Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana Junior mellé kell...

Acana Junior mellé kell calcium vagy bármi más plussz kiegészítő?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésemben merült ez fel, gondoltam megér egy külön kérdést.

12 hetes német juhászról van szó. Doki mondta, hogy kicsit vékony, s ezért, meg mert előtte akitől hoztam nem táplálta valószínű valami jól, kapjon plusz calciumot és multivitamint(napi 2 calcium és 1 multi). Ekkor még pedigrével etettem. Összesen 5 napja van nálam. Ma váltottam Acana juniorra, s nem tudom emellé is kell-e a calcium plussz a multivitamin. Sok helyen olvastam és itt is mondták, hogy a plussz calcium veszélyes lehet. Szóval mivel teszek a legjobbat? Illetve emellé adhatok-e nyers marhahúst később?


Előre is köszi


2016. febr. 17. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Ne! Tényleg veszélyes lehet. A nyers marhahús jó dolog de akkor már inkább barfozz, nézz utána, hogyan kell, ne csak add a húst.
2016. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hívd fel a dokit és kérdezd meg. Ha kalciumhiányos állapot miatt adta a kalciumot, akkor akármilyen táp mellé kellhet, max. talán más adagolásban, de az sem biztos.

Teljes értékű táp mellé ne adj plusz húst. Ha kiegészíted (pontosabban helyettesíted, mert a megnövelt mennyiségnek sincs értelme, ha már egyszer megvan az ideális kajaadagolás) a teljes értékű tápot, azt egészítsd ki teljes értékű nyers kajával, hogy ne boruljon fel az egyensúly. Csúnya dolgokat tud művelni a túlzsba vitt fehérje, pláne növendék kutyánál.

2016. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi? Mit értesz teljes értelmű nyers kajával. Jövő héten viszem amúgy egy másik dokihoz mert valahogy nem vagyok elégedett az előzővel. Addig nem adok külön calciumot
2016. febr. 18. 10:30
 4/5 A kérdező kommentje:

Hú érdekesen írtam az előző gondolatom. Szóval:

Köszi. Mit értesz teljes értékű nyers kaján?

2016. febr. 18. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyers etetésnek szabályai vannak, nem csak eléborítunk egy adag húst és ennyi. Meg van határozva a színhús, a csont, a belsőségek és a zöldségek aránya. Ez utánajárást és kísérletezést igényel. Ha rosszul csinálod, hiánybetegségeket okozhatsz. Az embereknél is hiába egészséges a saláta, de azért kellenek mellé más tápanyagok is.
2016. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!