Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a kutyának azt, hogy a kertben csak egy helyre kakálhat?

Figyelt kérdés
Költözünk át a közeljövőben kertesházba és nem szeretném ha mindenhol aknák lennének... és hát ugye a kertben lesz valahova kell intéznie. van erre valami bevált taktika?
2016. febr. 19. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
2016. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Enyém felnőtt. Nem megy, hogy ölbe kapom és arra a helyre viszem. Meg nem ébredés, játék, kajálás után kakál. Általában reggeli sétánál volt melléktermék, de nem törvényszerű.
2016. febr. 19. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

És a kertes házban már nem is fog sétálni?

Ha ugyanúgy elviszed minden reggel, akkor elintézi séta alatt a dolgát, és nem csinálja össze a kertet.

2016. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyilván fog sétálni naponta legalább 1x, viszont napi 3x-4x biztos nem fogom elvinni, akkor minek a kert... meg biztosan elő fog olyan fordulni, hogy egy vagy két nap egyáltalán nem lesz kint, csak a kertben. Gondolom én olyankor is akar majd wc-zni. Reggelente meg szerintem pont nem fogom sétáltatni, ha csak nincs más dolgom. Egyébként meg egy nap többször is wc-zik olyan 3x-4x, elég gyors az anyagcseréje, szóval ha a kertben fog futkározni előfordulhat, hogy kell neki kakálni és nem séta alatt fogja elvégezni. Mindenképp jó volna ha rászokna, hogy egy helyre történjen meg.
2016. febr. 19. 09:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de valószínűleg sehogy se fogod rá megtanítani. Viszont a kutya nem szereti összekoszolni a saját területét, úgyhogy nem lesz tele az egész udvar aknákkal. Valószínűleg ki fog magának jelölni egy félreeső területet valamelyik sarokban vagy kerítés mellett és ott fogja végezni a dolgát, amit ha rendszeresen össze is szedsz, akkor nem fogja ezt a területet kiterjeszteni az udvar más részeire. Az én kutyáim csak addig sz@rtak össze-vissza, amíg nagyon kicsik voltak. 5-6 hónaposan már sohasem találtam aknát a mindenki által használt udvarrészeken, csak az oldalsó kerítés mellett.
2016. febr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Abból a szempontból mindegy, ha séta közben végzi a dolgát, akkor is ugyanúgy fel kell szedni, mintha a kertben végezné. Amikor látod, hogy kakilt, kimész és felszeded. Vagy amikor hazaérsz, felszeded az összeset. Úgyhogy szerintem mindegy, hogy egy helyről kell felszedni, vagy 3 különböző helyről.
2016. febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Az enyém az évek alatt magától rászokott arra, h csak a hátsó kertben kakil és betonra, kőre nem, de tanítani nem lehet.
2016. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!