Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások miért gondolják...

A kutyások miért gondolják úgy, hogy nekik joguk van a kutyáikkal közterületen a kutya nélküli járókelőkben félelmet kelteni?

Figyelt kérdés

A minap történt velem az alábbi eset:

Gyalogjárdán sétáltam és egy patakon átívelő hídhoz közeledtem, amikor láttam, hogy egy nagy labrador-féle kutya szabadon járkál és hirtelen elkezd felém szaladni. A gazdája rákiabált, amire a kutya vissza is ment hozzá, de majdnem megállt a szívem, annyira megijedtem. Kérdem a férfitől, hogy mégis hogyan gondolja, hogy póráz nélkül van a nagy testű kutyája közterületen, mire ő közli, hogy ez patakpart és egyébként a táskájában ott a póráz. Erre mondom neki, hogy én pedig a közterületen, a járdán sétálok és jogom van ezt úgy megtenni, hogy ne keltsenek bennem félelmet a póráz nélkül sétáltatott kutyák, erre pedig még neki állt feljebb.


A kutyások többsége miért nem tartja be a közösségi együttélés alapvető szabályait sem? Miért nem veszik tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, sőt van aki retteg tőlük? És ez az eset csak a jéghegy csúcsa a kutyásokkal való problémákat illetően...


29/F



2015. dec. 28. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/126 anonim ***** válasza:
71%
Mert joguk van hozzá... az hogy te félsz a kutyáktól nem jelenti azt hogy akkor mindenki szigorúan pórázon kell hogy sétáltassa. Nincs kutyám, de ha felém fut egy (ami többször előfordult már) nem ijedek meg... miért tenném? Ha a kutyának gazdája van, és póráz nélkül meri kivinni, akkor nyilván nem egy veszett vadállatról van szó.
2015. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/126 A kérdező kommentje:

"Mert joguk van hozzá... az hogy te félsz a kutyáktól nem jelenti azt hogy akkor mindenki szigorúan pórázon kell hogy sétáltassa."


És ha a kutya megtámad, adott esetben halálra marcangol valakit, arra is azt mondod, hogy joga van hozzá???? Sajnos a kutyalobbi odáig fajult, hogy a kutyások mindent megtehetnek, a kutya nélküliek pedig húzzák meg magukat. :(

2015. dec. 28. 19:33
 3/126 anonim ***** válasza:
32%

nekünk van 2 szomszédunk. mindketten megjönnek a kocsival, beállnak a kapun. a kaput viszont bas*znak bezárni maguk után. így a kutyák hetente többször kint vannak az utcán. egyik alkalommal az egyik kutya be is jött a kerítésünkön(Biztos talált valami rést a kerítésen). én megyek ki szépen a házból és arra vagyok figyelmes,hogy a kutya a macskáimat félelmíti éppen meg. szerencsétlenek már nem tudtak hova bújni előle. azon nyomban fogtam a kutyát és elbeszélgettem a kedves szomszéddal, hogy mi lenne,hogyha megtanulná becsukni maga után a kertkaput?? őt szerencsére sikerült jobb belátásra bírnom, mondtam neki,hogy ne csodálkozzon,hogyha a kutya egyszer elkóborol egy ilyen alkalommal.. semmi nyakörv rajta, bottal üthetné a nyomát, ha egyszer elkóborolna és valaki befogadná..

azóta ő zárja a kaput.. de a másik szomszédom továbbra sem. neki egy nagyobb németjuhásza van. hát esténként ha jövök haza, a kis sötét utcánkban eléggé rám tud ijeszteni,hogy itt futkos az utcánkban (zsákutca)...

én úgy tudom ezzel törvényt is szeg.ez olyan,minthogy közterületen nem lehet póráz nélkül.. azt is biztosítani kéne,hogy ne szökjön ki a kapun kívülre..

engem jelen pillanatban ez bosszant(hónapok óta). jó, már rájöttem,hogy nem veszélyes a kutya, nem harap, de én is félek a nagytestű kutyáktól, előre félek amikor végig kell jönnöm az utcán..a saját otthonomhoz..

az ilyen gazdáktól úgy elvetetném a kutyát...

2015. dec. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/126 anonim ***** válasza:
72%

Hát szerintem a legtöbb emberben nem kelt félelmet egy kutya.

De most amúgy mi a baj? A kutya szót fogadott a gazdájának. Nem marcangol halálra egy kutya sem mert olyanokat senki nem sétáltat póráz nélkül. Ha ennyire a félsz a kutyáktól ne sétálgass olyan helyen ahol kutyákat futtatnak.

2015. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/126 anonim ***** válasza:
80%
Rettentő félelem van benned a kutyáktól. Nem tudom, mi lehet az oka.Nehéz lehet ekkora félelemben élni. Megpróbálhatnád kicsit feloldani ezt a nagy rettegést. Pl valaki ismerőssel, akinek kutyája van. Vagy egy kutyaiskolába elmenni nézelődni. Nem kötelező kutyaimádónak lenned, de nem normális dolog minden kutyában a potenciális gyilkost látni.
2015. dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/126 anonim ***** válasza:
82%

Bennem meg azok az elvileg felnőtt és értelmes emberek keltenek félelmet, akik akkor is rémüldöznek, amikor nem történt velük semmi. Na most akkor mi van? :)


Még ha összeugrált volna a kutya, vagy megugat, vagy valami, akkor megérteném, hogy hepciáskodsz, de csak azért, mert feléd ment, aztán a tök rendes gazdája visszahívta, a kutya első szóra visszafordult, tökéletesen a gazdája kontrollja alatt állt... Irigylem a problémáidat, komolyan.

2015. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/126 anonim ***** válasza:
70%

Én múltkor mikor futottam, két nővel találkoztam, akik együtt 8 kutyát sétáltattak, köztük több nagytestűt is. Össze-vissza szaladgáltak körülöttük (város belterületéről van szó), óvatosságból eleve sétára váltottam, mikor pedig közéjük értem, és 2 kutya, köztük a legnagyobb mögém kerülve elindult felém, feléjük fordultam, nehogy hátba támadjanak. A nagy rám mordult, végül a gazdi lecsillapította. Én is szóvá tettem, hogy talán nem kéne nagytestű kutyákat póráz nélkül sétáltatni közterületen (a legtöbb városban és kerületben ez eleve tilos), erre még ők szóltak be, hogy mit hergelem a kutyáikat...


Én nem félek a kutyáktól alapból, de nagyon sok a felelőtlen gazdi, nem lehet arra alapozni, hogy amelyik kutyát elengedik, az úgyis békés. Ismerek olyat, akit futás közben támadott meg kutya, harapott vádlin, és azóta is tart a per, mert a gazdi ügyvédje persze próbálkozik a provokálták a kutyáját kártyával. Innentől kezdve nyilván semmi nem lenne, ha mondjuk valaki feljelentené az általam említett falkasétáltató hölgyeket, csak akkor, ha már valakit megtámadtak. És hány és hány ilyen van. Én is sokkal többe belefutnék, csak azért általában igyekszem kerülni őket, ott és akkor nem tudtam volna másfelé menni. De az is durva, hogy azokhoz kell alkalmazkodnom, akik tesznek mindenkire, ráadásul többségük simán állatkínzó is, mert lakásban tartják a nagytestű kutyákat.

2015. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/126 anonim ***** válasza:
80%
Az isten szerelmére, kimegy az ember a patakpartra, hogy nyugodtan játszhasson a kutyájával, erre beleköt valami középkorú pszichopata, merthogy ő fél. Hát én meg az ilyenektől félek, mint te, a te típusod előbb támad, mint bármelyik kutya. Menj játszótérre sétálgatni akkor, ott biztos nem sétáltat kutyát senki,
2015. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/126 anonim ***** válasza:
64%

" Ha a kutyának gazdája van, és póráz nélkül meri kivinni, akkor nyilván nem egy veszett vadállatról van szó."

Ez nagyon ostoba kijelentés volt. A legtöbb gazdinak fogalma sincs arról, hogy milyen a kutyája.

Én szeretem a kutyákat, volt nekem is, nem is féltem tőlük egészen 2 évvel ezelőttig. rottweiler kutya harapott meg úgy, hogy a karomon ma is láthatóak a hegek amit varrni kellett. A gazdája arra sem volt képes, hogy leszedje rólam. Egy arra járó futó szedte le. A gazdája szerint egy jámbor a kutyája, és csak azért támadt meg, mert valószínűleg érezte rajtam a macska szagát..Szóval a kérdezőnek igaza van abban, hogy olyan helyen ahol mások is sétálnak a kutyát pórázon kell tartani. Vannak kutyáknak fenntartott területek (kutyafuttató) vagy ha nincsenek emberek akkor engedje el vagy otthon a kertben engedje el. De legyen tekintettel a nem kutyásokra is.

2015. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/126 anonim ***** válasza:
68%

akumi:

Nincs ráírva egy kutyára sem, hogy szófogadó, békés állat. Csak annyit látott a kérdező, hogy szalad felé egy nagytestű kutya. Ha egy nagy kutya megtámad, már nem biztos, hogy utólag okoskodhatsz. Ez nem a félelemről szól, hanem arról, hogy tekintettel kellene lenni másokra, de ahogy az itteni agresszív kommentelőket nézem, kevesen látják ezt be.

2015. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!