Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szájkosár közterületen?

Pingipang_nyomozó kérdése:

Szájkosár közterületen?

Figyelt kérdés
Rottweilerem van, soha senkit nem bántott, eleve "veszélyes fajta" a besorolása szerint vagy csak ha annak nyilvánítják? Kötelező rá szájkosarat adnom vagy csak ha akarom? Ha nincs rajta, rendőr megbüntethet?

2016. febr. 25. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs veszélyes fajta. Csak veszélyessé nyilvánított kutya van .Szájkosarat nem kell használni, csak akkor, ha tudod, pl sétáláskor emberek között harapna.
2016. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Veszélyes fajta már szerencsére nem létezik, csak veszélyessé nyilvánított egyed.

Két staffordom van, eszembe nem jutna szájkosarat tenni rájuk séta alatt. :)

2016. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bizony, nem létezik olyan, hogy "veszélyes fajta".

Csak veszélyessé nyilvánított kutya. De ez egyedi elbírálás.


Nem kell szájkosár.

2016. febr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell szájkosár, ha veszélyessé nyilvánítják, illetve törvény szerint anélkül is, ha amúgy fennáll annak a veszélye, hogy sérülést okoz embernek vagy állatnak.

A rendőr meg pont szarik rá, mit csinálsz a kutyával, a közteresek szólhatnak be, de ha nem viselkedik gyökérül a kutya, akkor ők se.

2016. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezz utána, mert vannak olyan városok ahol bizonyos fajtákra kötelező a szájkosár.. :/ nekem is rotim van, én az állatorvosnál kérdeztem rá. :)
2016. febr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Akinek nem kötelessége erről tudnia. Ha már valahol, akkor az önkormányzatnál érdeklődjetek, mert a dokik sokszor adnak fals információkat arról, ami nem a szakterületük (tehát nem állatgyógyítás). Nem feladatuk utánanézni, csak jófejségből szokták mondani a legutóbbi infójukat, ami viszont simán lehet elavult.
2016. febr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó. Én bementem az önkormányzathoz és mindenki hebegett habogott majd közölték hogy állatorvosnál vagy a rendőröknél érdeklődjek, mert van ilyen rendelet de ők nem tudják melyik fajtákra mert nem értenek a kutyákhoz :D
2016. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

7.52

Mivel az ÁVT-ben benne van, hogy nem kötelező a szájkosár csak bizonyos feltételek meglétekor, így önkorm. rendelet nem írhatja azt felül.

2016. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
A helyi ebrendeletet is meg kell nézni, ha van, mert ott korlátozhatják! (fajta szempontjából, vagy van ahol centinél pl 50 centi felett kötelező) Az országos szerint nem kötelező, csak ha veszélyes.
2016. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én nem értem ezt az 50 centi felettit és hasonlókat, a jámbor fogatlan kutyámra tegyek szájkosarat, de a bokáig érő görcs aki többször megmart, az szabályosan járhat-kelhet bármi nélkül?
2016. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!