Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya székletében meztelencsiga?

Kutya székletében meztelencsiga?

Figyelt kérdés
Meztelencsigát találtam a kutyám székletében vagy valami más lehetett? Éppen kint ültem és szegény nagyon erőlködött, majd nehezen sikerült neki kakilni. Tegnapelőtt kapott féreghajtót. A meztelencsigát egészben kakilta ki. Lehet valami baja?

2014. szept. 3. 14:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a meztelencsiga megél a bélben. Az valami bélféreg, de nem tudom melyik akkora.
2014. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Amikor kint vagyok vele sokszor megy oda a csigákhoz játszani/megenni őket, amit persze nem hagyok. Gondolom megevett egyet (lenyelte egészben, mivel nem volt szétrágva) és azt kakilta ki, de szerintem is szétmarná a gyomorsav.
2014. szept. 3. 14:17
 3/22 anonim ***** válasza:
Bármi is volt az, kijött, úgyhogy baja már nem lesz tőle. Ha nem látod a kutyát levertnek, étvágytalannak, akkor semmi gond.
2014. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Játékos, étvágya is van, csak nem hízik. 4 hónapos vizsla, Josera Kids tápot kap (napi előírt adagnál többet) és soványka. Remélem nem valami féreg volt, amit kikakilt, mert akkor attól is lehet sovány.
2014. szept. 3. 14:20
 5/22 anonim ***** válasza:
Milyen féreghajtót kapott? Legközelebb érdemes neki Drontal Plus-t adni, 3 napon keresztül csinálni egy kúrát, ez többféle bélféregre, élősködőre is hatékony. Az adagolásról kérdezd a dokit.
2014. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Simán megeheti a csigát. Mivel a csigán lévő nyálka valamilyen szinten védi az állatot, az is lehet, hogy egészben kijön.


Ha sovány a kiskutya, akkor emeld a tápját. A csomagolás csak iránymutatás. Minden egyed más.

Ilyen korban szinte 1-2 hetente emelni kellett, úgy nőnek mint a bolongomba.

Nem baj, ha a bordája átrémlik a hasán, de a csigolyái ne látszódjanak.

Mi 20g-okkal emeltük vagy csökkentettük a tápot, attól függően hogy vékonynak láttuk-e vagy inkább teltebbnek.


Egy kölyök inkább legyen vékony, mint duci, mert az ízületeknek nem jó a súlyfelesleg.


A kutya bélférge inkább hosszú fehér/csontszínű spagetti vagy makaróni vastagságú. A meztelen csigától azért elég jól megkülönböztethető.

2014. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyet kapott, az állatorvos adta neki injekcióban.
2014. szept. 3. 14:35
 8/22 A kérdező kommentje:
Többet kap a tápból kb. 50 grammal naponta. Bélféreg volt a székletében tegnap és eddig minden féreghajtásnál. Nem tudom mivel lehetne teljesen kihajtani belőle a férgeket.
2014. szept. 3. 14:38
 9/22 Platypus ***** válasza:
Simán lehet csiga is, de két nappal a féreghajtás után valószínűbb hogy egy újfajta bélféreg, amivel eddig még nem találkoztál. Komolyabban kéne venned a féreghajtást. Esetleg új dokihoz fordulhatnál, aki jobban odafigyel erre.
2014. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Új állatorvoson én is gondolkozok, mert sajnos aki most van nem a legmegbízhatóbb.
2014. szept. 3. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!