Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Soha nem lehet kutyánk ilyen...

Soha nem lehet kutyánk ilyen életvitel mellett? Felejtsem el örökre?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban nagyon szerettem volna egy kutyát, de szüleim nem engedték, mondván hogy panelba nem való, és őnekik nincs idejük rá stb. Szóval megkaptam a sablonos választ, hogy majd a saját lakásodba viheted, ide nem jön kutya. Most 25 évesen eljött az idő hogy saját lakásom legyen, de ugyanúgy megvalósíthatatlannak tűnik a kutyatartás. 1 szobás kis lakásba fogunk költözni, udvar ugye nincs, viszont a sétákat nem tudjuk pár óránként megoldani, mert mindketten dolgozunk. Párom reggel 7-től este 7-8ig minden hétköznap. Én reggel 7-től du. 3-ig minden hétköznap, de kötelezhetnek túlórára 5 óráig, amit csak spontán bejelentenek munka vége előtt. :( Olyan ismerősünk nincsen, akinek bizalommal azt mondhatnánk, hogy itt a lakáskulcs vidd le a kutyát sétálni, egy idegennel meg ez nyilván nem opció. Olyan lehetőség sincsen hogy munkaidő alatt haza ugrunk. Munka után, és hétvégén van szabadidőnk bőven, nincs semmi hobbink vagy egyéb feladatunk, szóval ilyen értelemben megkapná a törödést a kutyus. A gond ezzel van, hogy kegyetlenség napi minimum 9 órára ott hagyni egyedül, pisi-kaki lehetősége nélkül. Pedig ezen nem tudok változtatni, kell a napi 8 óra munka, 4-6 órás mellett nem élnénk meg rendesen. Mit tehetnék? Örökre mondjak le róla?
2016. márc. 6. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem örökre, csak amíg ez a munkád van, addig igen.
2016. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A reggeli séta meglenne oldva, hisz valamelyikőtök leviszi akár 5-6 órakor. Utána beáll a kutyának ez a rendszer, és addig ki fogja bírni. Először még be fog pisilni meg kakilni, de ez egyre csökken. Javasolnám, hogy menhelyről egy egy éves fiatal kutyust fogadjatok örökbe, ő már nem kölyök, alig rág, és valamilyen szinten szobatiszta is, kevesebb a gond, és még jót is tesztek vele... Van aki egy nap kétszer viszi le a kutyáját reggel és este. Viszont akkor több órákra. Mondjuk ötkor hazaérsz, akkor leviszed, neked is kiszellőzik a fejed, kikapcsolódsz, játszol a kutyáddal. Amikor a párod hazaér, akkor is leviszitek, hogy kibírja reggelig. És akkor megint minimum 1 óra séta, főleg most már jön a jó idő. Vagy vannak HIVATÁSOS kutyasétáltatók. Én 14 éves vagyok, és már nagyon régóta szeretnék kutyákkal foglalkozni, úgy gondoltam a kutyasétáltatás jó kezdésnek. Próbálkoztam is, de nem bíznak idegenekre kutyát... Főleg nem "gyerekre"... Viszont sok megbízható gyerek van, aki nem lop, tudja a kutyákat kezelni, és elhiszem hogy nagy dolog megbízni bennük... De a felnőtteknek nem igazán van ilyen dolgokra idejük...:/

Sok sikert! :)

2016. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%

Költözz vidékre!

Lehet 2 kutyád, 8 macskád, 4 disznód, 30 csirkéd, stb.

lakásba nem való, és a kutyának sem jó!

Az a lakás amit te mondtál az embernek is kínzás, nemhogy szegény kutyának.

2016. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ugye tudod hogy ez a felfogás baromság? Egy egyszobásban is lehet jól tartani egy kutyát és egy kertben is lehet kínozni.
2016. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Kettes vagyok... A harmadiknak igaza van, de gondolom mivel pesti vagy, nem igazán tudnál átkapcsolni vidéki módra... Viszont mivel nemrégiben mi is házat kerestünk(családommal) láttunk szép házakat itt Pesten bérlésre, 70.000 ft körül egy hónapra+ kaució vagy vmi ilyesmi volt... Hát a panelba is fizetsz kb annyit, mivel most mi is lakásban élünk. +30.000 ft, és van egy kertes házad, akár még az ikerház sem rossz! :)


14/L

2016. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Ez a beosztás egyáltalán nem vészes. Igaza van a másodiknak.
2016. márc. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen , ketyetlenseg lenne.

Ugye, most mar megerted szuleid "sablonos" valaszt, kifogasaikat, gondjukat?

2016. márc. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
? Nem értem az összefüggést a két dolog közt. A sértést inkább meg se hallottam.
2016. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

8-as: Gondolom ha neked volt valami problémád a kutyáddal, akkor az csak a kutyád hibája...ilyen, hogy csak úgy széttép egy kutya egy gyereket, csak azért mert panelban van, hülyeség. Gondolom olyan fajtát választottál, ami sportos, és benyomtad egy napi 2x10perces sétával panelba...na mindegy, az idegosztály nem itt van, tessék arra menni, nem a kérdezőt, meg a válaszolókat csesztetni:)


Kérdező: Én azt mondanám, hogy egy idősebb kutyát fogadj örökbe, akinek rövid a szőre, és kintre alkalmatlan lenne, vagyis kb. belehalna. De az ilyen "hobbi"kutyákat (csivava, máltai selyem, bolognese, stb) is bentre találták ki, nem hiszem, hogy melléfognál egy ilyennel, de ha nincs időd nevelésre, ami ugye egy kölyöknél elengedhetetlen, akkor ezekből a fajtákból is keress idősebbet. Egy menhelyi kutya, aki több éve raboskodik, és még egy átkozott 10perces sétának is úgy örül,hogy majd ki ugrik a bőréből, szerintem örömmel lenne a lakásodban kutyus:)

Esetleg törpe uszkárt is javaslom, a szőre sem hullana, csak nagyon minimális szinten, annyi hogy kb. 3 havonta kozmetikáztatni kell, de legalább nem kellene takarítanod naponta:) (sajnos nekem naponta kell, pedig már mindent kipróbáltunk:D, csak ilyen a szőre..)

2016. márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Simán kibír ennyit a kutya pisi-kaki nélkül.

Ha meg van rá pénzed, akkor a kutyapanzió is jó megoldás lehet :)

2016. márc. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!