Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek Biewer yorkijuk van,...

Akiknek Biewer yorkijuk van, mennyiért vettétek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy drágábbak-e a "hagyományos" yorkinál? Ritkábbak, sőt én csak egyet láttam élőben, ezért gondolnám, hogy drágábbak, de gondoltam kérdezősködök előbb:)

2016. febr. 18. 13:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
13%
Nekem "sima" yorkim van, Én is úgy tudom hogy sokkal ritkább és drágább is a biewer, olyan 100 ezer környékén mozog, bár egy nevesebb tenyésztőnél a "sima" yorki is annyi.A napokban láttam egy biewer yorki hirdetést a neten ott 60 ezerért árulták, de nagyon körültekintően kell megválasztani hogy honnan veszed :)
2016. febr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A 60 ezres kutya szaporítót gazdagít.


Ne vegyél szaporítótól kutyát!!!!


Nekem is "mezei" yorkim van, 6 éves és annak idején TENYÉSZTŐTŐL vettük 100 ezer fölött.

2016. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Rendes tenyésztőtől 200 ezer körül van, nos... Nagyon sokan szidják a szaporítókat, a véleményem az, hogy valamilyen szinten igazuk van, csak steril körülmények között, megfelelő odafigyeléssel lehet tenyészteni, de néha a tenyésztő csak azért tenyésztő, mert drágábban adja, az én kutyusomat (yorki) "szaporítótól" vettük 40ezerért, semmi egészségügyi problémája nincs, tisztességes körülmények között, folyamatos állatorvosi felügyelettel, hozzáértő emberek gondozták, de szaporító, mert nincs róla papírja. Annyit tanácsolok (hogyha nem kiállításra kell a kutyus) olyan helyről válaszd, ahol látod, hogy szépen van tartva, nem feltétlenül kell plusz százezreket fizetni egy papírért, oltási könyve így is van és a legjobb, ha megtekinthető az anyuka, esetleg az apuka, a testvérek, a gazdik stb.
2016. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, igen, és tk nélkül azt te látod, hogy nem örökölt -e valami betegséget mondjuk a dédnagymamától?
2016. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Ja tehát ha valakinek van egy normális háza és nem a putriban elleti le a kistestű kutyáját (akinek kint az összes kölyke elpusztulna), akkor az már hozzáértő? Jó tudni! De mondd ezt a Lakatoséknak, akiknek ott a kacsalábon forgó palota a mercivel, de a 8 általános senkinek sincs meg.


Autót se veszek forgalmi nélkül, kávéfőzőt se garanciapapír nélkül, kutyát se kéne törzskönyv nélkül. Hogy tényleg egészséges-e azt csak a tk-val lehet tudni, anélkül a jó isten tudja mi lesz a kutyával, lehet az anyja következő évben már meg is vakult, az apa meg epilepsziás lett, mert hát épp így jött ki, és ezt mind megöröklik a kicsik is.

2016. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"olyan helyről válaszd, ahol látod, hogy szépen van tartva,"


Nem akarlak elkeseríteni, de én láttam olyat, amikor a szapis kutyát meg az anyját kimosdatták a sz*rból amire a vevők jöttek, aztán a pénz leszámolása után az anya ment vissza a disznóólba az 50x50 cm-es ketrecébe, ahol a saját vizeletében, székletében feküdt.


Ne vegyél szaporítós kutyát, mert rosszat teszel a fajtával és magaddal is. Ezen egyetlen ember nyer, az pedig a szaporító.

2016. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár még mindig aktuális a kérdésem, mert fogalmam sincs hova tegyem a Biewer yorkikat árban:D Ha egy "hagyományos", házi kedvencnek eladott yorki mondjuk 100-120 körül van (ezt is csak hallomásból tudom, tényleg ennyi kb?), akkor a Biewer vajon több, és ha igen, mennyivel? Tenyésztőnek nem merek írni, mert pont itt olvastam vmelyik kérdésnél, hogy nem szeretik ha az árra rákérdeznek, nekem pedig sajnos nem mindegy, hogy 100 vagy 200 ezer egy kutya, ha sokkal több mint a normál, akkor sajnos el kell vessem ezt az ötletet, pedig nagyon-nagyon tetszenek a biewerek...
2016. febr. 18. 19:53
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem kell erre ennyire ráparázni. Sokkal jobb ha telefonálsz, másabb, bizalmasabb, mint az email és gyorsabb is. Nyilán az úgy elég paraszt dolog, hogy

"- Jónapot, mennyiért adja a kiskutyát hobbira?

- 200.

- Köszönöm, viszhall."

Ellenben ha fel van vezetve, hogy nézted a honlapját/facebookját, meg a kutyákat, és nagyon tetszenek, és átgondoltad, na de mielőtt belemennénk, fontos lenne tudnod, hogy mennyibe kerül egy kölyök hobbi célra, mert fix összeget szánsz rá. És ha sok, akkor hát sajnálom, pedig jó lett volna, mert nagyon szépek a kutyusai, minden jót a továbbiakban, satöbbi, úgy mindjárt másképp hangzik. Szóval a tartalom igazából másodlagos szerintem, a felvezetés meg a körítés számít, hogy kifejezed-e, hogy amúgy normális ember vagy normális szándékkal, vagy nem.

2016. febr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

hát ez a "lakatozás" szted nem sértő?!

hogy jön ide a romák iskolai végzettségük és vagyonuk?

mért van kiakadva mindenki ha egy cigány családnak jobb háza jobb kocsija van mint nekik?

tiszta szégyen!

és tk alapján nem tudod megmondani hogy az ősőknek volt e bajuk csak azt hogy honnan származik a kutya nagy okos.

birom az ilyen hülyéket akik játszák az okost mert agyon iskolázott magyar,azt közbe 3 műszakba döglik még sinvs annyi pénze mint a lakatoséknak. 😀

2016. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A szűrések fel vannak tüntetve a tk-n, drága jól informált utolsó válaszoló.
2016. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!