Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 hónapos kutyánk, de...

Van egy 3 hónapos kutyánk, de nagyon harapdál. Valami tanács?

Figyelt kérdés
Hiába próbálunk vele ronggyal, labdával, akármivel játszani, az elsődleges célja, szinte mindig az, hogy a kezünket elkapja. Természetesen a símogatás is nehézkes, hiszen akkor is kapkod a kezünk után. Valamit rosszul csináltunk, hogy ez idegződött be neki? Mi az ellenszer?
2010. ápr. 1. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősen hoztátok el? Lehet nem volt ideje megtanulnia azt h meddig szabad elmennie. Amikor harap akkor sikíts fel éles hangon és azonnal fordíts hátat neki és ne is vegyél róla addig tudomást amíg le nem nyugszik! Ezt addig kell ismételni amíg abba nem hagyja majd. Persze ez nem 1 nap :)
2010. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Még kicsi és szeret játszani. Elég ha csak egy kicsit rácsapsz az orrára vagy felemeled a hangod és azt mondod neki, hogy "nem szabad!" vagy "mit csinálsz?" nekem a kutyám 3 éves és amikor kicsi volt és harapdált mindig kérdeztem tőle, hogy "mit csinálsz?" és tudta, hogy rosszat csinált. Mai napig tudja, hogy olyankor rosszat csinál :)


Persze attól is függ, hogy milyeneket harap, ha csak kicsiket akkor hagyd magára, mert csak játszik, de ha nagyobbakat akkor kell rászólni.

Remélem segítettem :)

2010. ápr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
mikor pici volt a mienk is csinálta, ez a felsikoltós módszer jó, meg ha megrángatod a grabancát, mint az anyukája, az is jó, de röktön csináld, mert különben nem fogja tudni hogy miért kapta a büntit, az is jó ha felsikítasz és utána 5 percig nem veszel róla tudomást, esetleg rá is mordulsz, nekem ezek beváltak, mondták hogy a fülét is jó ha megharapom, de én azt nem csináltam :) de ilyen picinek ez normális
2010. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres..

:S kevés kérdést dobhatott ki, amikor kiírtad a sajátodat:S

2010. ápr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Az első kutyánknál nálunk is ugyan ez volt. Újságpapírral csaptunk mindig a fenekére(ne kézzel, mert akkor a kéztől félni fog) és persze felkiabáltunk, hogy fáj, vagy nem. LASSAN de leszokott róla. Most a második kutyánknál (ma 4 hónapos) szerencsénk van, mert ugye a nagyot (10 hónapos) ha megharapja az vissza harap neki, és így megtanulta, hogy milyen erősséggel kell harapni.
2010. ápr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

NE CSAPDKOJ SEMMIVEL NE ÜSD AZ ORRÁT. SAJNOS HALLGATTAM AZ efféle tanácsokra.

semmit nem ér, annyira pici még nem érdekli a dolog. sikíts fel és menj át másik helyiségbe.

az alomtársai is ezt tennék. ennyi.

ha nem válik be sokadjára sem, akkor türelem. le fog szokni róla. de csak idővel. bírd ki addig és ne nyúlj hozzá egy újjal sem!

2010. ápr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutyák körülbelül három hónapos korukban kezdenek el rágcsálni, amikor a tejfogaik állandó fogakra cserélődnek. A kölyök ínye, fogai sajognak és a rágással enyhíteni tudnak a kellemetlen érzésen. A fogváltás fél éves kor körül fejeződik be, de a rágcsálás ennél valamivel tovább szokott tartani, amíg a maradandó fogak el nem helyezkednek teljesen a fogínyben. Ebben az időszakban nem sokat tehetünk... Betehetünk egyet a kedvenc játékai közül a fagyasztóba néhány órára, mert amikor visszaadjuk neki, a kölyök szívesen fogja rágni a hideg játékszert, a hideg kellemesen tompítja a fájdalmat a szájban.

Idéztem a kutyabarátok nagykönyvéből. :D

2010. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Ilyenkor csinálj úgy, mint az anyja vagy az alomtestvérei: ahogy előttem írták, magas hangon visíts fel, ebből érti, hogy fáj. Ha ez nem érdekli, akkor a nyakánál fogva nyomd le a földre és tartsd úgy néhány mp-ig. Anyukájuk is így fegyelmezi.

Nekem is volt ilyen kutyám, akkor még nem ismertem ezeket a módszereket, neki simán beraktam a szájába a saját farkát, harapja azt! Az is hatásos volt. Persze ez csak akkor jön be, ha elég hosszú a farka. :))

2010. ápr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
ez a lenyomás módszer se túl jó szerintem, olyan megalázó:S nekünk nem jött be.
2010. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
szerinted az állatvilágban úgy megy, hogy az egyik farkas lenyomja a másikat, és az megsértődik mert jajj de megalázó? :) ez a kutyáknál normális, sőt kell, mikor elkezdi feszegetni a határokat, ivarérés környékén, bizony elég sokszor kell dominánsan viselkedni, lenyomni, hátára fordítani, úgy hogy behódoljon, különben a fejedre nő a kutya
2010. ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!