Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményetek szerint melyik...

Véleményetek szerint melyik kullancsirtó hatásos?

Figyelt kérdés

Panzi Otello, Scalibor, Kiltix, Beaphar, Bolfo


Egy kis shih-tzum van. Eddig Kiltixet használtunk, nagyon jól be is vált! De kíváncsi lennék rá h esetleg az olcsóbbak is hatásosak-e.

Tapasztalatok? Előre is köszi!


2010. márc. 31. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
én is a kiltixre esküszöm.:)
2010. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Bolfo, nekünk tökéletesen megfelelt...
2010. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk SKUDO-nk van. Nem tartalmaz vegyszert, és nekünk bevált. Három éve használjuk, soha nem volt bolha, sem kullancs a kutyákban.

Évente cserélni kell benne az elemet. Ez elég macerás, mert el kell törni hozzá a tartóját. Már kitanultuk, hogy hogyan kell összeragasztani. Nem esik szét, de működik rendesen.

Magunkon is használjuk kirándulásokon, mert nagyon bevált. Elsőre riasztó az ára, de megéri beruházni. Az elemcsere 400 Ft évente egyszer. :)

2010. márc. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom én ezek közül csak a kiltixet használtam, nekem bevált. :)
2010. márc. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat!

Az egyik kutyás ismerősnek boxija van, ők ezt az olcsót (Panzi) használják és egyszer sem volt kullancs a kutyusban. Ezért érdekelt, hogy esetleg másnak is bevált-e már :)

2010. márc. 31. 19:47
 6/7 anonim válasza:
Hát mi mindent kipróbáltunk, ( a kiltixet ,scalibor,etc.) és mindig volt a kutyában pár kullancs. Ez attól függ, hogy mennyire kullancsfertőzött területen laktok. Az egyetlen megoldás az volt, hogy a saját magunkra alkalmazott bio kullancsriasztóval fújtuk be egy kicsit az ebet a séták előtt, és akkor 100% volt a védettség. De ismétlem, ez csak akkor ajánlatos, ha nagyon fertőzött környékre viszed a kutyát; a mi esetünkben ez a Balaton volt. :)
2010. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mi a Dunaparttól 5 percre lakunk. Nem szoktam engedni h bemásszon a bokorba, általában az ún. kutyafuttatón sétálunk. Nagy füves placc, néhány árnyékot nyújtó fa van.

Amúgy hiába volt nekünk is Kiltixünk, volt benne kullancs, csak nem szívta meg magát.

2010. ápr. 1. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!