Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El mondanátok mindent a...

El mondanátok mindent a Golden Retriever fedeztetésről? Vizsgálatok, papírok, árak, hely, időpont?

Figyelt kérdés
Szeretnénk Golden Retriever kutyát, és ismerősöméknek van egy 3 éves törzskönyves, több versenyt nyert kan goldenjük. Azt mondták, hogy ha keresek egy fedező, hasonló dolgokkal rendelkező szukát, akkor ugye az alomból kiválaszthatunk egy kölyköt ami a miénk. Viszont neten nem igazán találtam mást, csak kanoktól hirdetéseket. Hogy megy ez akkor pontosan?

2016. febr. 20. 21:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
29%

" Csak egy fajtisztánál tudhatod, hogy mire számíts, egy keverék meg kiszámíthatatlanabb"


Pontosan erről van szó, csak még mindig nem érted, hogy így a születendő kiskutyák is keverékek lesznek, hiszen törzskönyv nélkül te sem tudhatod, hogy a te kutyád mennyire fajtatiszta. Honnan tudod, hogy a kutyád egyik nagyszülője nem volt-e esetleg vizsla, vagy német juhász vagy akármi? Attól, hogy úgy néz ki, mint egy goldi még messze nem biztos, hogy az is. Az ilyen kutyákat szokták fajta jellegű keveréknek nevezni és ebben nincs semmi negatív jelző, csak azt jelenti, hogy nem bizonyítható a származása.

2016. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
De ezzel is tisztában vagyok. A kan kutya még mindig törzskönyves, és én sem szeretném ha egy random kutyával történne a fedeztetés, tehát törzskönyves kutyával lenne mindenképpen. Csak azzal nem voltam tisztában, hogy hol lehet ilyet találni, vagy hogy megy ez, de most már nagyjából tudom. :)
2016. febr. 21. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!