Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keveset játszó, nem túl...

Keveset játszó, nem túl lelkes kutyának melyik lehet jobb választás?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos kutyusom, aki nem nagyon lelkesedik a közös játékért, néha szívesen labdázgat meg kergetőzik, kötelet húzunk, de mindenre hamar ráun. Vagy eleve "fel se tudom pörgetni" vagy sokáig nem kötöm le a játékkal. Azért én szeretném rábírni egy kis aktivitásra, félek hogy ha egyáltalán nem próbálkozom, teljesen ellustul. Jó lenne egy kicsit a testét és az agyát is megmozgatnia.

Melyik játék lehet az alábbiak közül, amivel tényleg foglalkozna? Nektek vannak velük tapasztalataitok?

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha tudtok más játékot is ajánlani ami nektek bevált (esetleg hasonló habitusú kutyáknál), azt is szívesen fogadom!


Előre is köszi! :)



2015. dec. 12. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Klikker. Hasonló habitusú az öregem, szarik ő mindenre, labdára, húzogatós játékra, de még a kajára is... Jobb napjai fél percig hajlandó velem csóválva játszani, esetleg két-háromszor visszahozni a labdát (ha rettenetesen be van pörögve, akkor akár ötször is), és ennyi. De ha előveszem a klikkert, már csillog a szeme és azt se tudja, hova legyen örömében. Imád tanulni, meg produkálni magát, neki az a legjobb játék.


A játékkal kapcsolatban meg azért pár alapszabályt leírok, hátha hasznos:

- amelyik játékkal együtt játszol a kutyáddal, az sose legyen elöl hagyva. Tedd el, és csak akkor kerüljön elő, ha játék van, így értékes lesz a kutyának, nem egy tök uncsi tárgy, amit a nap 24 órájában néz, és bármikor hozzáférhet.

- mindig még akkor hagyd abba, amikor a kutya lelkes. Tudom, rohadt nehéz, de ne várd meg, amíg megunja; maradjon az az utolsó élménye a játékról, hogy "mégmégmég".

- az "élő" játék mindig jobb, mint a "döglött". Cukkold a kutyát, mozgasd a játékot, húzogasd, mintha zsákmányállat lenne. És tartsd észben, hogy a zsákmányállat a legritkább esetben ugrik bele a kutya szájába, leginkább elfele szalad tőle :)

- ahhoz, hogy a kutya élvezze, neked is élvezned kell. Nyugodtan adj ki olyan hangokat, amiért mást már hülyének néznél, sikongass, visíts, örülj nagyon, ha bármit csinált a kutya a játékkal.


Amúgy én a tehéngumis játékot próbálnám a helyedben, főleg, ha zabás. Szintén ugyanerre alapozva lehet jutifalattal is játszani, kövesse a kezedet, akarja megszerezni, lehet érte kicsit kergetőzni, piszkálódni, aztán néha eldobni, üldözze azt, még ha csak két lépés erejéig is.

2015. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
lehet kapni kajával tölthető huzogatós játékokat is, azok segíthetnek.
2015. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kicsit megkésve, de köszönöm a válaszokat! :)

Nekem csak az az egy problémám van, hogy az én kutyusom még tulajdonképpen kölyök, egyszerűen nem értem, miért ilyen nehéz kifogni a játékos pillanatait :D Egy idősödő kutyusnál azért gondolom természtesebbnek tekinthető a kevesebb aktivitás, bár a kutyák is eleve nagyon különbözőek... meg mégsem egy borderem vagy vizslám van.

A szabályokat eddig is igyekeztem betartani, vagy amit nem, azt most jól megjegyzem, hasznosak és logikusak:D Az biztos hogy a visongás miatt már néztek engem kattantnak.

köszi még egyszer!

2015. dec. 21. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!