Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kutya jobb? Egy vagy...

Hány kutya jobb? Egy vagy inkább kettô hogy ne unatkozzanak?

Figyelt kérdés

2016. márc. 1. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Kettő.
2016. márc. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Kettővel kétszer annyi időt kell foglalkozni, csak akkor legyen kettő, ha ezt tudod biztosítani. Azért ne legyen kettő, hogy ne unatkozzanak, akkor ketten fognak unatkozni.
2016. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
A kutyát nem a másik kutyának, hanem a gazdájának kell szórakoztatnia. Ha két kutyád van, akkor ketten fogják várni a sétát, ha meg nem kapják meg,,akkor ketten fognak kárt okozni. Két kutya dupla gond.
2016. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Két kutya egész pontosan két unatkozó kutyát fog eredményezni, ha nem foglalkoznak velük. Ha meg igen, akkor egy se unatkozik. Aki nem akar a kutyával kezdeni semmit, az inkább ne tartson, mert nem lesz jó az állatnak. Meg a gazdának se, ha az unalom meg a kevés foglalkozás miatt viselkedési problémás lesz a kutya.
2016. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két kutya van. Hiába vannak együtt, nem nagyon csinálnak semmit. Ha megyünk sétálni, akkor boldogok és játszanak együtt is, de ahogy kinézek az ablakon ritkán látok olyat, hogy futkosnának együtt, de cserébe kétszer annyi bokrot tudtak megsemmisíteni 5-6 hónapos koruk körül.

Persze, tényleg cukik együtt, összebújva alszanak, szerintem szeretnek együtt lenni, de ettől nekem nincs kevesebb dolgom velük. Nem igaz, hogy kétszer annyi idő, mert ha elmegyünk kirándulni, akkor nem kell kétszer annyit sétálni azért, hogy két kutya fáradjon le, de a nevelésben dupla meló.

2016. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és kihagytam, hogy kétszer annyi költség. ketten esznek, mindkettőnek kell oltás, bármelyik megbetegedhet...
2016. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ez kb. olyan kérdés, mint mikor azt mondják, hogy nekik kell a nagy energiájú kutya, mert van kertjük. A kutyák egymással oké, hogy játszanak, de nem fogják lekötni egymást úgy, ahogyan a gazdának kell a kutyát. Rosszabb esetben még rombolhatnak is, illetve egymással összekaphatnak.
2016. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk míg egy kutya volt nem volt gond.

Mihelyt kettő lett( nem a meglévőnek vettünk társat,hanem szerettünk volna még egyet :) szépen felugrottak a költségek,több időt emészt fel, mellesleg együtt rosszalkodnak,de azt nagyon tudnak.


Rossz szokás ragadós.


Szóval két kutya nem jobb semmivel sem ha azt nézzük,hogy a jelenleginek veszed társnak.


Kutya nem ember,hogy majd ha ketten vannak társasoznak,beszélgetnek elvannak :D

2016. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 elwera ***** válasza:
100%

Nálunk amíg az egyik kicsi volt, a másik pedig 3 éves, addig állandóan játszottak egymással. Sokszor olyan műsort nyomtak, hogy szóltam a barátomnak, nézz ő is milyen aranyosak. Meg amikor voltak nálunk vendégek, ők is sokszor a kutyákon moziztak. Annyit bohóckodtak egymással, ugráltak együtt, verekedtek játékból és így ökörködtek, futkostak ide-oda.


Most viszont hogy az egyik már lassan 2 éves, a másik pedig 5 körül, már alig játszanak. Voltak időszakok, amikor morogtak is egymásra, és összekaptak, de azt leállítottam és most végülis békében elvannak egymás mellett, de azért szerintem így is jó hogy együtt vannak, mert pl ha valamit akarnak, akkor van hogy együtt nyafognak, illetve ha kizárom őket a szobából, akkor legalább nincs egyedül egyik sem. Meg ha kiengedem őket az erkélyre, látom, hogy ketten szívesen mennek ki együtt, hogy onnan nézhessék a szomszédokat. De ha az egyik nem akar kimenni, akkor a másik is hamarább bejön. Egyedül nincs kedve kint lenni. Én úgy látom, hogy ők szeretnek együtt lenni.


Pl amikor behívom egyiket a szobába, a másik meg mondjuk mi van zárva, és eltellik fél óra, akkor a benti már nézeget kifelé, megnézi hogy a kinti kutyával minden rendben van e. Így vigyáz rá mindig, mert szereti őt. Sétáltatáskor is ha mindkettő póráz nélkül jön, és az egyik el akar indulni másik irányba, mert az egy kis makacs öszvér, akkor a másik utánamegy és elkezdi visszaterelni hozzám.

2016. márc. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!