Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff mellé magyar vizsla?

Amstaff mellé magyar vizsla?

Figyelt kérdés
van egy amstaffom, 9 hónapos, szeretnék mellé egy kutyát, de lehetőleg nem túl domináns fajtát, a vizsla szerintetek jó lenne?
2010. ápr. 1. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól van szocializálva a kutyád, akkor össze szoktatható vele bármilyen kutya. Viszont az amstaff nagyon domináns és ha a vizsla ivarérett lesz lesznek balhék ahol bizony a vizsla marad alul... Érdemes lenne legalább az egyiket ivartalanítani.
2010. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az amstaff kilesz ivartalanítva 1 hónapon belül, ő kan a vizsla meg szuka lenne
2010. ápr. 1. 17:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor semmi akadálya :) Főleg ha a vizsla szuka lesz. Sok sikert hozzájuk!
2010. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és az első voltam :)
2010. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem még sosem volt amstaffom, de gyönyörű kutyák és érdekes módon az én picike törpetacskóm a kutyasuliban eleinte minden nagy kutyától iszonyatosan félt, csak ettől az egy fajtától nem.És ők barátságosak is voltak vele. Persze, otthon tudom, hogy más a helyzet, de szerintem is így jó lesz ahogy elgondoltad.Sok sikert!
2010. ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ha szocializálva van a staffid, nem lesz gond, mi egy hónapja vettünk az akkor még 9 hónapos szuka staffink mellé egy akkor 2 hónapos kan staffit, eleinte volt sértődés a szukánk felől, de hamar összeszoktak és szét se lehet választani őket. Ha az egyiket visszük állatorvoshoz a másik nyugtalan keresi a másikat folyamatosan. Én azt tanácsolom, hogy ne azonos neműt válassz mellé. Egy kan és egy szuka sose fognak úgy összeverekedni, mint egy azonos nemű. Főleg ha még mind a kettő kölyökként szokik egymáshoz.


Kutyasuliba 1 hete összeverekedett a mi szukánk egy vizslával. Mienk odament szaglászni, szagolta az arcát, a vizsla meg elkezdte húzni felfelé a száját. A kutyánk ezt támadásnak vette, és ráment. A vizsla öngyilkos jelölt akart lenni.:S

Én a vizslákat elégé olyan, soha fel nem növő kutyának tartom. És ha állandóan csesztetni fogja, a staffidat nem tudom mi lesz. Én nem vennék hozzá.:)

2010. ápr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a párom miatt akarok vizslát, mert ő vadász, volt is vizslája, és nagyon szeretett volna megint, de én meg amstaffot akartam, és végül az lett, és most meg akarom lepni egy kis vizslával, az amtaff amúgy a macskával egy tálból eszik, szóval nem a vadabbik fajta :)
2010. ápr. 1. 17:54
 8/12 anonim ***** válasza:

2 staffis vagyok, de szoktad vinni kutyák közé? mert egy macsek másabb mint egy kutya. Kiskorától van a macskával, nem? Mienk se a vadabb fajta, csak így 10hónaposan már a kamasz korba van aztán most az a tipikus ki ha én nem. Meghát ugye védelmezi a kiskutyát. De ez a vadság kérdés nevelés kérdése.

Mutatsz képet a staffiról?

2010. ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

itt van, de ezek nem túl frissek, olyan 6,5-7 honapos lehet rajtuk


[link]


[link]


[link]

2010. ápr. 1. 21:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem Bullterrierem van, egyáltalán nem agresszív sőt kicsit még félénk is, legjobban a Staffordokkal szeret játszani, már több staffival is játszott de egyik sem volt agresszív jól kijöttek. Szerintem a Staffordot lehet tartani más kutyával, csak jó nevelés szükséges ehhez.
2010. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!