Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya gazdik egy-két jó...

Kan kutya gazdik egy-két jó tanács, biztatás? Ivartalanítással kapcsolatos.

Figyelt kérdés
Jövő héten viszem 2 éves kan kutyámat (nagy testű) ivartalanítani és most kezdek beparázni. Kérlek írjatok valami nyugtató, biztató szót, mert a párom (férfi) sem áll szóba velem, ő ellenzi, de nagyon.
2011. okt. 1. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:

:D:D:D


jézus emiatt nem áll veled szóba?:D

gondolom, olyasmi járhat a fejében, hogy megfosztod a kutyust a testi örömöktől...:)


ez esetben a párod jobb, ha tudja, hogy a kutyák nem élvezetből párosodnak - még a kanok sem.

ez szimpla ösztön.

a kan kutyátok elszökhet párzáskor, összeverekedhet más kutyákkal, kiszaladhat autó elé, betévedhet olyan szukás kertbe, ahol más (mondjuk nagyobb) kan is él,...


sok kellemetlenségtől kíméled meg őt is és magatokat is.


nem beszélve a párzás kellemetlenségeiről, amiből a kannak is kijut rendesen.

ha valami megzavarja az aktust, olyan komoly sérüléseket szenvednek a kutyák, hogy azt egyetlen élőlénynek sem kívánom: a szuka ivarszerve bereped, a kan péniszében található csont eltörik. (igen, csont van benne.)


elég érv az ivartalaníttatás mellett?:)

2011. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Ezt a nők nem érthetik... XD
2011. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.


már hogy ne érthetnénk???

vannak olyan kultúrák, ahol a nők csiklóját kivágják.

na AZ durva.


az ivartalaníttatás egy kutya esetében nem az.


megkérdeztem a nagybátyámat, aki etológus.

szerintem kicsit jobban ért az állatok lelkéhez, mint mi itt együttvéve.

ha neki nincs baja a kanok ivartalaníttatásával, akkor a pasiknak is legyen már annyi eszük, hogy nem hülyegyerek módjára viselkednek!


(elnézést, kérdező, de én a falra tudok mászni az ilyen "férfiaktól".)

meg kéne tanulni aggyal, és nem mással gondolkodni!

2011. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Jajj, de nincs itt humora valakinek..:)
2011. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első: maximálisan egyetértek veled! Másztam már párszor falra én is. :D De komolyra fordítva a szót, ez a viselkedés infantilis ...., de ez már más kategóriába illik.

Ecseteltem már párszor az ivartalanítás előnyeit, de üres fülekre talált.

A baj, hogy egyedül nem tudom végig csinálni, mivel nagytestű (45 kg.), párom jön majd velem, de ...ááá. hagyjuk.


Műtét utáni felépülés időszaka mit kíván a gazditól?

2011. okt. 1. 11:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem ez alatt, hogy ugye ölbe kihozza a párom a dokitól, utána itthon lesz még szükség férfi erőre? Vagy ébredés után már nem lesz gond.
2011. okt. 1. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ébredés után kicsit kába lesz, szédülni fog.

legyen előtte friss víz...

férfi erőre már nemigen lesz szükség, ilyenkor csak nyugalom kell a kutyának.

meg olyan hely, ahol nem baj, ha feláll és dülöngél kicsit, esetleg hány. (tehát mondjuk ne a dohányzóasztal mellett feküdjön...

a hideg kő ilyenkor a legjobb.


az én kutyám már másnap vígan ugrált.:) - persze még nem árt vigyázni rá, nem kell erőltetni a futást...

2011. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a tanácsot! Egyébként kerti kutya, de úgy terveztem, hogy bent a lakásban fektetem le egy nyugodtabb sarokba.
2011. okt. 1. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!