit vesz,csak látja, hogy tej,kenyér,stb bedobja a kosárba, és megy is. Ha beszélgetnie kell valakivel, akkor vagy egérhangon szólal meg, vagy hadar, pótcselekvést csinál (körbe-körbe néz, rágja a körmét, stb.)..

Sokszor volt, hogy a kutyák is befordultak nála, amit nagyon bán, és emiatt nem mer bevállalni kutyát...


De szerintetek milyen kutya lenne neki való, amelyik nem venné fel ezeket a szokásokat, de ragaszkodna hozzá..

(már ha egyáltalán való neki kutya).

/nem akar semmit szedni erre, az orvos nyugtatót ír fel neki néha, meg ilyen antidepresszánst, ami amúgy azért para, mert normális, jókedvű velünk, de gondolom a doki azt hiszi, hogy depressziós, pedig csak állandóan szorong és zavarban van/.


2016. febr. 16. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont a kutya mozdíthatná ki ebből. A párom depressziós volt, ha nem lett volna a kutya, szerintem még mindig a szobában ülne. De a kutya nem hagyta. Folyton piszkálta, állandóan az ajtót kaparta, hogy sétáljanak, sokszor órákig csak ment, amíg a párom jobban nem lett. Azóta visszatért minden a rendes kerékvágasba, most mi könyörgünk a kutyának, hogy sétáljon egy kicsit.
2016. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát a kutyával teljesen más, ha van nála kutya, akkor olyan, mintha mindig is együtt lettek volna, mindegyikkel "lelki társ", viszi sétálni, foglalkozik vele, stb, de attól még a viselkedése nem változik semmit :(

Csak attól félek, hogy nehogy az legyen a vége, hogy ha vesz egyszer kutyát (vagy befogad), hogy emiatt a kutya ösztönösen be akarja védeni (volt egy német juhász, aki ivartalanítás után került hozzá, és utána elkezdte bevédeni a tesómat, olyan szinten, hogy nekitámadt minden embernek, meg kutyának, aztán találtak neki gazdit, és ott teljesen megváltozott..szóval tuti, hogy tesóm viselkedése miatt volt ilyen).

2016. febr. 16. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én tesóm is ilyen, 31 éves. Én úgy gondolom, hogy valamiféle személyiségzavar ez nála. Én is látom rajta, hogy ideges, ha face to face kommunikálni kell, nem viselkedik természetesen. Ha olyan téma van, ami akárcsak egy icipicit is kényes, befogja a fülét.

Azt gondolom, hogy itt a probléma mélyen gyökerezik, és szakemberre lenne szüksége. Vagy valami tréning, ami az önbizalmát erősíti.

2016. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem más ha csak pár hétre van ott egy kutya, egy magasabb energiájú kutya szerintem kizökkentené ebből, akivel nem csak sétálni lehet, hanem sportólni vagy versenyekre vinni. az én családomban egy gyerek ilyen, elmentek orvosokhoz, aztán egy pszihológus mondta, hogy mennyenek el egy menhelyre önkénteskedni a gyermekkel, 1 évig jártak oda majd nem és bekerült egy 2éves keverék kutya, azonnali barátság. Azóta a gyereknek barátai vannak a suliból is (iskolás lett) és a kutya ott van vele. Szerintem segítene rajta
2016. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, hogy a tesóm kb. 8 éve önkénteskedik, sokszor hozott haza kutyát, és volt, hogy több hónapig volt nála kutya, ha éppen nem volt hely, vagy bőrbeteg volt, stb..és semmit nem változott, az emberekkel egyáltalán nem kommunikál, ha sétál, csak ilyen gyors mondatokat, ha muszáj:(

Annyira nem bízik magában, hogy megvonja magától az örökbefogadást/vásárlást, mert úgy gondolja,hogy rossz gazdija lenne bármilyen kutyának. Volt már nála roti is! Jó, mondjuk kenyérre lehetett kenni, de akkor is, már rengeteg kutya megfordult nála, anyámék szerencsére jó lelkivilággal vannak megáldva, és állatbarátok, csak idejük nincs, szóval kiélheti a kutyázást tesó, de..

Én csak attól félek, amit írtam, hogy megváltozna a kutya, rossz irányba :( Félőssé vagy agresszívvá. Mert hogy a kutyák a gazdájukra hasonlítanak, de hallottam már arról, hogy a gazdi hibája az agresszívkodás, mert hogy gyenge jellem a gazda..

2016. febr. 16. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak jót tett a kutya, azóta sem vagyok 100%-os, nem is leszek, de most érzem igazán, hogy ha nem lenne, szerintem ki sem kelnék az ágyból. viszont a tesód kicsit nehezebb esetnek tűnik, szerintem is más lenne, ha egy kutyát tényleg a magáénak tudna, be merné vállalni, az ideiglenes kutya azért egy picit mindig más. ha ő elvan így, akkor nincs mit tenni, de ha őt is zavarja, szerintem szakembert kéne felkeresni (biztosan lenne olyan pszichológus, terapeuta aki tudna segíteni, de ezt nem lhete erőltetni!).
2016. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát biztos szeretne ő más lenni, de még pszichológusnál sem tudna megnyílni normálisan szerintem...nem is akar ilyenekről hallani, volt már 1-2nél de gyűlölte...de tudja magáról, hogy milyen, ami azért nagy dolog, azért is vállal be csak ideiglenesbe kutyát.
2016. febr. 17. 17:41
 8/8 anonim ***** válasza:
jó pszichológus biztos tudna neki segíteni, de nyilván ehhez az kell, hogy ő meg tudjon nyílni neki, neki kell olyat találnia, aki elég szimpatikus neki :( amúgy átérzem a problémáját, nekem sem megy...
2016. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!