Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy 11 hetes...

Hogy lehet egy 11 hetes kiskutyát megtanítani arra, hogy ne legyen folyamatosan az ember lába alatt?

Figyelt kérdés

Már ül, fekszik, a maradot is kezdi kapizsgálni, de ezt valahogy nem tudja megtanulni. Nem lehet tőle lépni se :( Ötletek?

Előre is köszönöm.



2015. dec. 23. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos sehogy. De örülj neki,mert azt jelenti,hogy számít rád tudja,h te vagy a gazdája és szeret. 😀 ja és nem szeretne megválni tőled. És nagy korában sem fog róla leszokni mert az én hat éves csivavám is követ és a lábam alatt van mindig.
2015. dec. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Zavard el. Picit lépj rá, told félre, csinálj bármit, ami zavarja, amitől észreveszi, hogy az neki se jó, ha folyton útban van. És ne kapjon rá semmiféle pozitív visszajelzést, ne magyarázd el neki kedvesen, hogy menjen már odébb, mert abból csak a kedvességet fogja érteni, és még jobban mászkál majd utánad. Inkább tudatosan és odafigyeléssel csináld, jelzésértékű fájdalmat okozva, minthogy egyszer véletlenül rálépj és eltörd a lábát.
2015. dec. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Két része van a dolognak: egyik, hogy szerettesd meg vele a helyét, jutalmazd meg, amikor ott fekszik, kapjon valami rágókát, amivel hosszabban elvan. Persze rendes marad nem várható el, de ha oda fekszik le aludni, nem a lábad alá, már jó. És szintén persze olyan helyen legyen a helye, ahonnan szemmel tarthatja az eseményeket.


A másik, hogy a fáradt kutya alszik. Valószínűleg több mozgatással-tanítással kevesebbet nyüzsögne.


Viszont én is azt mondom, hogy inkább örülj neki: amíg a lábad alatt van, addig sem rongál, és rögtön észre tudod venni, ha leguggolna.

2015. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első: erre inkább nem is reagálok. Mindig meglep, amikor egy negatív viselkedést a gazdik felruháznak mindenféle pozitív tulajdonsággal. Jaj.


Akumi, már párszor csináltam azt, hogy nem kerülgettem, léptem, ahogy léptem, de ha megütődött, az se zavarta :( Természetesen nem magyarázom neki, szidással/jutalommal jelzem, mi a nemkívánatos/kívánatos viselkedés. Ennek ellenére mindig becsúszik a nemkívánatos is.


Harmadik:

van saját helye, szereti is, de ha én mozdulok, jó eséllyel mozdul utánam ő is. Ez még nem zavarna, ha nem a lábam alatt cikázna ilyenkor.

2015. dec. 23. 12:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát csináld úgy, hogy zavarja :) És türelem, pici még :)
2015. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Első vagyok. Kérdezted válaszoltam. Mert szerinted miért kovet?? Azért mert te eteted te gondoskodsz róla. Ha más lenne vele egész nap mást követne.
2015. dec. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Első: nyilvánvaló, hogy miért követ, nem ez volt a kérdés, hanem --> lásd a kérdést.


A felfogásod a kutyanevelést illetően szerintem bajos. Sok embernél látom FB-on meg itt is, hogy olyan viselkedést könyvelnek el aranyosnak meg természetesnek meg mindenfélének, amiből a gazda és a kutya számára is problémák adódnak, még ha a felek - mivel változtatni nem tudnak - meg is tanulnak együttélni velük. Ilyen pl. a felugrálás, pórázhúzás, harapdálás, morgás stb. Lehet, h egy csivi esetében ki lehet bírni (jónak nála sem jó), de egy nagytestű felnőtt kutyánál azért ez komoly gond lehet, remélem ezt te is belátod.


Nyilvánvaló, hogy egy kutyát rengeteg mindenre meg lehet tanítani, erre is, ami a kérdésben szerepel. És most már mindketten tudjuk, hogyan.

2015. dec. 23. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!