Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen formában adjak kalciumo...

Milyen formában adjak kalciumot a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Most van a fogváltása és úgy olvastam neten hogy ajánlatos neki ilyenkor kalciumot adni, hogy erősödjön a foga / állkapcsa. Érdemes pluszban adni neki valami vitamint?
2010. ápr. 1. 20:05
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
Milyen fajta és mit eszik?
2010. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
állatorvos megmondja és tudsz is nála venni, mi is ott vettük, csak már nem jut eszembe a neve.
2010. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi mind két kutyánknak adtuk ill. adjuk a picinek!!

Ajánlatos 1 éves koráig,mondjuk nekünk a fajta jellemző betegségei miatt kell!

Mi a VETMED CAL-D-PHOS nevű kálcium tabit adjuk neki.

Napi kettőt eszik 4 hónapos, de változik az adag ahogy nő!!!60 darabost 2100 ft-ért vettünk,de biztos változó!

Kérdezz meg egy dokit!!!!

Remélem segítettem! Üdv!!:)

2010. ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez van rá írva: A CAl-D-PHOS rendszeres adagolásásval a kálcium és a foszfor szükséglet 70%-a biztosított.

Kutyák, macskák és majmok normális csont-és fogfejlődéséhez szükséges vitamint és ásványi anyagokat tartalmaz.

2010. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekünk az állatorvos írt fel port, vényre. azt érdemes lenne nektek is... konzultálj a dokitokkal!
2010. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A Cal-D-Phos jó, de csak indokolt esetben, mert a kalcium túladagolásával nagy kárt lehet okozni. Általában jó (szuper prémium) táp mellet nem kell plusz kalciumot adni, vagy csak kúraszerűen, indokolt esetekben. Állatorvos vagy a tenyésztő tud benne tanácsot adni, de szerintem szakértő segítség nélkül ne kísérletezz ilyennel.
2010. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4 hónapos Francia Bulldog. Lehet akkor megkérdezem a dokit ha majd viszem oltásra, addig nem kísérletezek :)


Köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 1. 22:02
 8/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
32%

Minek a franciának a Ca? Úgy őszintén!! A mi francink fogváltása már lezajlott,nem kapott plusz Ca-ot,ProPlant eszik,amellé nem kell semmi.

A Tiéd mit eszik? Egyébként általában a leggyengébb táp mellé se kell plusz Ca,azzal csak árthatsz neki!

2010. ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Néhányan akkora baromságokat írtok!!!

Az doki mondta, hogy egyes kutya fajtáknak igen is kell + kalcium, de csinálj amit akarsz!

Nekünk labink van és ez a fajta hajlamos a csontritkulásra és igen is kell neki az első évben míg fejlődik a csontozata!!Nem én találtam ki, doki mondta!!

Ti tudjátok, nekem mindegy..............

2010. ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nem fajtafüggő, hanem egyed és életmód függvénye. És mi is azt mondtuk, hogy az állatorvosával beszélje meg, ne kiséletezzen a kutyáján.
2010. ápr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!