Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok olyan könyvet,...

Ajánlanátok olyan könyvet, amiben a főhős bipoláris zavarban szenved vagy szkizofrén?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Koncz Orsolya: Hullámvasút

Koncz Orsolya első könyve, Buzai Borbála álnéven: Sárkányos lány (bár ez inkább a drogról való leszokásáról szól)

Michael Greenberg: Süss le, nap! (ezt különösen ajánlom)

Kevin Jackson: Sötét nappalok, fényes éjszakák

2011. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A gólyakalifa
2011. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi! ezek közül melyik, amelyik a bipolaris zavarról szól? az jobban érdekel.
2011. okt. 9. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Amiket én írtam (első), az mind erről szól. A legtöbb önéletrajzi műben (depresszió témakörben) ott van a mánia diagnózis is, különben nem tudnának alkotni. (Az egypólusú depressziós magába fordul, nincs meg benne az alkotáshoz, íráshoz szükséges energia, lendület. Persze utólag megírhatja, de a művészvilágban sztem inkább a kétpólusú a jellemző.)

Te is a mániás depressziót érted bipoláris zavar alatt, ugye?

2011. okt. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Még mindig első vagyok: Vámos Miklós: Anya csak egy van. Ez is a mániás depresszióról szól, nagyon jól le van írva benne az érzésvilág.

Amiket ajánlottam, mind önéletrajzi vagy családtag betegsége kapcsán íródott, rengeteg pszichológiai tény van benne, mégis élményszerű, laikusként is nagyon jól átélhető stílusban íródott, szinte tapintható benne a személyiség.

2011. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi! Igen, úgy tudom, hogy a mániás depresszió és a bipoláris zavar ugyanaz..
2011. okt. 9. 22:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Daniel Keyes: Az ötödik Sally
2011. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az ötödik Sally egy többszörösen hasadt személyiségű nőről szól (az más kórkép, mint a skizofrénia). Amúgy fantasztikus könyv :)
2011. okt. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. okt. 12. 23:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már Daniel Keyest ajánlották előttem, akkor kibővítem. ;)Virágot Algernonnak

A főszereplő a végére személyiség hasadásos lesz. De érdekes a könyv, mély pszichológiai szál van benne.

2011. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!