Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Berni pásztor alkalmas...

A Berni pásztor alkalmas házőrzésre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy németjuhász vagy 1 roti alkalmasabb lenne, de pici gyerekeim vannak és olyan kutyát szeretnék melléjük, ami nagyon gyerek barát, nem bántaná a gyerekeim, ha játszanak vele. Azt hallottam, hogy a berni pásztorok nagyon családi és türelmes, nyugodt kutyák.....a németjuhász vagy a roti az kevésbé. Csak azt nem tudom, hogy a berni pásztor megfelelő e ház őrzésre is. Mert kicsi gyerekek mellé sztem jó, de jó lenne, ha a házat is őrizné:)
2010. ápr. 1. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

megfelelő képzés mellet, természetesen igen!

Nekem egy tibeti spánielem van és ő is úgy őrzi egy házat mint egy roti xD( a maga húsz centijével xD)

2010. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Ez elsősorban abban nyilvánul meg, hogy ráül az idegenek lábára (simit várva) és nem engedi be a házig. Ha egy kicsit agresszívebb napja van, akkor még képes körbenyalogatni is a betörőt.

Egyszóval, ha vérmes házőrzőre vágysz, azt ne a berniben keresd, hiszen ez a fajta egy végtelenül jámbor, hatalmas szívű, állandóan szeretetre vágyó családtag. Az viszont kétségtelen, hogy gyermek mellé tökéletes választás.

2010. ápr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:

Riasztónak mindenesetre megfelel: jó nagy. :))

Nálunk is ilyen módon őrzik a házat: ha valaki bejön elölről két kutya eltereli a figyelmét, kettő meg hátulról a nyakába ugrik és tisztára nyalja a fülét.

2010. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ismertem egy baromi nagy bernit... A kutyaiskolában. Azért járt oda mert rettegett az emberektől... A másik két említett fajta is szereti a gyerekeket csak azokat jobban meg kell nevelni. És a berni és képes harapni vagy rosszul viselkedni szóval....
2010. ápr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó választás a berni. Csak akkor ugat, ha kell. Nyugodt, türelmes, barátságos kutyusok. Jámbor mackók. Persze tanítani kell, a termete miatt akaratlanul is tud gondot okozni. (Pl. ha ugrálós lenne, arról érdemes leszoktatni, főleg a gyerekek miatt.) Egyébként nagyon értelmesek, könnyen lehet őket tanítani. Ha nem az a lényeg, hogy ártalmatlanítsa az udvarba belépő embereket, akkor tökéletes választás.
2010. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!