Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biológia projekthez segítség?...

Biológia projekthez segítség? Magyar honos kutyákkal kapcsolatban

Figyelt kérdés

Most fogok eretsegizni es kb az egyetlen tema ami erdekel is engem, de sajna a biosz tanarom nem tul segitokesz :/ szerintetek miket irjak a projektbe (min.10oldal kell)

És kell egy kerdoivet is kesziteni hogy kutatas jellegu legyen. A kerdoivben milyen kerdeseket tegyek fel ? (10-15) darab.

Koszonom elore is a valaszokat, rosszindulatu kommentek keruljenek,koszi :D



2016. márc. 1. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bevezetonek mindenkepp valami olyasmit irj, hogy hogyan, mibol nemesitettek ki oket, majd tamaszd ala peldakkal.Probald valahogy ugy irni, hogy ne legyen sablonos, legalabb az eleje, akkor mar felkelti az erdeklodoeset, es nagyobb esellyel kapsz jo jegyet!

Ha neked is valami magyar fajtaju kutyad van, szerintem nyugodtan kiterhetsz ra, irhatsz rola, persze tudomanyos hatarok kozt, esetleg mellekelhetnel kepet is rola.

Irhatsz a szaporodasukrol, fajtanemesitesekrol, es szerintem nagyon utos lenne, ha a vegere valami olyat irnal, ami a te velemenyed szerint a jovoben fog tortenni( ujabb kulonleges fajtak tenyesztese, klonozas, ha bevalalosabb vagy, vagy valami hasonlo)

Sok sikert!

2016. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Én ezeket írnám bele:

-kialakulásuk, történetük (pl. a puli egy ősi fajta, valószínűleg már a honfoglaláskor velünk volt. Ellenben a mudi egy viszonylag fiatal, pár száz éves eb. Nem kell elveszni a részletekben, évszámokban.)

-eredeti feladatuk (talán ez a legfontosabb, hiszen az ember ezért tenyésztett ki különböző fajtákat. Itt lehet csoportosítani is őket. Vadászkutyák, juhászkutyák stb.)

-rokon fajták

-küllemük (csak nagyjából: méret, szín stb.)

-mai értékük (családi kedvencként és munkakutyaként is)

-érdekességek (pl. miért ilyen a komondor szőre, miért tud olyan gyorsan futni az agár stb.)

-és lehetőleg sok képet rakj bele pl. munka közben, kiállításon, hogy lássák milyen sokszínűek a magyar fajták

Kérdőív:

-Ismerik-e a 9 magyar kutyafajtát?

-Le szabad-e nyírni a puli (vagy a komondor) szőrét?

-Mit jelent a "vad állása"? (Vizsla, vadászat)

-Miért fontos a fehér szín a pásztorkutyáknál? (Komondor, Kuvasz)

-Milyen gyorsan tud futni egy agár?

-Melyik magyar kutyafajta van a "kihalás szélén"?

-Miért nem fekete a magyar vizsla orra?

-Miért "viselnek" az agarak széles nyakörvet?

Sok sikert! :)

2016. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekességképpen beleírhatod a sinkát is, mint el nem fogadott magyar kutyafajtát. A pásztorok szeretik marha mellé, mert jól dolgozik, és nem az a lényeg nekik, hogy az FCI mit gondol.

A terelőkutyák munkamódszereinek különbségeit is leírhatod, miért másabb a juh mellé a mudi, a puli vagy a pumi pl. mi a különbség köztük.

Régi hiedelmeket is írhatsz, pl hogy a kuvaszról azt hitték/hiszik még mai is, hogy öregkorára "csont nő az agyába, és megőrül", meg ilyenek. Valószínű, hogy a láncon tartás, nem megfelelő foglalkozás váltja ki a támadást.

Érdekes lehet a szőrzetápolás, színezet (pl a mudinál!), miért volt egy időben fekete komondor (orosz fekete terrierrel keresztezték).

A vizsláknál a simaszőrű és drótszőrű vizsla személyisége közti különbségek.


A magyar kutyafajták egyéb felhasználhatósági területei: segítőkutya, stb.


Kb ennyi jutott eszembe hirtelen.


Amúgy nekem mudim van, 6 éves kan :)

2016. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, amit a második írt kérdőívhez példákat, azok kicsit kvíz szerűek, inkább véleményeket kell kérdezni. De az pl. jó, hogy ismerik-e mind a 9-et. Én ha lehetőségem lenne úgy csinálnám, hogy magyar kutyafajta gazdikat vagy, akik valahogy érintettek a fajtákkal kapcsolatban kérdeznék tapasztalataikról, és véleményükről.
2016. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Debil dolog, de én ott kezdeném, hogy röviden megindokolnám miért pont EZT a témát választottam:

- miért fontos számomra?

- miért kellene hogy fontos/érdekes legyen ez másoknak?


A másik, hogy ha tudsz szűkíts a témán! Pl. "A mudi funkciójának változása: juhászkutyából agility-csillag" vagy "Kuvasz és komondor: kialakulásuk, jelenük, jövőjük" avagy miért van 2 fajta kutyánk látszólag ugyanarra a feladatra, hogyan szorultak be a jószág mellől az udvarra*, területet őrizni, mennyire van jövőjük a városias környezetben, kérdőívben: ugyanezt, van-e kuvasz/komondor a környezetükben, tartanának-e az emberek, ha lenne rá lehetőségük, miért/miért nem, milyen hiedelmeket ismernek: csont nő az agyába, nem szabad levágni a komondor szeme előtt a szőrt, egyszer alaposan el kell verni, egyszer megtámadja a gazdáját stb.


9 kutyafajtánk van + a sinka. Ha címszavakban leírod a történetüket, kinézetüket, jellemüket, feladatukat, már önmagában az is rengeteg, és akkor még nem kutattál semmit és nem készítettél/elemeztél kérdőívet. (Arról nem is beszélve, hogy egy találó, jól kidolgozott, szűk témakör képes könnyeket csalni a legszőrösebb szívű vizsgabiztos szemébe is ;D)


*eskü olvastam erről mostanában valamit, de ha megölsz se tudom hol és mit.

2016. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!