Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ritka beagle színek?

Ritka beagle színek?

Figyelt kérdés
Láttam a neten csokoládé színű beagle kutyákat. Ezek törzskönyves, fajtatiszta kutyusok? Előfordulhat tenyésztőknél is? Kizárják őket a tenyésztésből? Van még más ritka szín is a fajtán belül? (Nem szeretnék ilyen kutyát, csak érdeklődöm, mert még nem láttam ilyen színű beaglet.)

2016. febr. 19. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Kétféle színváltozata van, a bicolor és a tricolor.

A tricolor a fehér és cser fej és végtagok mellett mellett fekete háttakaróval rendelkezik, míg a bicolor csak fekete és cser színt tartalmaz.

A beagle kutyák színezete életük végéig változik.

2016. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ilyenre gondoltam: [link]
2016. febr. 19. 14:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik Lemon (citrom) beagle is.

Szerintem amit linkeltél, inkább csak beagle-szerű. Nagyon nem hasonlít a fajtára.

2016. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezek a kutyák szerintem inkább vizsla-beagle keverékek.
2016. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából az érdekelne, hogy az ilyen színű kutyák csak "színhibásak" és törzskönyves, tenyésztőtől származó beagle is lehet csokoládé trikolor, vagy egyszerűen beagle jellegű keverékek. Ha fajtatiszta, de csoki színű, akkor kizárják a tenyésztésből? Miért?
2016. febr. 19. 14:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk én még nem láttam csoki beagle-t. Nézz utána a kutya standard-jának, abban benne van minden a színekről. Az USA-ban rengeteg olyan fajta és szín van, amitől egy európai küllembíró hanyattesne. :D
2016. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék, itt egy oldal képekkel a beagle amerikai színvariációiból.

Nálunk van tri- és bicolor, slussz. De ot... Még kék és lila beagle is van.

2016. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pardon, ott.

Amit linkeltem, az AKC hivatalos standard-ja.

2016. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Érdekesek az "amerikai" beagle színek. :)
2016. febr. 19. 15:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is biglim van(bicolor)

Én úgy tudom,hogy gyakorlatilag bármilyen színvariációjú lehet,csak az a fontos,hogy a farkának a vége fehér legyen.

2016. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!