Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli kutyát szeretnék,1-3...

Puli kutyát szeretnék,1-3 éves, csak törzskönyvest! Hol lehet találni ilyet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 17. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Tk-s felnőtt kutyát ritkán lehet venni, de időnként van olyan, hogy valakinek meg kell válnia a felnőtt kutyájától mert megváltoznak a körülményei vagy egy tenyésztésre megtartott kutyáról kiderül, hogy nem alkalmas rá. Kérdezz rá a fajtamentőknél és pár ismertebb tenyésztőnél, hogy tudnak-e gazdát kereső felnőtt kutyát. Illetve nekünk, mudisoknak van eladó mudikkal foglalkozó facebook csoport, ott mindenféle korú kutyát hirdetnek a világ minden tájáról, kérdezz rá, hogy pulisoknak van-e. De felnőtt, tk-s kutyát így is nehéz szerezni, ha pl ilyen mudiért most külföldre kéne mennem, Ausztriában hirdettek legközelebb, gondolom pulit sem sokkal könnyebb venni.
2016. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért pont felnőtt kell? Nagyon nagyon ritka, hogy felnőtt, törzskönyves kutyák eladásra kerülnek, és az áruk jóval drágább, mint egy kölyöké...
2016. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, megpróbálhatsz írni számodra szimpatikus kenneleknek, hogy nincs-e véletlenül eladó felnőtt kutya.

De szerintem, ha már törzskönyveset veszel, akkor kölyköt vegyél, még is csak jobban hozzád fog szokni. (bár a saját 3 befogadott, felnőtt kutyámmal is harmonikus a viszonyom szóval nyilván kutyától függ és gazditól)

Vagy esetleg puli fajtamentőket keresd meg, hátha van fiatal kutyájuk, bár nem lesz törzskönyves, de puli, és ismerik minden pozitív és negatív tulajdonságait :)

(u. i. én is szeretnék egyszer pulit, imádom őket)

2016. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy a tenyésztőhöz visszakerülnek a kutyák, sajnos mostanában egyre gyakrabban, mert sokan külföldre költöznek, és oda nem viszik a kutyát. Az én tenyésztőmhöz (nem puli) két kutya került vissza tavaly, ráadásul az egyiket menhelyre adták be először, onnan keresték meg a chip alapján a tenyésztőt. Az is előfordulhat, hogy megtart egy kölyköt az alomból kiállítási, továbbtenyésztési szándékkal, de később mégis alkalmatlannak bizonyul. Amitől még lehet kiváló, egészséges hobbikutya. Ilyenkor ivartalanítva adják tovább. Hogy ilyen esetekről értesülj, vagy ismerni kell a pulitenyésztőket, vagy felvenni velük a kapcsolatot, hogy fiatal felnőtt kutya iránt érdeklődsz, és kéred hogy értesítsenek, ha van rá lehetőség.
2016. febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-essel ellentétben én azt mondom, nem drágább, hacsak nem már díjakat nyert, tenyésztésre is alkalmas kutyáról van szó, de az olyanok nem szoktak visszakerülni. Az én tenyésztőm csak jó és végleges otthont akart nekik, nem nyerészkedni rajtuk.
2016. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!