Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen látszanak a férgek a...

Milyen látszanak a férgek a kutya székletében?

Figyelt kérdés
Kapott féreghajtót a kutyusunk (most 4 hónapos, már többször kapott), azt nem tudom, hogy mi az amit láttunk a székletben sok apró fehér pötty, olyasmi mint a szezámmag. Lehetnek ezek peték, vagy ez az ételtől ilyen? Nem mozgott benne semmi.
2016. febr. 28. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehetnek peték, azok általában nem mozognak. Azért szükséges a folyamatos féreghajtás, mert visszafertőződhetnek.

Az ételtől is lehet, attól függ mit kapott enni, pl a táptól biztos nem lehetséges. De elképzelhető akár emésztetlen rizs ha olyat kapott.

Valószínűbb azért a féreg pete.

2016. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
rizst rendszeresen kap, mert nagyon szereti, de csak a féreghajtás után láttam ilyen pöttyösnek a székletét
2016. febr. 28. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:
a féreghajtó egyébként a kifejletteket öli meg, azért is fontos a folyamatos féreghajtás.
2016. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az is lehet, hogy a féreghajtó hatására esetleg kevésbé emésztette meg a rizst, ha nemrég kapott (megterhelheti a gyomrukat), de éna biztonság esetéért megismételném a féreghajtást.
2016. febr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, megismétlem két hét múlva, de nem árt neki ennyi féreghajtás?

9 hetesen hoztuk el, az előző gazdi nem adott neki, mi utána adtunk neki kétszer két hét különbséggel. Meg azóta egyszer, és most megint. Tehát most kapott negyedszer. Próbáltam utána olvasni, de nem igazán tudom, hogy milyen gyakran kellene kapnia. Azt tudom, hogy előbb kellett volna kezdeni, de hát erről nem tehetünk, hogy ott nem adtak neki.

2016. febr. 29. 22:41
 6/7 anonim ***** válasza:

állatorvossal beszéld meg, ha ennyire bizonytalan vagy, ő tud biztosat mondani.

a kölyköket még gyakrabban szokták, pláne, ha esélyes, hogy férges. nem tehettek róla, van ilyen, de állatorvos tényleg nem segített?

amúgy nem lesz baja, folyamatosan nem kell ilyen gyakran féregteleníteni majd, három-négy havonta elég, de amíg nem tudni, hogy férges -e, vagy esélyes, mert eddig nem volt, addig muszáj. inkább, mint hogy ebből legyen baja.

2016. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az állatorvosnál elfelejtette megkérdezni a férjem amikor vitte oltásra
2016. márc. 3. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!