Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok ha...

Milyen fajtát ajánlotok ha nincs nagy kertem se sok időm? (Szomorú smiley)

Figyelt kérdés

Élekhalok a kutyákért,de sajnos egy jó ideje mem tudtam bevállalni,mert panelba nem lehetett mert allergiás vagyok,eddig pedig társasházban éltünk és nem járult hozzá a többi lakó...


Most végre lett egy saját kertes házunk,de sajnos így se a LEGNAGYOBB a kert,de van elülső és hátsó része is,szóval azért van hely szaladgálni,de nem egy mezőnyi terület azért..

A kisfiam most lett 5 éves,szóval ez az egyik legelső szempontom,hogy viszonylag nyugodt legyen a kutyi,ne kaprja föl az egész kertet,és ne borítsa föl állandóan a kicsit.

Ami szabadidőm van azt mind együtt töltenénk a kutyival,de sajnos a házba a már említett okok miatt nem engedhetnénk be,és sétál,játékok ide vagy oda,sokat lenne egyedül amíg dolgozunk. Ti milyen fajtát ajánlanátok,aki család-barát,nem hiperaktív szóval bírja az egyedül létet is...?



2016. márc. 1. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Nem fog tetszeni a válaszom, de plusskutya.

Elmondom miért.

Mert a kert feltúrás nem fajtafüggő, minden kutya feltúrja a kertet, aki unatkozik.

A nyugodtabb kutyák kistestuek amik kinti-benti tartásra valóak, ahogy a nagyobb rovidszoruek pl dalmata, boxer, stafford..

És az, hogy kerted van, az neki még ingerszegény környezet, Naponta kellene játszanod, lefárasztanod, és heti 3x elvinned egy hosszabb túrára.

2016. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
A kert mérete nem számít, mivel a kerti kutyát is kell sétáltatni. Ha nyugodt kutya kell, akkor egy felnőtt kutyát javaslok valamelyik menhelyről.
2016. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudnotok kell, hogy ahhoz, hogy nyugodt legyen a kutya, ne ásson, stb, sokat kell vele foglalkozni, tanítani, napi minimum egy sétára vinni.

Ezekre a feltételekre amúgy én valamilyen menhelyi vastag bundájú kutyát ajánlanék, aki már nem kölyök, mert ugye egy kölyökkutyával még többet kell eleinte foglalkozni.

2016. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A kert nagysága nem téma, a kutya nem játszik és nem futkos magában. Emiatt még éppen bármilyet tarthatnál. De ha se a házba nem mehet be, se neked nincs időd kimenni hozzá játszani, tanítani, meg pláne elvinni sétálni, más kutyákkal ismerkedni, stb, akkor egyelőre nem is értem, mi motiválna a kutya megvételében? Pláne allergiásan?
2016. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy felnőtt 4-6 éves felnőtt kutyát javaslok menhelyről,amelyiknek vastagabb a bundája.


Amiket leírtál mind nevelés kérdés,ha hozzátok kerül nevelni kell,tiltani kell neki a nem kívánt viselkedést,viszont ha sokat van egyedül akkor jó részt nincs vele foglalkozva ergó nevelni és tiltatni sem tudtok neki bizonyos dolgokat.


Naponta-két naponta 1,5-2 óra sétára el kéne vinni minimum!!


Mennyit lenne egyedül egy nap?


Ha tartósan 12 órákat én nem javaslok kutyát! Max ha reggel vagy munka után van időd vele játszani,sétálni még 1,5-2 órát. Ha nincs erre kapacitásod akkor sajnos a kutya nem jó választás nektek!



Egy ismerősöm is kertesben lakik 8 órát melózik, plusz fél óra oda-vissza a közlekedés. Szóval a kutya 9 órát van egyedül,de amint haza ér ismim rögtön kint van vele 2 órát a mezőn,parkban szóval le van fárasztva utána,szabadnapján meg hétvégén sokat kirándulnak.

Hetente 2 nap van mikor 12 órázik. Akkor nem tudja megoldani a sétát egyedül. De egy kerti kutya ebbe még nem hal bele. Viszont tartósan ennyit egyedül legyen nem tesz jót nekik se lelkileg se mozgás szempontjából.


Nem a kert mérete számít,hanem a foglalkozások száma,séták tartalma.

2016. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szinte mindenben egyetértek az előttem szólókkal, kis kiegészítés: léteznek hipoallergén fajták, ezek azok, amelyeknek nem hullik a szőre, hanem folyton növő, ezért rendszeresen hordják is őket kutyakozmetikushoz. Viszont ők meg egyértelműen (majdnem mind) benti kutyák. Ilyen az uszkár, a havanese, a bolognese, a tibeti terrier, meg gondolom még van egypár, én ezeket ismerem. Viszont az uszkár nagyon rosszul viseli az egyedüllétet, bolognese-t csak egyet ismertem közelebbről, számotokra ő pl. ideális lett volna, (bár egy másik meg megharapott, azt nem annyira ismertem...), a tibeti meg fiatalon hiperaktív, ugyanakkor kifejezetten család- ill. gyerekkompatibilis, nekem is az van egyéves kislány mellett, és naponta lenyűgöz a hozzáállása a gyerekhez. Bár tény, hogy néha véletlen fellöki. Ez az a fajta, aki kint is imád lenni, simán fekszik órákig a félméteres hóban, a hideget (normál bundájában, nyíratlanul) meg sem érzi, de ha elunta, addig táncol az idegeiden, amíg be nem engeded.

Szerintem jól gondoljátok meg, egyedüllétre ne ítéljetek kutyát.

2016. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Természetesen vinnénk sétálni,hétvégén nagyobb kirándulásokra,meg játszanánk is vele sokat amint hazaértünk. Az elején meg amíg pici kivennék több hetet,és otthon maradnék vele,hogy kicsit beleszokjon.

Az antiallergén fajokat már próbáltuk,de valamennyire mindegyiknél kijött,kis zárt helyiségben,ezért mindenképpen kert,de ahogy mondtad egyik antiallergén kutyi sem 100% kert álló,és inkább nem akarok kockàztatni. Nekem a kölyök kutyákra nem szokott kijönni,valahogy csak a felnőttekre,és ha megveszünk egy bichont vagy egy uszkárt,és mégis kijön az allergia,akkor meg hogy küldöm ki a kertbe-sehogy.:/ ezért döntöttünk amellett hogy inkább kinti kutyus.


De mindenki írja hogy nem hagyhatom egyedül és hasonlók.. Akkor mindenki csak nyugdíjas korában tart kutyát,vagy inkább már nem is dolgozik nehogy a kutya unatkozzon? Persze ez így ki van sarkítva,de körülöttünk a szomszédban is élnek kutyák,felnőttek+gyerek(ek) felállásban,és egyik anyuka sem háztartásbeli otthonülős,mindannyian elmennek dolgozni,a kutyák napi 8-10órákat egyedül vannak de nem úgy néznek ki mint akik depressziósak.. Akkor senkinek sem szabadna kutyát tarania szerintetek aki nem otthon ül? Mert elég ritkán hallani olyanról hogy valaki erre teszi fel az életét,hogy na akkor a kutyámat szórakoztatom. Értem és eggyetértek hogy nemjó ha sokat van egyedül,de szerintem az a normális ha a kutya tartást az aranyközépúton beleépítem az életembe,vagyis foglalkozok vele,bevállalok érte kellemetlenségeket,de azért nem köré építem a család életét csak hozzá igazítom

Most már meg lehet kövezni

2016. márc. 2. 06:04
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kertben is lehet kutyát tartani. De: ha távol vagytok 8-10 órát, és hazaértek, akkor mi lesz? Kimentek 1/2 órára a kertbe, vagy sétálni, de aztán újra be a házba, mert vacsit kell készíteni, mosást betenni, aztán jön a vacsora, akkor is bent vagytok ( kivéve nyáron), gyerekfürdetés, esti mese, utána kutyasimi és alvás. Nem 8-10 órát lenne egyedül, hanem 22 órát, ami már kínzás neki. Arról nem lehet szó, hogy legalább a nappaliba beengedd, amikor otthon vagytok? A kutyák nagyon szeretnek a családdal lenni, csak úgy elheveredve a földön, kanapén, a család meg teszi a dolgát. Nem minden kutya kíván állandó foglalkozást. A mienk mellett még dolgozni is lehet itthonról, lefekszik a lábhoz és szunyókál. Sétaidőban meg aktív.

Ha a hálóból, gyerekszobából, fürdőből ki lesz tiltva, az allergiád se biztos, hogy kijön. Amikor nem vagytok otthon, lehet kint a kertben.

2016. márc. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is kertvárosban élek. Rengetegen tartanak erre kutyát. Német juhászok láncon egész nap, 2 szer 3 méteres kennelekben, nehogy feltúrják a kertet, gyönyörű "díszkutyák" kergetik a farkukat, moszkvai őrkutya 15 m2-en (még soha nem engedték a kertbe sem), csak néhány a sok közül. Ritkán, nagyon ritkán sétáltatnak erre kutyákat, hisz "ott a kert", szaladgáljon. Ha kiviszed a sajátodat, őrjöng a többi, ergo téged utál az egész környék. Szóval sajnos, nagyon sokan tartanak így kutyát, pedig megyei jogú nagyvárosról van szó. Felénk a falvakban még rosszabb a helyzet.

Nekünk egy német juhászunk van, és nagyon sok foglalkozást igényel. Napi játék, séta, tanítgatás. Hétvégente meg állandóan hordjuk magunkkal kirándulni, erdőbe, mezőre, ha az idő engedi. Még így is sokszor úgy érzem, többet kellene foglalkozni vele.

De az általad leírtak alapján nagyon megfontolnám, vegyek-e kutyát, főleg kölyköt.

Jól fontold meg, mert kutyát legalább 10-15 évre veszel magadhoz, addig folyamatosan gondoskodni, foglalkozni kell vele.

2016. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Olyan vagy, mint egy gyerek. "anya, de isten bizony fogom sétáltatni". Nem fogod. Ott egy ötéves gyerek, holtbiztosan nem fogsz vele esőben, hidegben, kora reggel, késő este kimenni, nagyobb, kétórás sétákra meg plane. Gyereket nem hagyhatod otthon, sakk-matt a kutyának, ott unná el az életét a kertben, ahova kizártátok egyedül. Persze akkor meg széttúrná, plusz minden ajtónyitást őrjöngve, felugrálva reagálna le, mert végre történik valami... akkor meg az utcán végezné, mert "ez a büdös dög folyton fellöki az én kicsikémet". Neked egyszerűen nem való kutya. Főleg az állítólagos allergiáddal, ami kint nem jön ki.
2016. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!