Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit zavarban vagyok,...

Kicsit zavarban vagyok, kiigazítanátok?

Figyelt kérdés

Van pár dolog amit nem értek, és jó lenne ha segítenétek helyre rakni a dolgokat.

1, Ha örökbe fogadok egy kutyust, akkor ő is kap egy kisebb mennyiségű tápot mikor elkerül a menhelyről/állatotthonról? Ha nem, akkor mit lehet neki enni adni? Megmondják mit evett az elmúlt pár nap/héten?

2, Sokan kint tartják kutyájukat (még a házba sem mehet be), ők hogyan alakítják ki meghitt kapcsolatukat a kutyával?


2010. márc. 31. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Elmondják hogyan etették addig, de egy kis tápot neked illik odavinni némi pénzbeli adomány mellett. a kérdés másik részéhez nem tudok hozzászólni, nekem bentiek a kutyáim.
2010. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. a kutymenhelyek általában anyagi gondokkal, kajahiánnyal küzdenek. nem hiszem hogy adnának mellé tápot, de biztos megmondják, hogy mit adtak nekik, azonban te válthatsz is.


2. miért ne lehetne meghitt kapcsolat egy kinti kutyával? nekem soha nem volt benti kutyám, és mégis imádnak a kutyáim, ragaszkodnak hozzám, azért mert a kutya nem mehet be te viszont ki tudsz menni hozzá. foglalkozhatsz vele, játszhatsz ugyanolyan viszonyod lehet vele, csak nem alszol egy ágyban a kutyával. de az amúgy sem egészséges...

2010. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

1, nem adnak, elmondják mit evett. Azért nem kell olyan komolyan venni ezt, legtöbb kutya nem hal bele ha váltania kell, és egy menhelyi kutya nem hinném hogy túl válogatós lenne! Te pedig azt adsz neki amit te akarsz. A legjobb ha valami közepes, vagy prémium minőségi tápot, de akár főzhetsz is neki.


2, Én kint tartom a kutyáim úgyhogy tudok mesélni. De mindenek előtt megjegyezném hogy marhára a falra mászok már az ilyen tévhitektől!! Nos képzeld, én amikor ráérek mindig kint vagyok a kutyáimmal. Órákat naponta (igen és nem milliomos vagyok vagy munkanélküli, mellettük jártam jó gimnáziumba és egyetemre és mégis megoldottam!)! És igen, ha esik a hó, ha fúk szél, meg 30 fokban is. :) Ja persze, természetesen ez sokkal macerásabb mint az tv előtt ülni és néha eldobni a labdát a kutyának. De szerintem épp ezért sokkal megbecsülendőbb... Nem a mennyiség a lényeg hanem a minőség. Nehogy azt hidd hogy attól jó gazda leszel mert bent tartod! Azért dolgozni kell ám! Ha jó gazda vagy akkor mindegy hol a kutyád. Sokak mondták már hogy kiemelkedően jó kutyáim vannak, szófogadóak és problémamentesek... És hidd el nem akárkik mondták, mert járunk kutyás táborokba, kutyaiskolába, sétálunk minden nap, terelünk, dogdancingelünk stb... Az én kutyáim imádnak kint lenni, van mit csinálniuk ha épp nem érek rá velük lenni! Nagyon ragaszkodnak hozzám, de megtanulták hogy nem megyek el csak most bent a házban van dolgom és addig feltalálják magukat! Házat őriznek, futkároznak, ott vannak a haszonállatok stb... Így azt az időt is jobban megbecsülik amikor velem vannak és én is jobban. Nem veszik készpénznek hogy én mindig kéznél vagyok ha valami kell. Sokkal tisztelettudóbbak mint sok benti kutya, bármit tehetek velük meg sem mukkannak, ha kell gondolkozás nélkül megvédenek stb... Nekem semmi bajom azzal ha valaki bent tartja, csak az ágyban alvást meg a hasonló elkényeztetéseket itélem el!

2010. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

és csak a második kérdésre tudnék válaszolni, egyben visszakérdezni: hogyan alakít ki meghitt kapcsolatot a kutyáival az, aki bent tartja őket?

nekem ( és úgy tűnik, a kutyusoknak is...) az a nap fénypontja, mikor végre mehetek ki hozzájuk, játszhatok velük, mehetünk sétálni. ez egy ajándék, egy jutalom minden napra, mindannyiunknak. ha egyfolytában a kutyáddal vagy, vele élsz, akkor ez az érzés szerintem elmarad. tartottam már bent kutyát, mikor muszáj volt, de én igencsak kedvelem a természetet, így minden lehetséges szabadidőmet ott töltöm. a kutya amúgyis eredetileg ragadozó, jobban érzi magát a szabad ég alatt.

persze én KUTYÁRA gondoltam, nem pedig szobacirkálóra(bocs, yorkie-sok és havanese-sek!)

2010. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én kutyám is kint van de a legjobb barátom mert néha kint alszok vele.(nem az ólban)(csak sátorban)
2010. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!