Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnann tudom hogy szeret-e a...

Honnann tudom hogy szeret-e a kutyám? Segítség!

Figyelt kérdés
Pocak egy 1 éves kis tacskó.Őt még tavaly vettük.Azóta nagyon sokat változott.Agresszívabb lettt mindenkit megugat.Senkivelse barátságos csak akit ismer.Mostmár hozzám se kötődik annyira.Nem értem a viselkedését.Kisseb korában még annyira szeretett most meg azt se engedi hogy az ölembe vegyem.Nagyon el vagyok keseredve.Nagyon kérlek segítsetek.Mostár a haverjaimhoz is jobban odamegy.Engem nem szeret igazán valaahogy neheztel rám.Nem tudom mit tegyek.Segítsetek!!
2010. ápr. 2. 09:25
1 2
 1/20 anonim válasza:
35%
Szerintem megbántottad.Olvastam ,hogy a kutyák hajlamosak a féltékenységre,utálatra....Hogy visszaálitsad a helyzetet vidd el sétálni vagy valahogy engeszteld ki.Sok sikert.
2010. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Pár napig csinálj úgy, mintha nem is lenne kutyád. Rá se nézz, hozzá se szólj, és egy idő után ő fogja keresni a társaságodat. És olvass utána a kutyanevelésnek, mert ezt nagyon elrontottad!
2010. ápr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy nem szereti, hogy ölbe vedd. Próbálj meg másképp játszani vele, labdázni, futni. Csak akkor vond oda magadhoz, ha ő is akarja.
2010. ápr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%
A tacskók egyébként is nagyon makacs kis dögök, tudnak rendesen hisztizni és morcosak lenni. És hihetetlen mértékben féltékenyek! Nekem is volt tacsim, sajnos 5 évesen megmérgezték. Igazi kis harapós volt, csak néhány embert fogadott el, de őket feltétel nélkül szerette. A gyerekeket kifejezetten utálta (érthető módon, volt egy kiskölyök, bántotta).
2010. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
Az én kutyám is ezt csinálta. Eleinte árnyékként követett, utána pedig megsimogatni sem tudtam. 1,5 éves korában vettünk mellé egy kölyök kutyát. Kis idő elteltével elkezdett újra barátkozni velem - talán zavarta, hogy a másikkal foglalkozok vele meg nem. Ma már 6 éves és nagyon barátságos. Esténként odaül elém, én meg vakargatom a hátát és a fülét. Nagyon kedves bújós kutya lett.
2010. ápr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Elrontottad a nevelését, ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet: [link]
2010. ápr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt egyértelműen egy rangsorbeli problémának látom, nem arról van szó, hogy nem szeretne. Ő a falkavezér, ezért ő akar rendezkedni, dönteni mindenről (ezért is kap oda) és a rangsorbeli fensőbbségét akarja feléd kimutatni a távolságtartásával. Olvasd el Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra c. könyvét. Ha az abban leírtakat betartod, akkor szépen lassan megoldódik a problémád!

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ideje lenne megnevelned. Egyértelműen nem nagyon tisztel senkit. Ez jellemző a tacskókra, makacsak, keményen kell fogni őket.
2010. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért ugat, azért agresszív, mert fél. Ez jellemző kistestű kutya magatartás. A legjobb védekezés a támadás elven minden számára rémisztő dolgot megugat, és mivel ilyenkor az emberek felhagynak az ismerkedési szándékkal, így a kutya azt gondolja: én vagyok a főnök, én nyertem, legközelebb is így csinálom.

Ez nem szeret vagy nem szeret kérdés, hanem súlyos falkavezér gondok vannak, rettenetesen elrontottad a nevelést.

A Fennel könyvet már belinkelték, ajánlom ezt a sorozatot is. Van benne egy tacskós rész is, ahol az ugatásra is megoldást találsz. Az első 4-5 részt mindenképp nézd még, ott elég sok dolgot elmond Victoria a falkavezérségről.

[link]

2010. ápr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
38%
Nekem tacskóim vannak és valóban csak a közeli barátokat szeretik meg a családot, ez még nem jelenti azt, hogy makacs és rossz kutyák, csak nem haverkodnak akárkivel és jellemzően szorosan kötődnek a gazdihoz.valamint tényleg meg tudnak sértődni, valamit tettél vele, amit ő nagyon nem tolerál.A semlegesítés lehet, hogy bejön, mert alapvetően nagyon szeretet igényesek.nem bántottad?Azt végképp nem viseli el.Én szigorú vagyok velük nincs is gond, de az udvaron az egyik (a normál méretű)idegeneket megugat, mert az az ő területe, de ha bejön valaki hozzánk, akkor már barátságosak.A törpe emberbarátabb.Adjál sok szeretetet, de ne tukmáld rá magad, elég független és önálló kutyák.
2010. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!