Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya szobatisztaságát...

Kiskutya szobatisztaságát hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva lesz egy német törpe pincserem.Azzal tisztában vagyok, hogy akkor mehet sétálni ha megkapja az összes oltását,de valahogy szobatisztaságra is kéne nevelnem. Sok véleményt olvastam már és teljesen kétségbe estem.Kockáztatni nem szeretném hogy bármilyen ferőzést vagy vírust elkapjon az utcán,de ha szobatisztaságra szeretném nevelni akkor valahogy le kell vinnem.Sajnos Budapest belvárosában lakom,ahol nem igazán van kutyamentes övezet és elkerülhetetlen lenne, hogy ne találkozuon más kutyákkal vagy kutyapiszokkal. Ha bent tartom több hónapos koráig és engedem hogy lakásba piszkoljon aztán meg megtiltanám akkor nem zavarodna össze? Mit tegyek?
2016. febr. 28. 18:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*fertőzést

*találkozzon

2016. febr. 28. 18:55
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Talán nem kellene erőltetni ezt a kutya dolgoz.
2016. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

először kénytelen lesz a kutyus a lakásba kakilni(lehet venni kutyapelust, rá is lehet tenni,tehát rendesen bepelenkázni,mint egy kisbabát, vagy pedig olyan kutyapelenkát, ami egy mosható törölközőszerű kis terítő,és arra tud pisilni,kakilni(papírt kell rá tenni,és azt cserélni,de van már többfajta is)


másrészt 3hónapos kiskutya bepisil,bekakil-ez sajnos tök természetes,amíg eléri a felnőttkort naponta sokszor kell pisilnie,kakilnia,és etetni,itatni is többször kell,míg ivarérettkorban napi 1x kell táplálni csak és kb napi 1x is kakil(általában!)


újságpapír,kutyapelenka,lerakható pelus-elvileg megtalálja magának a helyet,ahova bekakil,oda tedd a pelenkát,vagy mindig tedd oda,szóval is kell nevelni,vezényszavak mint pl a : nem!nem szabad! fúj, gyere,ül-ezeket meg folyamat kell neki tanítani!


remélem sikerül,és ne keseredj el,de sajnos több hónapnyi munka is lehet ez a lakáson kívüli kiszoktatás...

2016. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kapható jutalomfalat: azzal tudod a legjobban tanítani neki a vezényszavakat,és amint teljesíteni,azonnal adni neki egy falatot,és megdícsérni,megsimogatni.
2016. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kell hónapokig lakásban tartani.

8 hetesen kapja a második oltását, ha jól emlékszem utána már csak 1 kell neki. Azt 2 héttel utána megkapja, vársz egy hetet, és viheted is.

És nem fog székletbe lépkedni nyílván, oda kell figyelned, hogy mit szaglászik.

2016. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő válaszokat! A kutya "dolgot" pedig nem erőltetem csak szeretnék rá rendesen felkészülni.Nagyon sokan tartanak kutyàt Budapesten és ők is megoldották valahogy ezt a kérdést.Nem szeretnék felkészületlen és felelőtlen gazdi lenni.
2016. febr. 28. 19:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

8-9 hetesen veszed a tenyésztőtől 2 oltással , 10 hetesen a 3. oltás, 12 hetesen a 4.-et kapja majd meg.

Mi 11 hetesen már levittük,kisebb sétákra.

Később meg már rendesen sétáltunk.


Addig meg takarítás max 3-4 hetet kell így kibírnod nem hónapokat. Viszont ha pedig 8-9 hetesen nulla oltással akkor minél később lehet levinni.

2016. febr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem van egy 7 éves kis tacskó kislányom 😊 kinti kutya kent kezdte(max 1 hétigvolt az párhonaposan) aztán hozzánk került csak hozzánk lakásba. Mi úgy szoktattuk szobatisztasagra hogy egy eldugottabb helyre a lakásban letettunk egy törölközőt ( van kutya pelenka az kicsit praktikusabb lenne neked) és amikor végezte a dolgát atpakoltuk arra. Amikor magától ment oda pisilni/kakilni dicsérve volt. Megszokta. Amikor már mehetett utcára csak napi 1 sétával kezdtük lent. Ugyanúgy ha pisilt/kakilt dicsérve volt. Fokozatosan le kell szoktatni a lakásba pisilesrol. Akár napi 5-6x sétával. Aztán majd Úgyis"beáll" egy normális rendszeressegre. Azóta egyszer sem pisilt be. Szól ha pisilnie kell 😊 hajrá jó kihívás de Megéri!
2016. febr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
2 oltással fogom elhozni ezt már tudom.És hálásan köszönöm a sok tanácsot!
2016. febr. 28. 19:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Pár hónappal ezelőtt ugyanebben a szituban voltam (kiskutya, belváros), és engem is összezavartak a különböző cikkek.


Amíg az állatorvos nem mondja, addig inkább ne vidd ki a kutyát, mert a belváros nem mondható éppen sterilnek. Én max a függőfolyosóra vittem ki, illetve a ház belső udvarára, csak hogy fokozatosan szokja, hogy ez bizony zajos környék.


Az utolsó kombinált oltás után egyből viheted utcára. (Ekkor az utolsó oltás még nem érvényes, de az előző három már elég védettséget ad. Egy oltás után két hét, amíg érvényes lesz.) Ekkor a veszettség ellenire még várni kell két hetet, ezt sok helyen (kutyakozmetikus, kutyasuli) elvárják. De sétálni már lehet.


Én a sok negatív vélemény ellenére kutyapelenkáztam. Vagyis leterítettem a kutyapelenkát a lakásban, és ha oda végezte a dolgát, nagyon megdicsértem, jutalomfalatot is kapott. Hamar megtanulta, hogy oda kell, és nem volt a lakás tele pisivel meg ürülékkel. Ha mégis máshova ment, kicsit ejnyebejnyéztem, feltakarítottam.


Amikor megkapta a 3. oltását, akkor eltettem a pelenkát, és elkezdtünk sétálni. Ha benn pisilt, akkor megszidtam - nem nagyon, csak hogy érezze, nem helyes, amit tett. Napi hatszor vittem le eleinte. Nehezen indult, mert el kellett kapni a pillanatot, amikor jó eséllyel kell neki, hogy kinn végezze el a dolgát - és ha összejött, akkor ment a dicséret, jutifali. Sokszor csak a lépcsőházig jutottunk (harmadik emelet, lift nélkül...), és ebben az átmeneti időszakban volt, hogy a lakásban történtek balesetek, de rengeteg odafigyeléssel és türelemmel végül egy hónap alatt szobatiszta lett.


Készülj fel rá, hogy nehezebb menet, mint azoknak, akik kertben tartják a kutyát, viszont nem lehetetlen!


Kitartást és sok boldogságot a kiskutyához :)

2016. febr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!