Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?

Milyen fajta kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék kutyát de eddig nem engedték mert kicsi voltam hozzá (apukám szerint) de most megengedte úgyhogy mostmár nem csak álom lesz és így

hogy élesbe kell választanom már nem is olyan könnyű ezért kérem a segítségeteket .16 éves fiú vagyok aki nagyon szeret futni sétálni kirándulni ezért sportos kutyát szeretnék ami könnyen tanul.

Más kutyákkal jöjjön ki de ne engedjen be mindenkit a házba tudom ez nevelés kérdése de fajtafüggö is .Azt szeretném hogy (csak) én legyek a falkavezére azaz ”egygazdás” kutya legyen .Gondoltam malionisra ,német juhászra de várom ötlleteiteket.Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. febr. 29. 21:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Mi is elsőnek egy fajtatiszta kutyát akartunk egy samoyédot. Majd jött Zeusz menhelyes kutya staffordshire terrier jellegű, bár valaki szerint az is. A párommal imád eljárni futni, persze kell az agyi lefárasztás is neki. Egy gazdis is lehet ,de ő mind a kettőnkre hallgat. Viszont más hímmekkel nehezen jön ki így ilyen téren még szocializálni kell. Nagyon kedves és csak azt figyeli hogyan okozhat örömet nekünk. Lakásban tartjuk... naponta 3-4 óra séta van, ebből 2 óra intezív agyi és fizikai fárasztás, 1 óra futás a maradék meg kisebb séták.

Szerintem is menhelyit válasszál! Ott megtudsz ismerkedni a kutyával, bejársz hozzá, összeszoktok stb.

Majd írd meg hogy hogyan döntöttél.

Dalmatát ne válasszál a túltenyésztése miatt hajlamos a süketségre.

2016. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Bullterrier vagy Boxer? Hirtelen ezek jutottak eszembe.

De bármilyenre is esik a választás, kérlek, NE vegyél olcsó szaporított kutyát, mert nagyon nem lesz kifizetődő, a viselkedésében is lehetnek problémák, mert nem 100%-os fajta, ezért nem fog a nevelési módszer beválni, mint a fajtatársainál, emellett beteges is lehet, nagy eséllyel..

Vagy esetleg a skót juhász? :)

2016. márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Egy 16 évest roti,mali,német juhász,bulleterrier és boxer körbe röhög,nekik magabiztos,határozott gazda kell rengeteg mozgással munkával.


Inkább egy menhelyi kutyust válassz.

Fajta elképzelésed nincs ugy sem :)

2016. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló nem értem miért kell ilyeneket írnod mikor nem ismersz honnan tudnád hogy mennyire vagyok magabiztos és határozott kb 6 éve szertnék kutyát és ez idő alatt négy kutyakiképzés könyvet olvastam el nem is egyszer tudom hogy ez nem jelenti azt hogy alkalmazni is tudom ezeket de azért nem kellene elöitéleteskedni kösz! Ja és te ilyen nagy kiképző vagy talán hogy mindent tudsz?
2016. márc. 1. 22:05
 25/25 anonim ***** válasza:

Vizsla? Az is jó, nagy mozgásigényű és nem is olyan nehéz velük.

+ még a boxer

De szerintem a legjobb az ha örökbefogadsz egyet a menhelyről.

2016. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!