Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok ha...

Milyen fajtát ajánlotok ha nincs nagy kertem se sok időm? (Szomorú smiley)

Figyelt kérdés

Élekhalok a kutyákért,de sajnos egy jó ideje mem tudtam bevállalni,mert panelba nem lehetett mert allergiás vagyok,eddig pedig társasházban éltünk és nem járult hozzá a többi lakó...


Most végre lett egy saját kertes házunk,de sajnos így se a LEGNAGYOBB a kert,de van elülső és hátsó része is,szóval azért van hely szaladgálni,de nem egy mezőnyi terület azért..

A kisfiam most lett 5 éves,szóval ez az egyik legelső szempontom,hogy viszonylag nyugodt legyen a kutyi,ne kaprja föl az egész kertet,és ne borítsa föl állandóan a kicsit.

Ami szabadidőm van azt mind együtt töltenénk a kutyival,de sajnos a házba a már említett okok miatt nem engedhetnénk be,és sétál,játékok ide vagy oda,sokat lenne egyedül amíg dolgozunk. Ti milyen fajtát ajánlanátok,aki család-barát,nem hiperaktív szóval bírja az egyedül létet is...?



2016. márc. 1. 17:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A 10. válaszolóval teljes mértékben egyet értek! Tapasztalatból tudom, hogy ilyen paraméterek mellett, nem lesz jó sorsa a kutyának. Ha nagyon akartok kutyát, de mondjuk tudod, hogy nem lenne rá időtök nagoyn, akkor legyél ideiglenes befogadó, akinél elhelyezik azokat a kutyákat (illetve mindig egyet), akinek épp nincs helye sehol (nyilván kizárva a problémás kutyák)..szerintem a fiad örülne, az állatvédők-menhelyek örülnének..:)
2016. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Allitolagos allergiammal,hat ez nagyon jo:D

Egyebkent nem irtam hogy nem jon ki. Csak tudod ha a hazban van akkor nemtudok tole hova menni,de a kertben egyreszt KEVESBE illetve kesobb is jon ki,hiszen nincs ott a falakon,a szonyegben,meg ugy mindenhol az allat szore es korpaja. Es ha kint van az udvaron,es elkezdek tole tusszogni,akkor fogom magam,es bemegyek,lecserelem a szoros ruhamat es kesz.

Egyebkent pedig ha en nem viszem el setalni akkor elviszi a ferjem. Ha elviszem en,akkor majd tolt el o idot a gyerekkel.

És hidd el szívesen szétrugnám a seggét annak aki kidobja a kutyákat,és úgy bánik velük mintha plüssök és nem élő érző állatok lennének. Leírtam hogy foglalkozni fogok a kutyával,de pontosan azért próbálnám felmérni hogy melyik az a kutya fajta amelyik nyugodtabb. Persze nem azt várom hogy higgadtan ülljön miután több óra után hazérünk,nyilvan azt tudom kezelni. De például van olyan fajta,ami 5éves korában is nyughatatlan,és nem tudsz kimenni mellé a kertbe olvasni,mert még lefárasztottan is hiperaktív..

Vicces hogy engem gyerekezel le,közben meg neked kell magyarazni ennyit egy ilyen egyszerű kérdésnél:D ha tudod a választ válaszolj,ha nem akkor ne okoskodj az allergiámmal meg az ilyenekkel kapcsolatban.

A többieknek köszönönöm a véleményeket.


De továbbra is várom hátha valaki tud valamilyen nagyobb termetű családbarat és nyugisabb vérmérsékletű fajtát.

2016. márc. 2. 16:09
 13/16 A kérdező kommentje:

És kedves #11es:)

Egyébként nem rossz ötlet,de mi leginkább egy családtagnak örülnénk.

Az időről annyit hogy dolgozni bejárnék,ahogy a férjem is,de a többi időnkben tudnánk foglalkozni a kutyával,akár mindannyian,illetve "bontottan" elvinni sétáltani.

Persze nm jó hogy egyedül kell hagyni,de mint már megállapítottam nem tudom elképzelni hogy az összes dolgozó ember akinek kutyája van,annyira nagy állatkínzó lenne,amikor egész nap szabadon van a kutyus,és hétvégén is játszanak vele.

Mindenki kompromisszumokat köt sajnos az életben,így kicsit ez is ilyen a kutyával. Egyedül kell lennie,de cserébe szeretve van,kap enni,sokat foglalkozunk játszunk vele...

Nekem is myilván sokkal jobb lenne ha egész nap otthon tudnék lenni és a kutyával illetve a fiammal és férjemmel foglalkozni,csak hát az élet nem ilyen... Szeretnék egy kutyát,ahogy a család is,a lehetőségek adottak. Van kertem,valamennyi szabadidőm,és szerető családom.

A kérdésem hogy tudtok-e fajtát ajánlani...?

2016. márc. 2. 16:16
 14/16 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj, fajtát felesleges ajánlani. A keverékeket gondolom nem nézed semmibe, mert hogy fajtát akarsz, nem pedig egy kutyát, aki az életstílusodnak megfelelne teljesen. Én kapásból azt mondtam volna, hogy menj el menhelyre, és vigyél haza egy nyugodtabb, idősebb kutyát, aztán mindenki boldog. De a menhelyi kutyákkal kell foglalkozni, hogy beilleszkedjen. Nem azt mondom, hogy rosszak, mert nekem csak befogadott kutyák vannak, és imádom őket, tökéletesek, de ha csak annyit tudsz adni neki, hogy megsétáltatod, meg hétvégén nagyobb séta, de alapvetően nem lenne kellően foglalkozva vele, akkor nem mernék a kezedbe adni menhelyi kutyát, mert utána meg visszaviszitek, ha pl elkezd rosszalkodni.


Fajtát pedig azért nem írok, mert ha kölyökként veszel egy kutyát,akkor fajtától függően úgy 5éves koráig nem fog lenyugodni, a kölyökkutya a legnagyobb felelősséggel jár, aztán jön a kamaszkor, és akárhogy is gondolkozom, ezekre nem lenne időtök.


Ha nagyon muszáj lenne ajánlanom, akkor is csak olyan fajtát ajánlanék, ami csak benti kutya, nem kintre való...

2016. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó jót írsz.


De a kérdező allergiás a kutyaszőrre,bent nem lehet. Csak kinti.


Viszont alapból egy 8-9 hetes kölyköt nem rakunk kertbe!



6-7 éves menhelyi kutyus ellene nálatok,ettől fiatalabb aktív kutya nem igazán

2016. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
40%

Szomorú, hogy a kutyák iránti jóindulatotok együtt jár az emberek iránti rosszindulattal (akinek nem inge…). A kérdező szeretne jó döntést hozni, nem eszetlenül beszerezni egy kutyát, hanem végiggondolva és a körülményeiknek legmegfelelőbbet választva, és itt mégis vannak, akik ismeretlenül is deklarálják, hogy neki nem való kutya. Néhány hozzászólás elég igazságtalan és bántó, igazán nem értem, mi szükség van erre. A kérdező minősítése nélkül is le lehet írni tárgyilagosan, hogy „szerintem a ti igényeiteknek megfelelő fajta nincs, mert…”

A kérdezővel értek egyet abban, hogy más kutyások is dolgoznak, más is tartja kertben a kutyáját, és ezek sem mind szívtelen és felelőtlen, nemtörődöm állatkínzók.

Azért nehéz ebben az esetben mégis kutyát ajánlani, mert a legnyugodtabb fajták (labrador, golden retriver) mind fokozottan igénylik a társaságot és a foglalkoztatást, a kis mozgásigényűek között pedig nemigen találsz olyat, ami tartható kizárólag a kertben. A menhelyi kutya, különösen, ha valami nagyon rossz helyről mentett, tuti, hogy akkor is nagyon hálás és boldog lesz, ha alig foglalkoztok vele, csak ott viszont lutri, hogy milyen a természete.

Úgyhogy ez egy nagyon nehéz kérdés, de biztos nem lehetetlen megtalálni a megfelelőt, csak rá kell szánni az időt a keresésre.

2016. márc. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!