Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetek én a falkavezér?

Hogy lehetek én a falkavezér?

Figyelt kérdés
idén nyáron lesz egy kiskutyám még nem tudom hogy milyen én cocker spánielben vagy collieban gondolkoztam viszont nem én vagyok a legidősebb a családban és azt hallottam hogy mindig a legidősebb a kutyáknál a falkavezér.. tanácsokat szeretnék kérni köszönöm :)

2016. márc. 3. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olvass kutyanevelésről szóló könyveket, sőt, olvasson az egész család. Cesar Millant pl. Legyetek tisztában vele, mivel jár egy kutya, hogyan kell nevelni, hogyan "működik". Annak sosincs jó vége, ha utánanézés nélkül az ember vesz egy kutyát, csak mert aranyos.
2016. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

a két kutya nagyon más habitusú és igényű, a külsejükön kívül mégis mi fogott meg bennük?

amúgy következetes neveléssel, elegendő testi és szellemi lefárasztással.

2016. márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a collienak az intelligenciája, a spanielben pedig az hogy barátságos, bújos és kicsit okos is lehetne hordani versenyekre (szépség)
2016. márc. 3. 11:58
 4/6 anonim ***** válasza:

collie, kezdő kutyának kicsit nehéz választás.

Egyébként következetes nevelés.

És az hogy az idősebb a falkavezér... én 22 éves vagyok és nő.. a kutya rám hallgat és nem a páromra.

Én ezt a videót néztem meg mielött jött a kutya és azóta alkalmazom is. Egy 3 éves staffivel lakunk együtt és nagyon jó megy.

https://www.youtube.com/watch?v=Wobx7gq8Ddg

sok sikert

2016. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én gyerekként kaptam a kutyát, mindig is rám hallgatott, mert én foglalkoztam vele. függ attól, hogy ki hogy és mennyit foglalkozik vele meg a kisugárzástól is.

a borderrel az a baj, hogy nem valók sima családi kutyának. az agyukat meg ki is kell használni, különben majd ő fogja, de annak te nagyon nem fogsz örülni. plusz baromi sok mozgás kell nekik és nem könnyű velük, ha nem vagy elég elszánt és tehetséges.

amúgy bordertulajként vallom, hogy minden kutya olyan okos, amennyit és ahogy foglalkozik vele a gazdája ;) egy akármilyen keverék is simán lehagy egy bordert, ha jó gazdája van. a borderek azért lettek kikiáltva a legokosabbnak, mert amíg nem kapták fel őket, csak olyan embernek volt bordere, aki ki is tudta aknázni a benne rejlő lehetőségeket. ma már boldog-boldogtala szerez egyet, függetlenül attól, hogy illik -e hozzá...

én nem ajánlom neked a bordert. a spániel jó lehet, ha jó tenyésztőtől van. csak törzskönyves kiskutyát hozz el, szűrt szülőktől.

2016. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

spanim van, én foglakoztam vele mindig, kutyasuli, séták, rám hallgat minden körülmnyek között.

A sima collie nyugis, de a border collie nagyon energiabomba, rengeteg mozgás kell neki, nem tudom, melyikről van itt szó.

2016. márc. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!